Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod hruska » Štv 19.03.2015 12:31

a ja nechapem, preco moze mat niektory pes nieco proti aste, ved ona je taka mila, vobec sa neplizi k inemu psovi s chovstom jak antena a uprenym pohladom :aaa: :heh: ale budem jej to muset zatrhnut, bo daktori to nechapu a chceli by mi chudatko zbit :lol: skoda ze nemam video toho mojho chudatka, to je ovela vystiznejsie.
DSC_2858.jpg
DSC_2824.jpg
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 19.03.2015 12:41

Silvuch píše:Majitel tvrdi ze to dobrý pes. Neublizi.


Som si spomenula, ako sa pani hádzala po bíglovi, keď nás zbadala, samozrejme, neúspešne. Psa som musela zastaviť až ja. A na otázku, čo ho nemá pripnutého, keď je agresívny, rozčúlene odpovedala, že nie je agresívny a "stalo sa". No a potom sme ich po mesiaci-dvoch stretli opäť, zasa sa takmer "stalo". :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod MisheliQ » Štv 19.03.2015 12:48

Offtopic: Tak ja som sa tiež hodila po bíglici, ktorá mi z ničoho nič vyštartovala po Fergie (bola na opačnej strane cesty, večer, rozbehla sa cez prechod zúrivo za Fergie, ktorá bola v tom čase kotná). Boli to sekundy, ani neviem ako sa mi ju podarilo odchytiť. Nikdy viac. Som sa celá klepala, ešte som myslela, že mi jej majiteľ jednu uvalí, čo mu chytám psa, lebo bol to chlap jak hora, ale sa ospravedlnil, že to nečakal. Ja kolená zodraté, tepláky roztrhané, ale hlavne, že to dobre dopadlo.....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod elfinka » Sob 21.03.2015 7:22

Nieco k teme: Foul-mouthed Fido
(grr ze nejde normalne vlozit na df zmenseny obrazok a dat ho do linku...)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Štv 26.03.2015 21:53

Stalo sa nemozne :aaa: Krasne sa zahral so susedinou fenkou, ktora ho valcovala a z ktorej mal paniku. Zo zaciatku to chcelo trochu korekcie a ku koncu sa spolu valali po zemi a okusovali sa :aaa: Som happy, fakt happy :jupi:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Silvuch » Štv 26.03.2015 22:09

ono, ked prekona strach..

tiez Nira potreubuje najprv niekoho ponahanat, aby zvladla nahananie sebe samej. :prd:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Pia 27.03.2015 2:57

No hlavne bolo dolezite, aby ten strach neprepukol hned v uvode, zeby ho zacala hned nahanat, ako to urobila vzdy, ale konecne bola upovelovana tak, ze pes k nej vobec mohol dojst a ocuchat si ju najprv bez toho, zeby nan urobila vypad. To bol ten zaklad, lebo to trvalo dost dlho, nez sa odvazil a neblikala mu v hlave kontrolka, ze ho isto sejme. No a ked bola dostatocne zhucana, tak pes doliezol aj sam a po chvili rit do hora a vyzval ju do hry a potom uz bolo vsetko OK :aaa: A isto prispelo k tomu, ze som ich nechala casto sa nahanat popri plote, kde ona na neho nemohla. Tak a este zvladnut dvoch divsich a nemam co riesit :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod jankohraško » Sob 07.05.2016 17:45

ja by som mal jednu otázku týkajúcu sa venčenia, mám 3 mesačného ridgebacka a po 10 dňoch som s ním predvčerom chcel ísť na vodítko von (mal giardie a veterinár mi venčenie na tých 10 dní zakázal) no lenže začal sa báť zvuku áut (bývame v rodinnom dome pri hlavnej ceste) čo mu predtým vôbec nerobilo problém venčenie zvládal pekne ale teraz mi zostane sedieť pri dverách na schodoch ako priklincovaný a ani pohnúť dokonca ani keď sa ho snažím presvedčiť na pamlsok čo si inokedy ide nohy dolámať a spraví preň hocičo takisto som to skúšal aj s obľúbenými hračkami a nič. Na silu ho neťahám aby sa mu vodítko nesprotivilo skúšal som s ním chvíľku sedieť pri dverách aby sa nebál a zvykol si na ten hluk áut sedeli sme tam vyše hodiny a pol predvčerom, včera aj dnes ale bez výsledku skúšal som aj že odbehnem tak aby ma nevidel či pôjde za mnou ale nič driemal na tom istom mieste, pritom predtým spal, papal a ani smädný nebol. neviete mi poradiť ako ho naučiť sa toho nebáť? Alebo ako spraviť pre neho z venčenia zábavu? Na dvore behá rád ale akonáhle sa má ísť von sa venčiť tak ani za svet.

Cez deň ho máme na dvore lenže dvor máme za domom od kiaľ k ceste nemá nijaký prístup, čiže ani autá ani ulicu nevidí.
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod wer » Ned 08.05.2016 5:42

Ziadne lakanie, ziadne pamlskovanie, ziadne chlacholenie. Z teba v prvom rade musi srsat sebaistota. Nic sa mu nedeje, nic mu nehrozi, toto je bezna sucast zivota - takze razny krok a idete. Ked si sadne, jemne cuknutie (nie tahanie!), aby si ho rozpohyboval. Popritom sa mu vysmej, ze co blbne - ton hlasu je dolezity.

Inak ta rada od veta na nechodenie von v tak dolezitom obdobi bola pekna hlupost. Obdobie socializacie (do 12 tyzdnov) je velmi dolezite a tazko sa dohana zanedbane.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod jankohraško » Str 11.05.2016 15:37

no mal stres z venčenia zo všetkého bol hrozne nervózny stačilo že prešlo okolo auto a hneď sa trhal z vodítka ale tak nejak som to zvládol, rád sa naháňa tak vždy keď som ho zapol na vodítko vždy som sa trošku rozbehol a začal cupitať popri mne a dneska ráno už bolo dobre prešli sme konečne väčší kus cesty bez nejakého vzdorovitého trucovania a odmietania sa venčiť...

Ono mne to ten veterinár odôvodnil s tým, že keď mu nasadil metronidazol proti parazitom tak mu musel stopnúť vakcináciu (Duramune Puppy DP + C) lebo zrovna v tom týždni keď dostal giardie som s ním mal ísť na poslednú vakcináciu a vraj keď má giardie nemôže ju dostať a keď nie je prevakcinovaný je náchylnejší na nejaké choroby, preto mi zakázal s ním chodiť von.
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Bezohladnost psickarov!

Poslaťod nikoletakl » Str 27.09.2017 14:48

NOVODOBÝ TREND VENČENIA V BA! :nie: :fizel:
Neviem, čo sa to s vami ľudia deje, ale ste maximálne sebeckí bezohľadní a ľahostajní k okoliu!
Odjakživa to bolo tak, že psíčkari žijúci na sídlisku v paneláku to majú o niečo ťažšie ako psíčkari žijúci v domoch s vlastnými dvormi a výbehmi. To je však údel milujúceho psíčkara. Ale čo sa to deje dnes?
Taktiež som psíčkar dočasne žijúci v paneláku a tak je mojim údelom chodiť si tie schody hore dole niekoľkokrát denne, a venčiť na vodítku. Áno niekedy sa aj mne naskytla šťastná chvíľka keď naokolo nebolo nikoho a mohla som mojho psíka pustiť troška na voľno aby si zaaportoval, prípadne ísť na prechádzku mimo mesta. Ako je aj mojím údelom čeliť hlúpym názorom neznalých o tom, aký je moj pes (stafík) nebezpečný, že mám bojové plemeno a okrem toho, že ho mám na vodítku by mal mať aj náhubok!  Áno moj pes je nebezpečný v prípade, ak sa pokúsite fyzicky ublížiť jeho pánovi! :) Ale tu sa dostávam k tomu, o čom som chcela písať:
Všetci sme si ako - tak zvykli, že yorkovia, westici a podobne mini plemená bývaju pustené na voľno, pri nich nám však nič reálne nehrozí. Ale čo psíčkari žijúci na sídlisku v panelákoch s plemenami ako !MAĎARSKÁ VYŽLA!, rottweiler, doga a pod.... Momentálne na našom sídlisku v BA zažívam novodobý trend, kedy majitelia týchto psov majú pocit že celé sídlisko je ich dvor a pes je absolútne bez vodítka, absolútne bez dozoru! Za celých 13 rokov, čo som sídliskový psíčkar a to nevravím o jednom a tom istom meste a ani o jednom sídlisku, som nezažila, že ľudia si dovolia s týmito „obrími“ plemenami chodiť na voľno absolútne bez vodítka na každé jedno venčenie a hlavne na verejné priestranstvá! Nemusia byť hrozbou pre ľudí, ani byť agresívni, ale JA toho psa nepoznám predsa, neviem čo si dovolí a čo nie, preto mám dôvod sa obávať náhodného stretu sním = BEZOHĽADNOSŤ MAJITEĽA!!!!! A myslím, že každý si vie domyslieť, k čomu dôjde, keď sa stretnú dvaja dominantní psi v približne rovnakom veku zoči voči, nedajbože je nablízku aj fenka.
Donedávna som sa stále snažila prísť nato, ako naučiť môjho psa väčšej znášanlivosti voči ostatným psom v jeho veku a rovnakého pohlavia. Pokroky sú, poslúcha ma, vníma ma a vie kedy čo nesmie. Ak proste nemá náladu sám sa vyhne psom ktorí mu nesadnú. No takí sú predsa aj ľudia. Ale ak si niekto myslí, že sídlisko je vlastne dvor na ktorom si môže svojho psa pustiť a ďalej si len ťukať do mobilu a myslieť si - však on je priateľský, on nič zlé nespraví... pričom pes mu pobehuje z jednej trávnatej plochy na druhú, od jedného psa k druhému a vlastne majiteľ toho psa miestami ani nemá pod dohľadom, nastáva problém, ktorý mne, ale myslím si že aj viacerým psíčkarom robí ťažkosti! – problém v majiteľoch týchto „priateľských super úžasných nekonfliktných“ psov!! Časom som však prišla nato, že nemôžem svojho psa učiť aby bol tolerantný aj k tomu keď mu niekto nevhodným spôsobom a hlavne nečakane narúša jeho osobný priestor pričom je sám na vodítku! A presne v takomto prípade som už psov oddeľovala od seba, pes pribehol znenazdajky k nám nikde naokolo žiadny človek ktorý k tomu psovi patrí, a bitka je na svete... Najväčší problém je však v tom, že ja svojho psa usmerniť viem, viem ho oddeliť v takejto situácii od toho druhého psa, ale čo ten druhý pes? :-O kto ho usmerní? kto mu povie, aby v bitke nepokračoval?... veď pániček je predsa niekde ešte ďaleko za ním a ťuká si do mobilu! Mala som to šťastie, že v vždy pri mne niekto bol v takejto situácii a toho druhého psa aspoň chytil, no keď sme sami s mojím psom na prechádzke, reálne mám strach z týchto veľkých plemien pohybujúcich sa osamote na voľno a celá prechádzka je len o tom , že sa obzerám, skrývam, vyhýbam alebo idem na iné sídlisko...Neviem si totiž predstaviť ako by som sama oddelila môjho psa od psa ktorý je pomaly väčší ako JA a desím sa toho!...Takže HANBA VELIKÁ takýmto „psíčkarom“, takým radšej do ruky len Tamagotchi, nič iné!  :-D
Prílohy
160_F_36935758_ajFBL0nlVliO1gRwUPdqnkmY3pgSIt0i.jpg
160_F_36935758_ajFBL0nlVliO1gRwUPdqnkmY3pgSIt0i.jpg (5.57 KiB) Zobrazené 6761 krát
nikoletakl
Okoloidúci
 
Príspevky: 0

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod kellee » Str 27.09.2017 15:29

takychto vykrikov je na FB denne niekolko, no riesenie ani tam nikto zatial nenasiel. Tu si vsak na zlej adrese, tu su ludia rozumni a maju svoje psy vychovane, popripade voditkovane.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Margita » Str 27.09.2017 15:31

tak :lol:
daj kavu,horalku a bude dobre
ja mam pozicanu taku milu stafordku,len teda trochu taha a sa nam vyhybaju, :heh:
inak s tym nic nenarobis,ak sa citis byt ohrozena,mozes nosit elektricky paralyzer napriklad a pri nejakom strete to nasupovat tomu psovi,vsade kde nie je volny pohyb psa dovoleny je zakazany a basta
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod moschino » Str 27.09.2017 16:02

Suhlas :jop: aj mna to vytaca a je mi jedno, ci je to suka, oes a ci je nekonfliktny. Nema vobec co narusat osobny priestor ineho psa a hlavne bez dozoru majitela a bez voditka.

Ja dnes v regio jete, isiel pan s malym psom (velkost tlsteho jack russela) a nie ze prepravka (neviem ci nieco take sa nepsiminalo, ze v regiojete pes len v prepravke), ale ani kosik, nic. Pes si postaval v ulicke, blokoval prechaezanie a na vyzvu sprievodkyne, kde ma kosik, povedal pan, ze on nikdy ziadnt nemal a ani mu ho preto nebudw davat. Opustit vlak nechcel, ze on zaplati pokutu ale bude sa viest dalej. Samozrejme pokutu nedostal. Potom mozem nadavat, ak regio jet zakaze prepravovat psy, lebo psickari su neprisposobivi. Vdaka takymto :ua: tak ked pes nevie nosit kosik, tak nech necestuje :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod clupko » Str 27.09.2017 16:07

Margita píše:vsade kde nie je volny pohyb psa dovoleny je zakazany a basta

praveze naopak, zakazany je iba tam, kde to je oznacene. len niektore mestske casti si to prebrali po svojom.

akoze suhlasim, ale mozme sa tak maximalne postazovat na internetoch :lol: alebo nosit vsetci paralyzer....
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa