Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Pon 26.01.2015 18:54

Nie je prechladnutý?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod trainee1 » Uto 27.01.2015 14:26

nie je prechladnuty a neviem preco by mal znackovat ked je uz dospely nikdy predtym to nerobil
trainee1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Uto 27.01.2015 20:51

trainee1 píše: preco by mal znackovat ked je uz dospely nikdy predtym to nerobil
veď značkujú dospelé psy
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Cikanie v noci a psik a kralik

Poslaťod milli.molly » Štv 05.02.2015 13:04

Dobry den,
prosim o dve rady. Mame dvojrodnu fenku z utulku, ktora sa velmi rychlo uci, ale kazdu druhu noc sa okolo 2 alebo 3 hodine pyta von a to aj napriek tomu, ze s nou ideme okolo 22.00 a potom aj rano okolo 7. V noci vzdy kaka aj cika. Da sa to nejako upravit casom krmenia, alebo ako dosiahnut, aby prespala noc? Bojim sa, ze si na to zvykne =(
Dalsia otazka je, ci je mozne, aby sa spriatelila s nasim kralikom. Je tiez dospely. Zatial sa len nuchaju, fenka vrti chvostom, pozoruje a zajko je v pohode, nema s fenkou problem. Ma niekto skusenosti?
milli.molly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod aNeMiC » Uto 10.02.2015 19:02

S tým cikaním neviem povedať, mám psíka celoročne vonku (keby by malo byť po mojom, mám fenku v posteli <3 :smile: ) každopádne spriateliť zo zajačikom sa určite dá :yes: je to na zajačikovi, ak to ona berie dobre :smile: ak je zajac ok, tak je to úplne super. Ja som sa snažila skamarátiť moju fenku a kocúra (krpaté mača- bojovné mača :ha: ) a stalo sa. Základ je neisť na to moc rýchlo - proste najprv nech sa len ňuchajú a nech to postupne ide ďalej napr.nech je zajačik na zemi a nech behá a fenka nech si robí svoje ;-)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ondrej86 » Uto 17.02.2015 15:36

mame fenku uz dospelu a mám problém za ma dost nepocuva nie som jej prvy pan bol to kamosyn pes ale ta musela pracovne odcestovat a psika sme si nechali my mate nejake vychytavky ako ju naucit ze uz som pan ja?
ondrej86
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod anklo » Uto 17.02.2015 23:35

Chcem sa poradit. Mame rocneho psa JRT.
Asi 2-3 do tyzdna sa stane, ze vykona malu, alebo velku potrebu vo vnutri. Neviem ako ho to odnaucit, pocas dna sa mu to nestava, iba velmi zriedka. Najhorsie na tom je, ze nedava ziadne znamenia, ze chce ist von. :ua:
Rad si necham poradit od skusenejsieho.
anklo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Jano1985 » Pon 09.03.2015 8:28

Prosim o radu ako naucit psika aby sa pytal von na potrebu.Ked idem von dam povel sedni pri dverach plus odmena... ma uz 7mesiacov.Skusal som aj ze som nesiel s nim von aj 5 hodin a nic je to stafordik
Jano1985
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod katkariinka » Pon 09.03.2015 9:08

Ja som to nikdy neucila, radsej chodim von tak, aby nemali dovod sa pytat. A ked nahodou treba, tak postavaju v chodbe
:)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Jano1985 » Štv 12.03.2015 14:05

Mne ide iba o to aby sa pytal nech to nedrzi lebo on je doma sam aj 10h a nema problem vydrzat no a ked som doma tak caka kym idem von je jedno ako dlho ako keby nechcel otravovat ale zas na druhej strane aspom nemam strach ze mi to pusti dnuka :-)
Jano1985
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Margita » Štv 12.03.2015 14:14

u mna sa tiez nepyta,akurat jedna nema problem to nalozit aj doma :lol:
ale vydrzia tiez dlho,a ked som doma,tiez by chodili von stale,lebo ked doma nie som,tak s nimi tazko pojdem von zejo :heh: a mozno aj vtedy by sli von,ale ked nie som doma,tak o tom neviem :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

zachodik pre psov

Poslaťod Arlisa » Pia 05.06.2015 13:07

Ahojte:-)
Mame 3 rocneho prazskeho krysarika.je velmi cistotny ale stane sa mu ze 2 krat do mesiaca nam urobi prekvapko a najdeme si ciku aj hnedu torticku v byte:-) krmim ho pravidelne v rovnakom intervale aby ho nenutkalo velmi kym sme v praci.chcela by som ho ale naucit na "zachod",aby nemusel drzat.skusala som tie podlozky a sem tam na nu isiel ale skor zdrziava.jedine v kupelni sa ochotne vyprazdni kedykolvek.tak rozmyslam ze mu tam umiestnim zachodik.ale nakolko je na podlozke kakina dost citit tak som premyslala,ci by sa naucil aj na zverlit..ktory by to zafixoval tu aromu aspon ciastocne.nasla som na nete aj ten travnik -potty patch ale zda sa mi ze tiez by nezabranil aromeemoticon len pri tom zverlite sa bojim nasledovneho:
1.da sa vobec na to naucit psik?
2.nebude mu to vysusovat labky a pichat?
3. urobi to gulku aj z kakiny ako u maciek?zafixuje pach?
4.nebude ho velmi vynasat labkami?(nasla som take predlozky na nete)
Jedna znama ma takto naucenych maltezakov a vraj v pohode.mate s tym skusenosti?
Dakujem budem vdacna za vase rady:-)
Arlisa
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod FokuMe » Pon 22.06.2015 21:54

Ahoj, :ahoj:
chcem Vás poprosiť o radu, máme doma šteniatko staforda, narodené 14.3., máme ho už vyše mesiaca, poslúcha na zákledné povely ale nevieme ho odnaučiť vyprádzňovať sa doma. Chodíme s ňou vonka aj čaštejšie ako každé dve hodiny, vždy keď sa zodudí aj napapá, ale von sa vyciká max. 1x, hneď ako ju vynesieme alebo vôbec. Po príchode domov, sa zašije do izby kde sa následne vyprádzni a to ju pravidelne sledujeme a hrešíme zato. Myslím, že je to spôsobené tým, že sa bojí ´´precikávať ´´ iné psíky (preznačkovávať), nakoľko sa aj pri stretnutí s inými psami, najprv bojí až neskôr sa osmelý. Preto ju vystavujeme často do styku s inými psíkami, aby sa osmelila, ale nič nezaberá. Stretli ste sa s takýmto problémom? Ďakujem :smile:
FokuMe
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod pigie » Uto 23.06.2015 5:06

Len tu v tejto teme je zopar s takym istym problemom, staci to tu trosku prebehnut :no:
Chodit von na dlhsie, pochvalit za potrebu vonku, spajat s potrebou povel, ten odmenovat atd atd.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 23.06.2015 6:30

a v prvom rade netrestat! podarilo sa vam robenie potreby spojit s trestom, tak sa vam snazi pri tom vsemozne vyhnut, coz je vonku narocne. neboji sa druhych psov, ale vas. za vykonanie potreby sa stena NIKDY netresta!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa