Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod renqa » Pia 10.10.2014 17:05

ja som napísala, že MINIMÁLNE 3x denne by malo jesť také malé šteniatko.
Ja som napríklad kŕmila môjho prvého psa aj 5 x denne, pretože papal stále.
Nestalo sa že by nezjedol.
Teraz mám 5 mesačné šteňa a tiež dosť vymýšľa s granulami, ale stále dostáva 3 x denne.
Dávam jej aj varené alebo pridám rybí olej a už baští jedna radosť.
Čo sa týka dávky, tak podľa mňa je správne sa riadiť dávkovaním, ktoré je uvedené na obale.
Ale ja osobne by som si to rozdelila aspoň na tie 3 dávky. Moje šteňa by napríklad zvracalo od
hladu kyselinu ak by dostávalo len 2 x denne. Viem to, lebo raz som jej zabudla dať.
Naposledy upravil renqa dňa Pia 10.10.2014 17:07, celkovo upravené 1
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Bad » Pia 10.10.2014 17:07

Vova,klidně přidám i krmit štěně 5x denně (alespoň u štěňat velkých plemen to tak je) ...... :lol: Ono si stejně štěně řekne samo,kolikrát je ochotno žrát. Ve 3 ráno ti určitě ne :kak: onu večeři snězenou v 16:30, granule se tráví poněkud déle. To jde snídaně, ne-li jídlo z předešlého dne. Možná to popoženeš tím, že jde po tom druhém jídle běhat a není v klidu (takže nevydrží do rána). Režim si musíš vysledovat sama, to je individuální věc. A hlavně -máš mimino, takže trpělivost.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod kantaloop » Štv 16.10.2014 14:11

souhlasím s Badem. Jedině trpělivost, to je to nejúčinnější cvičení hygienických návyků. :fizel:
kantaloop
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod vova » Sob 25.10.2014 20:21

Ludia pomoooc potrebuje opat radu. Mam doma Yorka 4mes. mame ho mesiac. Nedavno som riesil mlacku a :kak: v noci na zaklade Vasich rad vencim aj o 03:00 a toto sme zmakli takze nehody v noci sa nam uz nestavaju. Dokonca som minule zaspal a rano bolo vswtko OK. Rano vstavame 6:00 ideme vencit urobi obe potreby a vsetko OK. Zrat dostava cca. 7:30 nasledne vencenie vykona obe potreby. Manzelka je doma a dalsie venenie cca. 10:00 zvacsa sa len vycika i ked je snim vonku aj hodinu. Nasledne po navrate domov si v kratkom case najdeme niekde doma :kak: Okolo obeda dostava opat zrat opat vencenie a vsetko sa nam opakuje. Vonku kludne hodinu dve a nic a po navrate domov opat kopka. Hneval som sa na manzelku ze to nedokaze ustrazit ved je doma tak som jej dal za ulohu ho sledovat v momente ked neurobi potrebu vonku a v momente ked sa zacne krutit ho vyniest von pripadne ak ho pri tom pristihne ho vyhresit a vyniest von. Tvrdila mi ze sa to neda ze ako keby cakal pokial sa na chvilu otoci vzdiali ci ho chvilu nelseduje. Dnes som sa presvedcil ze ma pravdu. Noc uplne v pohode rano som snim siel vom 6:00 obe potreby. 7:30 krmenie dal som mu zrat a odskocil som na toaletu vratim sa a v strede izby kopka. Zrania sa este ani nedotkol. Nechapal som ved som ho vencil chvilu pred tym ale tak vravim si stane sa. Nasledne sme sli von cikal a do obeda pohoda klidek pokoj. Na obed zrat vencenie opat obe potreby a vsetko ok. O 15tej sme museli z domu vencenie a cikal nasledne bol sam doma do 17:30. Bez nehody vsetko OK. Po navrate som ho zobral von hodinu sme sa prechadali a vycikal sa. Vratili sme sa domov dal som mu misku so zradlom a sadol som si k TV. Kedze vonku nekakal reku idem na neho davat pozor co bude. Sadol si mi pod nohy a ani sa nepohol. Prisla za mnou dcera ze potrebuje nieco podat. Zdvihol som sa siel do kuchyne o 30sekund som bol naspat a v strede miestnosti kopka. Ludia poradte ja by som chapal keby ze kadi len vnutri ze je obrateny ale z tohto som skutocne zufaly. Vencime ho kazde dve max tri hodiny a i tak mame kazdy den doma pozdrav. To ze sa mu este sem tam podari i vycikat i ked pri kazdom venceni vzdy cika o tom ani nepisem. Prosim kazdu radu ak to nezvladneme zial bude musiet z domu :ua:
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod merri » Sob 25.10.2014 20:38

Nema hnacku? Akej konzistencie ma :kak: ?
Nekrmite ho prilis vela? Podla coho krmite, podla odporucanej krmnej davky, alebo "kolko zozerie"? Nema nadvahu?

To, ze sa vy :kak: vo vasej nepritomnosti by som pripisala tomu hreseniu. :ach: Nespojil si, ze hresenie bolo za :kak: vnutri, ale spojil si to tak, ze ak sa vykaka v pritomnosti cloveka, tak bude vyhreseny, takze sa trestu logicky snazi vyhnut. Zjavne mu ozaj treba a chudak caka na chvilku, kedy tam nebudete.

A k poslednej vete - to snad nemyslis vazne?! Na co si myslel, ked si si zaobstaraval stena? Ved toto su uplne banalne veci, ktorymi si musi prejst takmer kazdy, kto si prinesie stena. Ak je toto pre teba dovod vzdat sa psa, tak uprimne, nemal si nad nim ani rozmyslat. :ua:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod vova » Sob 25.10.2014 21:01

Hnacku nema konzistencia standardna tuha. Krmim presne podla odporucani od vyrobcu krmnu davnu na den dostava rozdelenu na tri casti. Nema nadvahu. Chapal by som ze to ze to robi v nasej nepritomnosti si spojil s hresenim ale nechapem preco to urobi chvilu po tom ked sa vratime z vencenia. Ako som pisal ak by to robil vzdy vo vnutri chapal by som to tak ze ma obrateny rezim a mysli si ze to ma urobit vo vnutri ale normalne kadi i vonku napriklad rano 6:00 vyjdeme von okamzite sa vycika a hned sa i vykadi. Pochvalim ho dam mu odmenu a uz caka predo dvermi a pyta sa do vnutra. Cize presne vie co ma urobit na nic necaka. Ak by to bolo inak neziadam radu bral by som to ako moju chybu. Ako som pisal vencime ho kazde dve tri hodiny i tak sa to stava kazdy den. Potrebujem poradit nie moralizovat a citat keci na co som si ho bal a nebral a podobne. Na to co som napisal mam svoje dovody a mozes mi verit ze viem o com pisem. Takze si prosim odpusti prehovaranie do dusiciek na toto som tu nepisal a ak mas chut tak mi porad.
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Barbor » Sob 25.10.2014 21:09

:nwm:
Merri suhlas
A len dodam
Ma 4m, trosku trpezlivosti. Nemozes ocakavat ze nehody sa nestanu a zrazu bude vediet vsetko.
Striehnite nanho dalej. Je fajn ze :kak: vonku a nema s tym problem, uz mate skoro vyhrate. Len to dotiahnut do stastneho konca. Podla mna to nie je take hrozne aj ked chapem ta ze je to neprijemne. Ale ozaj podla mna ti uz nechyba vela aby sa to naucil poriadne.
Striehnut, sledovat. Cim menej nehôd, tym lepsie. Ked neustriehnes nic si z toho nerob ale snaz sa najviac ako vies. Najma ked vies ze vonku ne :kak:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod vova » Sob 25.10.2014 21:25

JJ jasne ved ja som trpezlivy ja som nenapisal ze ked to nezvladne do buduceho tyzdna .... alebo nieco podobne. Len mi to nejde do hlavy ze to je takto. Presiel som opatovne odporucania na davkovanie krmiva skusim mu este upravit krmenie trochu znizit lebo je tam odporucanie 70 - 115g a davali sme mu to najvyzsiu hodnotu. Skusim to znizit ci sa to neupravi a uvidim. Ja som skor potreboval citat ze sa to upravi nerad by som aby si to zafixoval a robil to stale. Striehneme ako sa len da ale nedokazem stale sediet len pri nom a prave vtedy sa mu to stane.
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod katkariinka » Sob 25.10.2014 21:36

Da sa trenovat aj s pomocou klietky - ale musi na nu byt psik zvyknuty. Teoria je taka, ze pes si nebude spinit do pelechu, takze ked ho nemozes strazit, das ho do klietky.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod vova » Sob 25.10.2014 21:47

O tomto som cital ale tato metoda sa mi za prve moc nepaci a za druhe nieje u mna mozna. Ako som pisal ked niesme doma bez problemov vydrzi dokonca vydrzi i v noci. Potrebu krasne vykona rano problem mame pocas dna. Ako keby sa nechcel vykadit vonku a cakal pokial prideme do vnutra a potom nasledne cakal az sa nebudeme pozerat a necha nam podrav na koberci. To by som ho musel drzat v klietke cely den takze takto asi nie.
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Barbor » Sob 25.10.2014 21:53

..prave preto ho mate sledovat. A hlavne ked vies ze sa cez den vonku este ne :kak:
Nemozes dovolit aby si z bytu urobil zachod. Musis mu byt stale za zadkom, nemozes mu nechat tu moznost :kak: doma. Popripade sa mu schovaj tak aby si myslel ze ho nevidis, špehuj spoza rohu, ked sa bude krutit vyletiet do izby - z toho procesu ho vyrušit a brat ho von. Ked sa vonku nebude chciet. Opakovat. Doniest dnu, sledovat, čakat, čihat a zase von, stale dokola.
Snaz sa aby tie dobre pokusy prevazovali nad tymi nepodarenymi. Ked sa uz stane netrestaj. Nehody sa stavaju ale samozrejme, treba nim predchadzat. Iny kluc ja na toto nemam.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod vova » Sob 25.10.2014 22:03

Hej ja to chapem ale zial nedokazem mu sediet stale za zadkom. Musim i pracovat mam i deti i ktore sa staram dokonca mam i svoje potreby a on proste caka ked vypadnem a uz to je. Nikdy sa mu to nestava predomnou. Takze on presne vie ze robi zle ak by to nevedel robil by to bez toho aby cakal az vypadnem. Presne toto je to co nechapem. Vobec by som sa necudoval keby sa vykadil predomnou povedal by som si je to este stena nauci sa. Ja sa snazim prist na to preco to urobi i ked vie ze to je zle a preco to neurobi ked je vonku ale pocka az pride domov. :ach: :plac:
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod merri » Sob 25.10.2014 22:05

Tak skus upravit tu krmnu davku, mozno mu to je zbytocne vela. Pripadne, cim krmis? Ak to nie su kvalitne granule, mozno z nich vela nevyuzije a teda je vela odpadu, ktory na jeden krat nevyjde.
Alebo sa mu proste prechadzkou rozhybu crievka, tak mu treba znova. Ak to je tak, ako pises, ze sa vy :kak: hned po tom, ako pridete, tak par minut po prichode ho vezmi von znova. A tak ako pise barbor, proste sledovat sledovat, ked zbadas ze sa chysta, okamzite vyniest von. Skus si na to par dni davat naozaj maximalny pozor, rozdelte si "hliadky", a ak sa podari mu to upevnit, uz to pojde lahko.

Ked si take nieco napisal, necakaj, ze na to nikto reagovat nebude. Taketo vyjadrenia naozaj zodpovednym majitelom psov nemaju preco vobec zist na um.

A ako vies, ze on VIE, ze to je zle? Ak by to vedel, nerobil by to. Pes nerobi naschvaly, on iba nerozumie. Ako som uz pisala, on si to zjavne spojil, ze kakanie vnutri vo vasej pritomnosti je zle. Kakanie vnutri bez vasej pritomnosti je ok, lebo neprichadza trest. Ved to mas o to jednoduchsie, zavri sa s nim do jednej miestnosti a po chvili od navratu z vencenia s nim zase chod von, ak sa nevykaka tak zase s nim v jednej miestnosti a opakovat.
Ano, je to zo zaciatku narocne na cas a pozornost, ale to k uceniu steniatka patri, snad nikto necaka, ze v 4 mesiacoch je pes "hotovy" a netreba si najst cas na ucenie a riesenie problemov? Toto su veci, na ktore musi byt clovek pripraveny este predtym, nez psa zadovazi.
Naposledy upravil merri dňa Sob 25.10.2014 22:16, celkovo upravené 1
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Barbor » Sob 25.10.2014 22:15

merri píše:To, ze sa vy :kak: vo vasej nepritomnosti by som pripisala tomu hreseniu. :ach: Nespojil si, ze hresenie bolo za :kak: vnutri, ale spojil si to tak, ze ak sa vykaka v pritomnosti cloveka, tak bude vyhreseny, takze sa trestu logicky snazi vyhnut. Zjavne mu ozaj treba a chudak caka na chvilku, kedy tam nebudete.


Tu je odpoved. Neviem co na tom nechapes :nwm: :smile:
Kazdy ma pracu a ine povinnosti ako sledovat 27/7 psa ale preto vravim ze nech tie dobre pokusy prevazuju nad tymi nepodarenymi. Mojmu psovi stacilo zopar takych dobrych pokusov a pochopila o co ide, ze jednoducho doma sa ne :kak: , pretoze nema na to moznost. A tych pokusov, mozno 3x som ustriehla, 1x nehoda, opat som 2x ustriehla, zase nehoda a potom to islo nejak same. To sa tyka aj cikania.
On netusi ze samotne kakanie je zle. On si mysli ze kakanie pri vasej pritomnosti je zle. Preto caka kedy odides. A za to si mozes sam-pretoze si ho hresil ked sa :kak: a on tomu neporozumel. Nauc psika co robit MA. Nie to co robit nema. Musis mu ukazat co je dobre, predvidat, byt o krok pred a nedovolit mu robit veci ktore si nezelas aby robil.
Netrap sa tym a nerob z toho taku vedu.
Jednoducho ked vies ze ked vonku ne :kak: a dojdete domov, hlavne vtedy ho sleduj. Ked vies ze vtedy to urobi, vies ze chce :kak: ked dojdete, urob si na to cas, sleduj, nebude to trvat dlho ak uz ma navyk ze: dojdem domov = idem :kak: ...ked sa ti to podari 1x bude to super, tie dalsie uz budu ovela lepsie a potom to pojde :yes:
Drzim palec a informuj :ahoj:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod vova » Sob 25.10.2014 22:30

merri píše:Tak skus upravit tu krmnu davku, mozno mu to je zbytocne vela. Pripadne, cim krmis? Ak to nie su kvalitne granule, mozno z nich vela nevyuzije a teda je vela odpadu, ktory na jeden krat nevyjde.
Alebo sa mu proste prechadzkou rozhybu crievka, tak mu treba znova. Ak to je tak, ako pises, ze sa vy :kak: hned po tom, ako pridete, tak par minut po prichode ho vezmi von znova. A tak ako pise barbor, proste sledovat sledovat, ked zbadas ze sa chysta, okamzite vyniest von. Skus si na to par dni davat naozaj maximalny pozor, rozdelte si "hliadky", a ak sa podari mu to upevnit, uz to pojde lahko.

Ked si take nieco napisal, necakaj, ze na to nikto reagovat nebude. Taketo vyjadrenia naozaj zodpovednym majitelom psov nemaju preco vobec zist na um.

A ako vies, ze on VIE, ze to je zle? Ak by to vedel, nerobil by to. Pes nerobi naschvaly, on iba nerozumie. Ako som uz pisala, on si to zjavne spojil, ze kakanie vnutri vo vasej pritomnosti je zle. Kakanie vnutri bez vasej pritomnosti je ok, lebo neprichadza trest. Ved to mas o to jednoduchsie, zavri sa s nim do jednej miestnosti a po chvili od navratu z vencenia s nim zase chod von, ak sa nevykaka tak zase s nim v jednej miestnosti a opakovat.
Ano, je to zo zaciatku narocne na cas a pozornost, ale to k uceniu steniatka patri, snad nikto necaka, ze v 4 mesiacoch je pes "hotovy" a netreba si najst cas na ucenie a riesenie problemov? Toto su veci, na ktore musi byt clovek pripraveny este predtym, nez psa zadovazi.


Krmim krmivom Artemis Puppy na odporucanie predajcu krmiv by sa malo jadnat o kvalitne krmenie,
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa