zvykanie na volieru a búdu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Pon 11.04.2011 19:30

Hanka 1 píše:Dobrman není pes vhnodý pro venkovní chov, je to hladkosrtsté plemeno.

Zabudla si napísať celoročný... :jazyk: Inak neviem aky iný dovod by mal byť mať pracovné plemeno aj mimo zimného obdobia v noci vo vnútri... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Hanka 1 » Uto 12.04.2011 5:36

Třeba proto, že je to pes, který chce být se svou smečkou/rodinou? Zkus si někdy, kromě jednoho dvou měsíců v roce, vzít tričko a jít přespat ven, na nějakou matraci nebo do boudy. Možná na to příjdeš, proč většina lidí považuje hladkosrstá plemena za nevhodná pro venkovní chov. Ono pracovní plemeno = pobyt venku? Jaký to má podle tebe výhody, tedy kromě těch, že ti pes doma nenadělá?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Uto 12.04.2011 6:21

Hanka, Hanka - no napríklad to, že pes si lepšie odpočinie vonku na svojom vyhradenom priestore a nie vo vnútri, keď okolo neho stále niekto premáva... To je len jedna z vecí... A ďalej ako som povedal, ak si niekto kúpi dbm - tak si ho kupuje možno aj na stráženie a na prácu a nie aby strážil ladničku. A nakoniec pochop prosím, že nie každý ma psa len na to aby s ním spal v posteli a ťahal ho po vonku... :joint:
P.S. opakujem spať vonku - na to musí mať upravený priestor so všetkým čo hladkosrsté plemeno obnáša... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Hanka 1 » Uto 12.04.2011 7:38

Zvláštní - psa na hlídání a venku si odpočine na svém prostoru..., kdežto doma by byl rušen. :pac: Dobrouše na práci - nic proti tomu, jen ta práce nemusí znamenat, že nechám 7 měsíční štěně venku v době, kdy teploty se v noci mohou pohybovat kolem 0. Navíc je to pubeťák, který by měl být se svými lidmi co nejvíc. Možná tu budeme za pár měsíců řešit, jak ten pes v noci nezavře hubu a oštěkává i sousedovic kočku.... Určitě pak majiteli vysvětlíš, jak z toho.
Pracovních, opravdu pracovních dobroušů několik znám a kupodivu většina z nich v té posteli spí, když chce. Ne každý dává rovnítko mezi pracovního psa a kotec.
Dobrouš má kromě matrace i zateplenou vyhřívanou boudu, kotec, do kterého nefouká ani neprší, přechodové místo, aby si packama nenamočil matraci, když leje? To jsem si z popisu zadavatele nějak nevšimla.

Snad tam dobrouš nezmrzne a hlavně je třeba dbát, aby náhodou ten pracovní pes neudělal doma na podlaze otisk tlapky, to by byl průšvih a muselo by se to uklidit.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod meridia » Uto 12.04.2011 8:01

Offtopic: hlavně je třeba dbát, aby náhodou ten pracovní pes neudělal doma na podlaze otisk tlapky, to by byl průšvih a muselo by se to uklidit.

Offtopic: mám psa v posteli a v paneláku,takasi nemám co kecat :ha: ,ale rozhodně bych se nepřeskočila z toho,že jsou psi venkovní,ne každej chce mít doma bordel jak v tanku,háravou čubu v posteli,bahno a písek ve vlastní posteli a podobný nechutnostě,ono všeho s mírou,že.. :jazyk:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Uto 12.04.2011 8:04

Offtopic: no,napr. u nas bahno v posteli nie je,ale pes ano :joint::
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod meridia » Uto 12.04.2011 8:20

Offtopic: no u mě taky bahno neni,ale proto,že pes jde naprosto pokaždé z každé vycházky,at je zima nebo léto,okamžitě rovnou do vany :jazyk: .Ted v posteli už není,je jaro totiž :jupi: ,to jen v zimě tam hnízdí :joint:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod usagi » Uto 12.04.2011 8:24

Offtopic: zavidim - moj na mne hniezdi neustale = varim sa :lol:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Lubena » Uto 12.04.2011 9:25

usagi píše:Ale ja si myslim,ze ona do tej budy proste vlezie aj sama,ked sa napr. bude cely den jasit vonku,tak hadam na noc zalezie,ci?
Vystavte ju,vymyslite daky trecking - nech je ubita,nech je vonku teplo (aby lakalo ostat vonku) a nechat ju tam :nwm: Ved hadam uz instinktivne do tej nory zalezie :joint:
Myslim,ze najlepsim psychologom - bude potom to dietatko :heh: Ked si uz teraz zvykas - potom si zvyknes urcite :heh:


chodíme pravidelne každu nedelu na taku túru tu u nás, pride vždy unavena spokojná, vyšantená so svojim psím kamarátom, ale neľahne si do búdy aj keď je vonku teplo a ostáva vonku v pelechu pred balkonovými dverami :lol: keď je zima tak je vnútri. Prespí od piatej až do rána do deviatej....preto som písala, lebo ona nevie čo je búda.

A ako tak čítam, tak pes už v dnešnej dobe neslúži na stráženie ale ako živí plyšák do postele.

Ničím mu netýrame, nenútime ju, a tiež keď vonku mrzne tak tam nieje keďže nevie na čo je búda, ale sú určite pravidla ktoré musí aj pes rešpektovať (do postele nesmie) a keď sa ťaha von tak ju tam nechám keď nechce isť dnu. Má obrovský dvor, v tichej ulici. Je až štastná keď niekoho vidi a môže isť brechať na bránu!
"Zároveň však, tak ako v minulosti, musí spĺňať aj úlohu strážne psa."
Kúpime asi ešte vlčiaka nech ju zahrieva vonku :lol: pri 30 stupňoch

Diki za rady :jop: :jop: :jop: :jop: :jop:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Bad » Uto 12.04.2011 9:59

raky píše:Hanka, Hanka - no napríklad to, že pes si lepšie odpočinie vonku na svojom vyhradenom priestore a nie vo vnútri, keď okolo neho stále niekto premáva... To je len jedna z vecí... A ďalej ako som povedal, ak si niekto kúpi dbm - tak si ho kupuje možno aj na stráženie a na prácu a nie aby strážil ladničku.

No vidíš a my to máme úplně naopak - pes si opravdu odpočine doma, protože tam je, abych tak řekla, stabilní prostředí a nevzbudí se ani když mu budu šlapat po hlavě. Kdežto venku spí jen na jedno oko, neb přeci musí vytrvale hlídat a kontrolovat vše co se kolem šustne. A co se týká hlídání - z tohoto hlediska je úplně jedno, jestli je na zahradě nebo doma, i z ložnice registruje zvuky zvenku, jenom neječí na každého kolemjdoucího a neobtěžuje tím okolí. V zimě hezky nahlásil nějakého vtipálka, co nám v noci otevřel bránu a chtěl nevím co.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod raky » Uto 12.04.2011 11:43

Tak u nás by zo spálne neustrážila nič... Ale ak začne v noci štekať - možem sa rovno obliekať, šteká fakt len keď sa niečo deje... Ešte aj kocúra stráži aby ho susedov nezbil... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Bad » Uto 12.04.2011 12:13

Offtopic: Tak to Bady reaguje (neštěká) i na příjezd našeho auta před panelák a to bydlíme v 5.NP. Ale ranní příchod chlapa z restauračního zařízení (na chatě) přestal ohlašovat už před pár lety :au:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod hriva » Uto 12.04.2011 12:25

my mame vonku krizenu dogu,takisto hladkosrste plemeno a nemam pocit ze by jej niečo chybalo..to ma už 11 rokov.zda sa mi že niekotorí tu trocha prehanate. pes sa vie prisposobit,ak ma zateplenu budu,dokaže si ju pekne vyhriat vlastnym teplom..a ak ma aj pravidelny kontakt s ludmi,ja žiadny problem nevidim v tom mat aj hladkosrsteho psa vonku. niekedy to proste nejde mať psa vnutri, ak je napriklad jeden člen rodiny zasadne proti, alebo ma niekto z rodiny alergiu. ja som moju fenku naučila na budu tak že som jej tam stale hadzala nejake dobroty. a tak po 4 dnoch rano otvorim dvere a ona už vyliezla z budy :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod wer » Uto 12.04.2011 13:24

...zase sa tu tlaci pes do postele..? ja mam sice tiez psa v byte, ale nechapem. hlavne sa potom cudujme, ze su dnesni psi tam, kde su! :hmm:

lubena, ked bude chciet, sama zalezie, neboj. cez den chce mat aj tak vacsina psov prehlad, takze v bude ani prilis nechcu byt. ale ked bude prsat, tak pravdepodobne tam sama pojde. mozes jej tam aj hodit nejaku zuvaciu kost, nech sa tam trochu zdrzi :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako naučiť psa do búdy??

Poslaťod Bad » Uto 12.04.2011 15:50

wer píše:...zase sa tu tlaci pes do postele..? ja mam sice tiez psa v byte, ale nechapem. hlavne sa potom cudujme, ze su dnesni psi tam, kde su!

wer, to mě zaujalo, v jakém smyslu ? - jsou posteloví psi kde? Jinak já psy nerozděluji na postelové a jiné ale bytové a venkovní, ta postel už je jenom individuální detail.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa