Vychádzanie s inými psami

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Sob 30.04.2011 22:53

Ahojte píšem sem preto lebo si už fakt neviem dať rady. Mam skoro 1.5 ročnú fenku mám ju z útulku a aj ma celkom poslúcha príde vždy keď ju zavolám atď....Ale problém je v tom že keď idem s ňou po dedine na vôdzke, a keď sú okolo nás psi tak ona je hrozne čudná. Keď vydí psa tak proste začne sa ťahať hrozne, potom nieže breže ale skôr tak kňuči aj zároveň breše. A potom keď ideme v takej časti dediny kde nikto nemá psa tak mi ide pekne popri nohe, a keď uvidí psa tak sa začne ťahať brechať kňučať ja to uz fakt nechápem. Asi jej chýbajú psi keď bola v útulku naučená na velký kolektív. Chcem ju to odnaučiť lebo sa už fakt takto nedá existovať. Všetci ludia sa na mňa kukajú ako na debila a tak......Viete mi niekto pomôcť, je to fakt veľmi nutné. :nwm:
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Hanka 1 » Ned 01.05.2011 6:37

Nauč jí chodit na vodítku, nikdy vodítko nenapínat, dopřej jí dostatek kontaktů s jinými psy a také her.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod agah » Ned 01.05.2011 7:50

Odmen ju tym, po com tak tuzi.

Ak idete cez dedinu a vies, ze o chvilu uvidi psa, zamestnaj ju, daj jej povel ktory spolahlivo vie a odmen ju ked ho splni, posun sa blizsie k psovi a zopakuj postup. Ked uz zacne knucat nevsimaj si to ale stale davaj ten povel a odmenuj splnenie. Nech sa sustredi na teba.

idete cez dedinu a zacina knucat a tahat sa k psovi. zastan a stoj kym sa neukludni. ked sa ukludni pokracuj v ceste, ak zase zacne knucat (aj keby to bolo po pol metra) zastan a pockaj. Nech sa nauci, ze k psovi moze prist len ak je kludna.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Ned 01.05.2011 10:44

no ona je už tak múdra že si pamätá cestu proste vie že kedy pôjdeme ku psom :ua: a zamestnať ako ju mám ona si ma vôbec nevšíma vtedy je ako keby hluchá.
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Bee House » Ned 01.05.2011 14:52

Tak treba zmenit trasu prechadzok, vymyslat nove cesty, nove spolocne aktivity. A jej pozornost zaujat skor, ako vypne a uplne sa sustredi na tie psi. Ty vies, kde bude ten "psi"usek, uz pred nim s nou zacni pracovat, a snaz sa udrzat si jej pozornost pocas celeho useku. Za dobre spravanie odmenuj, vystrajanie ignoruj a pokracuj dalej.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Ned 01.05.2011 15:13

chodenie na voditku som ju skusal naucit ale to vobec sa nedalo ona sa racej tahala a tahala aj ked sa dogrcala tak sa dalej tahala vobec tomu nechapem. :nwm: A teraz chodim takou trasou ze idem iba okolo jedneho psa a potom som na luke ale ona aj tak sa musi tahat za tym psom. A minule som skusil ze som isiel s nou ku tomu psovi a ona tam zacala knucat brechat hrizt toho psa a tak dalej......a tu pozornost jej sa neda nijako ziskat skusal som ze som jej daval kusky salami minule ale ona si to nevsimala proste isla isla nechapem vobec.
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Bee House » Ned 01.05.2011 15:29

Pravdepodobne bude tvoja vychova a vycvik psa v nieco chybna. Skus si prejst toto viewtopic.php?f=9&t=780 a viewtopic.php?f=9&t=1390.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod agah » Pon 02.05.2011 5:28

Tak ako pise Bee house a Hanka... okrem toho ked sa blizis k tomu psovi a uz zacne vystrajat zastan a stoj kym sa neukludni, ak sa neukludni otoc sa na pate a chod opacnym smerom.

Ako si sa ju pokusal netahat na voditku?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Pon 02.05.2011 19:30

pokusal som tak ze som si klakol ku nej a skusal som ju ukludnit a ked neprestala povedal som razne FUJ a potom bolo chvilku kludna ale zase to islo.......to s tou pozornostou ma jednu oblubenu hracku a ked ju vidi musi ju mat...neslo by to s nou? ze by som jej ju ukazoval ale nedal dal by som jej ju az na tej luke tak by si mozno psov nevsimla islo by to tak?
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod wer » Pon 02.05.2011 19:41

s tou hrackou takymto sposobom ju naucis akurat tomu, ze psi su aj tak zaujimavejsi (lebo z hracky v tej chvili nic nebude) a este sa ti aj potom bude tahat co najskor na luku, lebo tam ju dostane...
praveze sa s nou hraj pri psoch. daj jej ju, pretahuj sa s nou. aby vedela, ze stoji za to ta sledovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Pon 02.05.2011 20:13

tak skusim teda :) a este jedna vec ma zaujima ale to musim dat do inej temy ci mozem aj sem?
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod wer » Pon 02.05.2011 20:43

Offtopic: podla toho, coho sa tyka... asi skus najskor pohladat, ci nenajdes odpoved niekde
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod agah » Uto 03.05.2011 5:55

Dušan-1-6 píše:pokusal som tak ze som si klakol ku nej a skusal som ju ukludnit a ked neprestala povedal som razne FUJ a potom bolo chvilku kludna ale zase to islo.......to s tou pozornostou ma jednu oblubenu hracku a ked ju vidi musi ju mat...neslo by to s nou? ze by som jej ju ukazoval ale nedal dal by som jej ju az na tej luke tak by si mozno psov nevsimla islo by to tak?

Cize najskor si ju pochvalil a potom potrestal za tu istu vec :smile: takto nie, lebo pes ma v hlave potom zmatok - nechval, neodmenuj vtedy, ked sa ti jej spravanie nepaci. Proste to odignoruj a pochval ak sa chova tak ako ma.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Sob 07.05.2011 7:19

No skusal som ze so msi ju vobec nevsimal ale ona proste isla a isla bolo jej to jedno a ked som razne zakrical ze Aysha tak dala dole usi ale isla stale :oo: a skusal som aj to ze nech sa okludni a potom nech ide ale ona si myslela ze som ju pustil z voditka tak sa rozbehla a potom osm sa strepal :aaa: :aaa: este je nejaka ina metoda?
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Vychádzanie s inými psami

Poslaťod Dušan-1-6 » Sob 07.05.2011 7:21

toto je obrazok ktory vystihuje ako s nou idem: :5: :5: :5: lenze ja musim za nou bezat :nono:
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa