zvykanie na volieru a búdu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

zvykanie na volieru a búdu

Poslaťod Lubena » Uto 23.11.2010 16:41

Zdravím všetkých psíčkarov,

nenašla som temu dúfam že to sem patrí, mám fenku dobermana ma 3 mesiace, už v inej teme som spomínala, že cez deň ju učíme aby bola vonku vo voliere kým sme v práci a na večer ju máme v dome keď prídeme a venujeme sa jej naplno. Máme ju 3 týždeň, bojím sa však, že teraz ide chladné obdobie či sa jej nič nemôže stať keď bude vonku celý deň?? Predsa len je to krátkosrstý psík a ešte šteniatko. Keď je vnútri chodime sňou pravidelne von aby močila iba vonku ale pristihli sme na to že keď prší tak je taka fajnová, že radšej sa rýchlo pred dverami pomočí a uteka dnu len potom nasleduje malí trest. Je možne že jej je zima a nezvláda to???
Prosím o radu :ua:
Ďakujem
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Sherid » Uto 23.11.2010 16:53

A prečo ju nenecháte v dome keď je škaredo? Niečo vám tam ničí?
Potiaž je v tom, že psi sa vždy chovajú ako psi, ale ľudia sa nechovajú vždy ako ľudia.
Sherid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 177
Bydlisko: Bratislava

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Uto 23.11.2010 17:04

nemáme namontované interierové dvere čím ma prístup do celej obytnej zóny, preto keď idem do práce ju zatvorím do volieri, ale ma tam všetko zateplenu budu, deku, pelech a svokor jej chodi dávať na obed žrádlo. Cez víkendy je vnútri ale chodime sňou veľa von aby si zvykla, že bude bývať vonku a na jar by som ju už chcela nechať na dvore vo výbehu nebude zatvorená.
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Hanka 1 » Uto 23.11.2010 19:00

Lubena píše:Zdravím všetkých psíčkarov,

nenašla som temu dúfam že to sem patrí, mám fenku dobermana ma 3 mesiace, už v inej teme som spomínala, že cez deň ju učíme aby bola vonku vo voliere kým sme v práci a na večer ju máme v dome keď prídeme a venujeme sa jej naplno. Máme ju 3 týždeň, bojím sa však, že teraz ide chladné obdobie či sa jej nič nemôže stať keď bude vonku celý deň?? Predsa len je to krátkosrstý psík a ešte šteniatko. Keď je vnútri chodime sňou pravidelne von aby močila iba vonku ale pristihli sme na to že keď prší tak je taka fajnová, že radšej sa rýchlo pred dverami pomočí a uteka dnu len potom nasleduje malí trest. Je možne že jej je zima a nezvláda to???
Prosím o radu :ua:
Ďakujem


Vyzkoušej si to: vezmi si tenké tepláky a tričko a buď venku v tomhle počasí nebo v dešti a větru........ . To víš, že jí je zima, a pořádná!!!! Dobrouš není pes na to, aby byl venku, pokud nemá zateplenou a vytápěnou boudu. Ty jí trestáš za to, že se vymočí venku a pak běží domů? Co tím chceš docílit, aby se venku nevenčila?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod JanaKeira » Uto 23.11.2010 19:20

Je jej určite zima, moja Keira, dobermanka, 6 mesiacov, bez pršíplášťa do dažďa nevýjde a ani ju tam nútiť bez neho nebudem. Má pekný nepremokavý kabátik, uteplený a v ňom si pobehuje jedna radosť. Dokonca v ňom aportuje a loptičkuje, skús niečo také. Ale hlavne, taký havo nemá byť čo vonku v zime. Dobermanov sme mali doma odjakživa a otec vždy dbal bato, aby mali vyhrievanú búdu, musela tam byť určitá teplota a búda musela byť krásne priestranná. Aj voliéru mali postavenú tak, aby keď napr snežilo alebo pršalo, tam to nepadalo. Dobík nie je pes na zimu von a keď už, tak ozaj teplá, zastrešná voliéra a zateplená, vyhrievaná búda. Toť môj názor, odpozorované z rodičovského domu
If it's not a Dobermann then it's just a dog
JanaKeira
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Jannka » Uto 23.11.2010 19:24

My sme mali mladeho dobika na cvicaku a v zime museli prestat chodit - mali aj vyteplenu vesticku, ale psik sa prosto viditelne klepal od zimy....tak to vzdali, pretoze nechceli riskovat psikovu chorobu.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 23.11.2010 19:56

To ju tam chcete nechávať aj cez zimu?
Ak nemáte dvere, treba to riešiť doma nejakou ohrádkou, klietkou....a cez obed ju svokor vyvenčí...
Áno, vidno krátkosrstých psov, ktorí sú celoročne vonku, ale ja som zásadne proti, tobôž pri šteniatku...
Zateplená búda je podľa mňa málo, musela by byť vyhrievaná...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod wer » Uto 23.11.2010 20:13

a ked, aka velka je ta buda? pre dospeleho psa? lebo to si nema sancu vyhriat, aj ked je zateplena...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Str 24.11.2010 9:36

Hanka 1 píše:
Lubena píše:Zdravím všetkých psíčkarov,

nenašla som temu dúfam že to sem patrí, mám fenku dobermana ma 3 mesiace, už v inej teme som spomínala, že cez deň ju učíme aby bola vonku vo voliere kým sme v práci a na večer ju máme v dome keď prídeme a venujeme sa jej naplno. Máme ju 3 týždeň, bojím sa však, že teraz ide chladné obdobie či sa jej nič nemôže stať keď bude vonku celý deň?? Predsa len je to krátkosrstý psík a ešte šteniatko. Keď je vnútri chodime sňou pravidelne von aby močila iba vonku ale pristihli sme na to že keď prší tak je taka fajnová, že radšej sa rýchlo pred dverami pomočí a uteka dnu len potom nasleduje malí trest. Je možne že jej je zima a nezvláda to???
Prosím o radu :ua:
Ďakujem


Vyzkoušej si to: vezmi si tenké tepláky a tričko a buď venku v tomhle počasí nebo v dešti a větru........ . To víš, že jí je zima, a pořádná!!!! Dobrouš není pes na to, aby byl venku, pokud nemá zateplenou a vytápěnou boudu. Ty jí trestáš za to, že se vymočí venku a pak běží domů? Co tím chceš docílit, aby se venku nevenčila?


No zateplenu búdu má ale nemá vyhrievanie. Nie netrestam ju za to, že sa vymočí vonku, ona to urobi na dlážke vnútri aby nemusela isť von....(pravda je že to len manželovi urobi somnou chodi pravidelne von jeho sa boji asi)......diki ale za radu.......zabezpečim aby bola vnútri teraz cez zimu!!!!
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Str 24.11.2010 9:41

Ďakujem všetkým za radu, určite zabezpečim aby bola celý čas vnútri až do jari keď sa oteplí, nechcem ju týrať zimou. Búdu ma veľku už taku pre dospelého psa. Veľmi ďakujem za rady, Cora dostane teda svetrik na von a pršiplašť :smile:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod JanaKeira » Str 24.11.2010 11:21

Ak štrikuješ, pošlem ti návod ako uštrikovať sveter pre psa :lol: Ja som pre Keiru uštrikovala dva a nosí ich s radosťou :yes: a ver, či never, idem sa kvôli nej naučiť šiť aspoň základné veci :hi: je to moja princezná :king:
If it's not a Dobermann then it's just a dog
JanaKeira
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod usagi » Str 24.11.2010 16:57

ja som uz tu na fore pisala o jednom doboskovi z rodiny,ktoreho majitel chcel chovat na dvore - lebo ved velky pes patri na dvor a kedze je to pes nema mu co byt zima :pac: Psik byval v zateplenej bude no napriek tomu dostal tazky zapal obliciek :ua: teraz uz byva cele roky v dome,von mu davaju zatepleny kabat,psik berie stale lieky,ale je stastny,starostlivost ma 100%-nu...no majitel si neraz povzdychne,ze keby - tak by :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Ijsbéérka » Str 24.11.2010 17:47

Včera jsem se shodou okolností bavili na cvičáku, že maliňák ani dobrman nejsou psi do kotců . Už kvůli jejich povahám.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Štv 25.11.2010 17:25

JanaKeira píše:Ak štrikuješ, pošlem ti návod ako uštrikovať sveter pre psa :lol: Ja som pre Keiru uštrikovala dva a nosí ich s radosťou :yes: a ver, či never, idem sa kvôli nej naučiť šiť aspoň základné veci :hi: je to moja princezná :king:


Naposledy som štrikovala ako 10 ročná :D ale ak budeš taka zlatá kludne pošli ja sa to aj kôlii neej nauččim :smile: lebo ako pišeš že je to tvoja princezna u mňňa je to podobne :smile: snažim sa byť dobrá panička!!!
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: šteňa vo voliere

Poslaťod Lubena » Štv 25.11.2010 17:31

usagi píše:ja som uz tu na fore pisala o jednom doboskovi z rodiny,ktoreho majitel chcel chovat na dvore - lebo ved velky pes patri na dvor a kedze je to pes nema mu co byt zima :pac: Psik byval v zateplenej bude no napriek tomu dostal tazky zapal obliciek :ua: teraz uz byva cele roky v dome,von mu davaju zatepleny kabat,psik berie stale lieky,ale je stastny,starostlivost ma 100%-nu...no majitel si neraz povzdychne,ze keby - tak by :no:


tiež ju chcem na stráženie von ale nechcem ju zatvárať keeď bude veľká, máme dosť veľký pozemok a pokial bude teplo tak chcem aby bola vonku, ale na zimu pôjde dnu, a hlavne teraz už určite keďže mi skúseenejší poradili, tiež sa bojím aby neochorela, preto som tu písala o radu. Manžel je presne toho názoru ako si písal o tom pánovi, tak ja si zistujem čo a ako a zabezpečim aby som všetko správne robila.....dik moc dám prečitať manželovi :no:
Lubena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa