Povel "ľahni"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: lahni

Poslaťod Hanka 1 » Pia 04.03.2011 10:40

A považujeme za normální obkládat psa deskami, a normální pes to ustojí.... moc fajn. Ustojí, už nahoře jsem psala, že nám psi tolerují neuvěřitelné věci. Jde o to, jestli to ustojí člověk a nebude si klepat na hlavu. Pak už je to asi také o té osobní zkušenosti.

Neopravuj polohu rukou, jen jí správně naveď tak, aby chápala, co se po ní chce. Zatím to evidentně nechápe.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: lahni

Poslaťod Bad » Pia 04.03.2011 10:43

Offtopic:
Hanka 1 píše:A považujeme za normální obkládat psa deskami, a normální pes to ustojí.... moc fajn

Hanko, evidentně nechceš pochopit o co jde.
A představ si, můj pes ustojí třeba jízdu výtahem, kde je vměstnán mezi 2 stěny, dveře a cizí lidi a ještě je ochoten splnit povel sedni. To je machr, co?!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: lahni

Poslaťod evina313 » Pia 04.03.2011 23:32

Dakujem vam vsetkym za odpovede.

no, ako to vyzera...ona je veeeeelmi hyperaktivna, mame s tym trocha problem. byva vonku v bude, ale ma k dispozicii velku zahradu. okrem toho, ze sa pocas dna zahra aj sama, aj sa sama vybeha, niekolko krat za den chodi na prechadzky. pokial smee sami, nie je problem, ale akonahle zbada pohyb, koniec.
myslim, ze z jej hyperaktivity prameni aj jej neposlusnost. je velmi hrava a sposob, akym si lahne a zvali sa pripisujem jej blaznivej povahe. pamlsok jej davam tak, aby sa za nim natiahla. ale ona najskor zaryje hlavu na zem a vzapati sa zvali nabok cela. mame problem aj na cvicaku, akonahle vidi inych psov je jak zmyslov zbavena, o cviceni tazko hovorit.
pravda je, ze nie je v kontakte so psami, okrem toho cvicaku. Byvame v rodinnom dome a tu ma kazdy psa zavreteho vo dvore. a ak aj nejakeho stretneme, je ako zmyslov zbavena, skace po nom a dozaduje sa hry aj ked na nu nejaky pes zavrci.
ja len dufam, ze sa casom ukludni :smile: pred nou sme mali 8 rokov boxerku, potom 11 rokov retrieverku...obidve mali uzasnu a aj kludnu povahu. Viem, ze by som nemala porovnavat, ale neda mi to, tato je jak z divych vajec, nema problem behat aj cely den :ua:
evina313
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: lahni

Poslaťod Hanka 1 » Sob 05.03.2011 18:28

Na to lehni - inspirace ze dneška. Jak stojíš - sedíš na bobku, když jí pokládáš? Nenahýbáš se nad ní a ona ti tím lehnutím na bok jako ustupuje, uhýbá? Tohle jsme dnes u jednoho pejska opravili tím, že se kluk nad něj přestal nahýbat, seděl na bobku bokem ke psovi a levačkou ho při pohlazení lehce přitlačil kousíček za lopatkami, pravou udělal s pamlsekm pohyb k zemi a když psí hlava šla k zemi, lehce ho zvedl tak, aby pes musel mít hlavu rovně. Naučili jsme přesné lehni celkem příjemným způsobem.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: lahni

Poslaťod lusy » Sob 05.03.2011 21:36

tak ja sem hodim jedno videjko kde sa pracuje so stenatom a klikrom a ucenie lahni je trosku ine :smile:
http://www.youtube.com/watch?v=hz-8OBpse1w
konkretne od jednej minuty
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: lahni

Poslaťod Gerda » Sob 05.03.2011 21:42

Bohužel video nevidím, metoda klikací mě moc zajímá, doufám, že to videíčko v pondělí dobře dohledám.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: lahni

Poslaťod Tchor » Sob 05.03.2011 21:44

je ta prace na tom videu hezka, mne osobne by u tohohle chybela ta akcnost ty spolecny hry na praci. Ale to je vec osobnich preferenci.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: lahni

Poslaťod Bad » Pon 07.03.2011 10:30

to se nám to rozvinulo....

Hanko, svého psa jsem odnaučila lehat si na stehno ruční korekcí (nikoliv násilnou), což nemá rád. Díky tomu se to sice velmi rychle naučil, na druhou stranu kdyby mi to docvaklo a já to trénovala třeba u stěny, kde by se svalit nemohl, odpadla by ta pro něj nepříjemná korekce. Tož co je lepší?! Můj pes nemá rád ani fyzickou pochvalu(pohlazení) při výcviku, ruší ho to. A buď si jistá, že je to mazel jak vyšitý. Tohle není o přesnosti, o přesnosti je ta část, jestli se při lehu pes posunuje předními nebo zadními končetinami.
Nejsem zastáncem požadavků IPA, co se týká strojové poslušnosti, a zejména na provedení stop, kdy jdou požadavky proti přirozenosti i inteligenci psa. Chtěla jsem se zaměřit na stopy, ale jedno tréninkové setkání s jedním panem rozhodčím mě tak znechutilo, že si říkám, jestli mi to za to stojí. No, stojí, protože psa to baví a na body se můžu vybodnout.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Povel "ľahni"

Poslaťod brokolica » Pia 26.09.2014 11:23

Čaute, chcela by som sa opýtať vás, skúsenejších psíčkarov, že čo znamená v správaní psa, keď leží v kľude (pri mne v kuchyni, alebo inde) a ja ho prekročím a on sa ani nepohne (niekedy na mňa pozrie)? Môžem to vnímať ako znak dôvery či je to opak - "I just don´t care, nestarám, sa kto ma prekračuje" :D Ide o weimarka, 4 mesiace, mám ho 2 mesiace. :lol:
Ďakujeem
brokolica
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: BA

Re: Povel "ľahni"

Poslaťod Vikiki22 » Sob 27.09.2014 15:08

Jednak to môže byť v istom slova zmysle dôvera, ale skôr to nemá zmysel žiadny. Proste salám. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Povel "ľahni"

Poslaťod Connie » Sob 27.09.2014 16:15

Verím, že ma pániček nezašlapne :heh: Neviem, tiež si skôr myslím, že to má pes u prdele :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Povel "ľahni"

Poslaťod Juraj1 » Ned 05.10.2014 0:59

brokolica, vysleduj si, či Ťa nemá v paži i v iných prípadoch (mal by uvolniť priestor...)

P.S.: :nwm: (prečítal som tému) naučiť povel ľahni som osobne zatiaľ nemal psov (i cudzích) žiadny problém (do 20 min)
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Povel "ľahni"

Poslaťod hruska » Ned 05.10.2014 6:11

Smiem vediet, co ma spolocne uvolnovanie priestoru v tomto pripade najma s matim v pazi? Krkolomna veta :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Povel "ľahni"

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 06.10.2014 18:45

Broko, prestaň riešiť blbosti :smile: Ja mojich psov nieže prekračujem, ale ich obvysávam dookola, chvosty nadvihujem :ha: a teraz čo mám sa zamýšlať, že čo to znamená?? :no: (Samozrejme ak chcem a potrebujem pošlem ich do preč aby nezavadzali). :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa