Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod sima362 » Štv 10.07.2014 11:33

aha no tak nam povedal aj chovatel ze by som nemala a aj veterinar ale bola u babky na zahrade tam su 2 psy a tam v pohde behala lietala ale tu som sa bala :lol:
sima362
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod kellee » Štv 10.07.2014 12:09

katkariinka píše:A preto idem von aj so stenatom bez komplet ockovania.... len vyberam psy, s ktorymi sa stretne.


presne :jop:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Barbor » Štv 10.07.2014 12:13

Na zahrade u babky so psami v pohode a v meste nemoze ani pred dom :pac:
Sunny suhlas :poklona: Ja osobne nepochopim ludi co si kupia tieto mini plemena a ani s nimi poriadne von nechodia, ucia ich cikat doma na umele travicky a pod.-teraz nevravim o tebe simi ale poznam takych ludi co tak funguju. Pre boha je to pes, potrebu ma vykonavat vonku, od štenucha, ist s nim von kazdu hodinu-dve, podla toho co robi, okamzite brat na ruky a ist dole k brane nech sa vypiška, vychvalit a hotovo. Ked nahodou ze sa vonku nevycika, dojdem domov polozim ho na zem, sledujem co robi :ahoj: akonahle vidim ze sa chysta cikat/uz zacal piškat tak berem na ruky, a utekam s nim von. Ja som s tymto nikdy v zivote nemala problem, sice teraz mam velkeho psa, ale moj ex je YT, decembrove štena a naucil sa cikat vonku normalne ako kazdy pes.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod sima362 » Štv 10.07.2014 12:44

u babky ano lebo maju dvor 2 psov a 100 % ockovany cize som sa nemala coho bat :) no som u psikov este zaciatocnik tak som nevedela lebo vsetci mi odporucli nech nechodim s nim vonka ze mam vydrzat radsej ... tekze tak no ...
sima362
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod katkariinka » Štv 10.07.2014 12:46

Ale ked je niekto zaciatocnik, a chovatel aj vetos mu "zakazu" psa vencit, tak sa tomu prirodzene podriadi. :/
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lindchen » Štv 10.07.2014 12:48

Skôr by som pustila šteňa k iným psom v meste alebo na sídlisku, než k cudzím na dedine. Tiež som od prvého dňa u nás venčila šteňa a desiatky mojich známych tiež :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod sima362 » Štv 10.07.2014 12:54

ach ludia nie na dedine ako vonku ale vo dvore kde nemali cudzi psy pristup iba tí dvaja co tam byvaju a ockovaný sú tiez by som s nou chodil na zaciatku :ua: no nevedela som :ua: ale tak snazime sa tiez nechapem ludi ktory nehavaju aj cely zivot havina cikat doma na nejaku podlozku alebo tak my sme to kupili ako nahradu za vonkajsok aby tam chodila ako ze aha trava tam sa cika... nie za ucelom na vzdy :smile: jasne ze s nou budem chodit von ako mi to len cas dovoli :yes:
sima362
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Barbor » Štv 10.07.2014 14:00

Katarinka viem ako to myslis. Ale nerozumiem preco povedia ze "nechod s nim vobec von"-vsak to co :pac: , mne bolo vzdy povedane ze nemam chodit vyslovene medzi cudzich psov. Na druhej strane vsak take malinke šteniatko vela aj tak nezajde ani nevydrzi chodit az niekam daleko, nepoznam cloveka ktory ma rovno tesne pod domom pri brane 10 venciacich sa psov naraz.
A inak podla mna vela robi aj to kde psik u chovatela bol. Naši vacsinu casu (ked uz chodili) travili vonku, na zahradke v ohradke, na noc boli dnu alebo ked bolo skaredo, proste ale cikali vonku na travu-nebolo to pre nich nicnove/neobvykle. Tym padom sa naucila cikat vonkuv priebehu ozaj par dni-samozrejme nevydrzala 8h necikat ale uz necikala hocikedy. Zatial co psik z napriklad mnoziarne to ma o nieco tazsie naucit sa hyg navykom.
Podla mna :ach:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod elfinka » Štv 10.07.2014 14:17

Barbor píše:nepoznam cloveka ktory ma rovno tesne pod domom pri brane 10 venciacich sa psov naraz.

ja sa hlasim. To je fakt sialene, psa ma kazdy druhy a fakt sa tu nedaju vencit inde ako po uliciach, takze vzdy za 5 minut stretneme tak styroch.
A inak podla mna vela robi aj to kde psik u chovatela bol. Naši vacsinu casu (ked uz chodili) travili vonku, na zahradke v ohradke, na noc boli dnu alebo ked bolo skaredo, proste ale cikali vonku na travu-nebolo to pre nich nicnove/neobvykle.

Toto bude mat urcite velky vplyv - proste pre steniatko odchovane na zahrade je prirodzene, ze sa cika najlepsie na trave, a tak to tam vypustil vzdy hned len co sme vysli z dveri. Ja by som asi kvoli tomuto steniatko odchovane v byte nechcela.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod clupko » Štv 10.07.2014 14:39

elfinka píše:A inak podla mna vela robi aj to kde psik u chovatela bol. Naši vacsinu casu (ked uz chodili) travili vonku, na zahradke v ohradke, na noc boli dnu alebo ked bolo skaredo, proste ale cikali vonku na travu-nebolo to pre nich nicnove/neobvykle.

tu ale zalezi aj od toho, kedy sa steniatka narodili. Avery sa narodil 4.1. a teda prvykrat sa von dostal az dost neskoro - ale on sa veru naucil velmi rychlo, ze doma sa potreba nerobi, sice som zo zaciatku mala nervy (moj prvy pes), ale vlastne cele to obdobie cikania doma trvalo ani nie 2 mesiace.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lepki » Pia 22.08.2014 8:35

Zdravím, ako ste riešili prvé spoločné noci s malým šteniatkom?
Nastavili ste si budík počas noci na každé 3-4 hodiny a išli sa von prejsť, alebo kým štena nerobilo vnoci hluk tak ste kludne spali a ráno upratali prípadnú mláčku, resp bobek?
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod mairi » Pia 22.08.2014 11:10

prvy sposob :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod elfinka » Pia 22.08.2014 11:12

Lepki píše:Zdravím, ako ste riešili prvé spoločné noci s malým šteniatkom?
Nastavili ste si budík počas noci na každé 3-4 hodiny a išli sa von prejsť, alebo kým štena nerobilo vnoci hluk tak ste kludne spali a ráno upratali prípadnú mláčku, resp bobek?

Som mala tak lahky spanok, ze ma kazdy jeho pohyb zobudil, takze vlastne kombinacia (ked zobudil a zaroven bolo dost dlho od posledneho vencenia, tak sme sli von)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod clupko » Pia 22.08.2014 12:16

tiez tak ako elfinka
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lepki » Sob 23.08.2014 0:02

Ďakujem veľmi pekne za radu. Uvidímepo prvej noci ci bude treba bbudík alebo nás zobudí. V pondelok vnoci privezieme šteniatko domov. 2 týždne budeme neustále sním a potom príde krutá pracovná realita. Snáď to bude OK.
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa