Krvácajúca papuľa

Krvácajúca papuľa

Poslaťod AlicaGGG » Pia 22.07.2011 17:37

idem si po radu: s orianou idem von, parkrat jej hodim tanier (cca 10x plus minus), a potom si vsimnem, ze ma cele dasna dobite - dasna za poslednymi stolickami, co jej spajaju dolny chrup s hornym (neviem ci viete co myslim)
rozmyslala som, cim to moze byt, pretoze nech jej tanier hodim akokolvek dobre, vzdy ide domov s krvavymi dasnami, niekedy rovno s krvacajucimi, ale neviem :nwm: uz som jednu dobu myslela, ze je to velkostou taniera, a mensi by bol lepsi, ale ked nad tym rozmyslam, aj mensi by tak asi chytala... neviem... co myslite? ci ma to kazdy pes a len ja to riesim? alebo mam len ja takeho laveho psa, ze nevie chytit disk?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bellss » Pia 22.07.2011 17:46

AlicaGGG: ou to je dosť nepríjemné :ua: neviem nevyznám sa v tom, ale nie sú pre ňu tie taniere príliš tvrdé? Nemá citlivejšiu papuľku? Ono, že vraj aj keď tanier má nejaké zárezy, môže takto ublížiť psíkovi? Keby si skúsila gumený jej hodiť a uvidíš či aj po tom má nejaké úrazy?
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pia 22.07.2011 21:48

po gumennom samozrejme nema, len jeden gumenny co mam doma nelieta, resp. lieta kade chce, a druhy je zasa z takej gumy, ze leti hned k zemi... tak vzdy sa oriana naplno rozbehne, ale ked tanier neleti tak starsne brzdi a ja sa na to nemozem pozerat :ua: a radsej nech ma dobitu papulu ako znicene klby
taniere zarezy nemaju, len su doskrabany tie okraje od zubov, ale nie su to zarezy, cize to jej urcite neublizuje... a aj keby tam bol neviem aky zarez tak by mala v dasne dieru len po zareze, ale nie na obidvoch stranach :nwm: to je vidno, ze to ma celkovo od okrajov, ved jej to robilo uz pri prvych hodoch, ked boli taniere nove :nwm: ako oriane to nevadi, hlavne ze sa hadze disk, co tam po zdravi :pac: len ked vzdy vidim ake to ma cele cervene a dobite tak mi je jej luto, ved musi ju to aj bolet, aj ked sa tak netvari
(a to, ze si pravidelne pri frisbee kusne do jazyka a potom jej z neho vali 10min. krv ani nespominam :pac: ale s tym nic nespravim, na to si ona musi davat pozor)
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 22.07.2011 21:54

Uh, to je divné. U Adri som toto vôbec nezbadala a má oveľa menšiu papuľu ako Oriana, ale ono zasa možno je tam fakt len väčšia citlivosť. Snáď by napísal niekto viac, alebo sa opýtať Evky, keď s ňou budeš. Poprípade jej to aj ukázať. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Ned 24.07.2011 15:23

AlicaGGG - Čo sa týka tých tanierov tak môže byť aj v nich problém, no moc sa v nich nevyznám... nám jediné čo sa stáva, že si občas Begi hryzne do jazyka, hneď krv, no dám jej okamžite piť a prestane to hneď, ale čo som si všimol tak sa to stane len občas a aj to len vtedy keď už je veľmi zadychčaná. Vtedy jej už veľmi vysí jazyk a ako ide chytiť tanier tak je veľká pravdepodobnosť, že si doňho hryzne.
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 24.07.2011 19:22

Alica - ked pises, ze tanier nema zarezy a "dasna" su dobyte po oboch stranach, tak to bude najskor "jej vlastnym stylom uchopenia". Podla mna.
Stretnut som sa s tym nestretla, no skusila by som si vsimnut, napr. ako uchopuje disk pri pretahovani sa (zrejme pri hadzani sa snazi pouzivat celu papulu, tak jej to v rychlosti moze odret prave miesto, ktore popisujes). Mozno by som len sa skusila hrat a pritom jej nenapadne akoby korigovat v hube disk s tym, aby ho drzala akoby len prednou castou papule - a nechavala by som ju hlavne zo zaciatku, v tom, ze to tak udrzi, proste mozno skusit zvyknut aj na to, ze nemusi horlivo chytit do celej papule, ale ze staci "len tak zlahka". No fakt len pisem moj momentalny napad, ktory by som mozno skusila, kedze ako pisem, nestretla som sa s takym niecim. A este ma napada - neskusali ste nahodou v minulosti aj obrany?
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Ned 24.07.2011 21:13

obrany nie - kusala sice do koze, ale to nebolo nic vazne, len pretahovanie, ako sa aj doma napr. pretahujeme o uzlik
Mozno by som len sa skusila hrat a pritom jej nenapadne akoby korigovat v hube disk s tym, aby ho drzala akoby len prednou castou papule - a nechavala by som ju hlavne zo zaciatku, v tom, ze to tak udrzi, proste mozno skusit zvyknut aj na to, ze nemusi horlivo chytit do celej papule, ale ze staci "len tak zlahka".

mozem vyskusat, ale ako na to? aj ked jej ten disk len podam do ust hned ho schmatne a aj vtedy jej narazi do tych ust - az to buchne :pac: :ach:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod JanoS11 » Pon 25.07.2011 9:28

no alica k tym dasnam :smile:
na obrany sa ta basa pytala asi kvoli tomu ze na obrane ako takej pes nestaci ze bude kusat ale musi mat zakus pevny kludny A PLNY čo by vysvetlovalo to ze oriana chce disk uchopit cim dalej dozadu.

Laveho psa (neviem či to tento problem spada do tejto kategorie) nemas len ty. My s tým tiez skôr nebojujeme ale neva. Začnime ale kazdy od seba. Maš prešmirglovane disky? Pred kazdym treningom? To je podla mna zaklad. Za seba poviem ze ja tento problem neodstranujem, nechavam to na psa, ma predsa dost rozumu na to aby sa to naucil chytit tak ako je to pohodlne jemu. Jasne zalezi aj na konkretnom psovi. Nebojim sa napisat ze pes moze po čase byt s frisbee znechuteny lebo ani ty nerada chodis k zubarovi ktory trha bez umrtvenia. Dalsia vec je to ze učenim psa ako ma disk chytat neni špatne ale zase to moze viest k tomu ze neustalym opravovanim psa a buzeraciou vytvorime presne opačny efekt. Predstav si psa ako beži za diskom, sustredi sa na jeho chytenie a nasledne zacne rozmyslat o tom ze ako vlastne ten disk mam chytit namiesto jeho chytenia.

Zaver: namiesto toho aby som riešil take ´´problemy´´ tak maxovi poviem iba ´´KAMO ZVYKAJ SI, ŽIVOT JE ŤAŽKY´´
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pon 25.07.2011 9:47

Ja som to vyslovene myslela, ze proste ked sa pretahujem so psom o disk a videla by som, ze ho drzi na plny zakus, tak by som mu ho skusila troska akoby povytiahnut - bez slov, bez akehokolvek "pusti" a len tak sa pokusit, ze by ho drzal na pol huby. A ked by sa tak stalo, tak by som len pochvalila a drzala - dufala by som len, ze by si niekde pes uvedomil, ze aha dokazem drzat disk a to ho ani nemam v plnom zakuse. A samozrejme by som to skusala len jemne, ziadne nasilne tahanie, aby si pes myslel, ze mu chcem disk z papule vybrat.
Urcite by som nekricala na psa pocas toho ako by za nim letel niekde v dialke odo mna a sustredil by sa na jedinu vec - chytenie, daco v style, ze "oprav si ten disk v papuli" - to ako pise Jano by presne podla mna viedlo k jedinej veci - znechuteniu psa a nebehal by s takou horlivostou za frisbeeckom. Len by cakal, kedy ho budem "buzerovat".
Stejne toto je taka "vec o zvyku a style kazdeho psa" az mi to pride v podstate tazko riesitelne, ak vobec...

A takato vec ma napadla preto, lebo Ballad ma relativne jemne zakusy, obranu sme nikdy netrenovali, ani by to moc pre neho konkretne nebolo s tym zakusom. Raz som sa hrala ale s jednym borderakom a ten bol taky, ze ak by drzal peska v papuli, tak by na nom bol zaveseny ako daky pit a nepustil by. Psovi s takym silnym stiskom by som s diskom v papuli nepohla asi ani o milimeter.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pon 25.07.2011 11:59

ked sa pretahujem so psom o disk a videla by som, ze ho drzi na plny zakus, tak by som mu ho skusila troska akoby povytiahnut - bez slov, bez akehokolvek "pusti" a len tak sa pokusit, ze by ho drzal na pol huby.

nemozne - oriana ked chyti disk tak ho drzi riadne pevne, a keby som sa ho snazila povytiahnut tak by este viac ona zatiahla, ved v podstate co si ty pisala -
ak by drzal peska v papuli, tak by na nom bol zaveseny ako daky pit a nepustil by. Psovi s takym silnym stiskom by som s diskom v papuli nepohla asi ani o milimeter.



na obrane ako takej pes nestaci ze bude kusat ale musi mat zakus pevny kludny A PLNY čo by vysvetlovalo to ze oriana chce disk uchopit cim dalej dozadu

myslela som si... obrany sme nerobili, ale aj tak oriana vzdy vsetko chytala poriadne, nie len za predne zuby, a tak teda chyta aj ten disk

Maš prešmirglovane disky? Pred kazdym treningom? To je podla mna zaklad.

nemam, ale ona nerpekusava, ani nenici, takze su disky nemaju ostre hrany :nwm:

oriana takto disky chyta uz od malicka (teda ked bola stena som jej nehadzala, ale vzdy disk chytala tak ako ho chyta teraz) takze myslim, ze jej to nejak nevadi, aj ked neprijemne to asi musi byt (alebo to mzono ani neciti, len ja to zbytocne riesim :nwm: )... tiez som si hovorila ze to nebudem riesit, a ani som to ved dotreaz neriesela, len som si chcela vypocut nazor skusenejsich, a keby ste mi napr. napisali ze to moze byt "zlymi" diskami pozrela by som sa po inych :smile: ale ked hovorite ze je to v podstate ok, tak fajn, som spokojna :no:
ked si oriana kusne do jazyka pocas chytania diskov (co je skoro kazdy raz), tak vtedy musim prestat hadzat, lebo ona s prekusnutym jazykom nebeha - bezi sice po disku, ale do papule ho uz nechyti, tak asi keby ju boleli tie dasna z chytania tanierov asi by tiez prestala chytat, ze? :smile: (zasa pisem ako madar :hi: )
a dakujem za nazory a rady
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Pon 25.07.2011 12:15

´´KAMO ZVYKAJ SI, ŽIVOT JE ŤAŽKY´´
:haha: ale je to tak...
myslím že chyba bude fakt v diskoch, skús ich obrúsiť, ponahrievať a pozatláčať výčnelky (edit: nevšimol som si príspevok hore kde riešiš že nemáš ostré disky), aj ja som si myslel že je to blbosť kým mi nezačal labami zrážať disk lebo mu bol nepohodlný do papule keď rotoval.
a neviem či je riešenie učiť nejaký "mäkší" stisk, keď bude loviť disk so vzduchu a ešte vo výskoku tak si mäkkosť stisku veľmi nenavyberá
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pon 25.07.2011 14:35

Aj Loty casto krvacaju kutiky a dasna pri zadnych zuboch. Myslim, ze u nas je to moja "chyba", lebo som ju naucila pretahovat sa o voditko (len tak pre zabavu). robi to kazdu prechadzku a vydrzi sa so mnou pretahovat a trhat jak besna niekolko minut bez akehokolvek poopravenia zakusu.
A u nas zmena disku zabera. Hero Xtra ktore pouzivam su pomerne pevne, s nimi jej krvacaju takmer vzdy. Disky tipu Jawz ale aj DogActivity ju zrania ovela menej casto. Spominane makke disky som mala len pozicane, preto chcem kupit nejaky, asi Softline, cisto na trening. Lotke nevadi ked frka krv do vsetkych svetovych stran, z dasien, kutikov ani z prekusnuteho jazyka, ale ak to mozem nejak minimalizovat, rada to spravim. ved ju mam len jednu :pusa:
nepaci sa mi to, aby si psiska zvykali. Loty mi napriklad nie uplne pekne dopada pri vyskokoch a ani to nenecham na tu. Jasne, ze sa to nenauci na povel, ulozim jej pohyb aky si predstavujem do svalovej pamati a tak to bude robit automaticky. To iste sa da aj so zakusom. :yes:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Pon 25.07.2011 15:52

Alica, tiež si myslím, že to bude skor o jej zákuse, Nessie tiež často behá s krvavou papuľou a už sa nám prihodil aj prekusnutý jazyk lebo proste často dá tanieru plný zákus :lol: aby jej náhodou neušiel :pac:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Pon 25.07.2011 20:06

no nemyslel som tým že mu budem hádzať brúsny kotúč aby sa mu huba zocelila veď on si zvykne že :lol: len mi nejde do hlavy učenie mäkšieho úchopu alebo chňapnutia po disku, ono keď si ho berie z ruky je iná vec ako keď ho strháva zo vzduchu a ešte k tomu vo výskoku, i keď nič nie je nemožné ale určite to bude sakra tažké naučiť,
Ja osobne som s Xtra triedou od Hero spokojný (i keď máme veľkosť Sonic) práve kvôli jeho vlastnostiam že nieje až taký tvrdý plast (asi) ako Jawz a ani nieje mäkký ako klasika od Hero.
a je to podráždenie veľké teda či je to iba podráždenie alebo krvácanie ďasien? že či je tam veľa krvy alebo sú to len sliny jemne prifarbené krvou, lebo niektoré psy majú natoľko citlivé tlamy že ostáva krvavá stopa v slinách aj keď by ste im hádzali kúsok zamatu :)
skúste sa ešte poradiť so svojím veťom a skúsiť nasadiť b-komplex (zvykne pomôcť aj u ľudí pri krvácaní ďasien)
inak ma už nič (múdre :lol: ) nenapadá...
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pon 25.07.2011 21:19

a je to podráždenie veľké teda či je to iba podráždenie alebo krvácanie ďasien? že či je tam veľa krvy alebo sú to len sliny jemne prifarbené krvou

neviem na koho to bola otazka :lol: co sa tyka oriany, tak tie dasna ma viditelne cervene (ale vzdy len jedno miesto velke asi 1x2cm), a ked jej aj potom hadzem tanier tak jej trosicku z toho zacne tiect krv, ale ani sa jej z toho sliny poriadne nezafarbia... zato ked si kusne do jazyka okazmite pusta tanier a vypluva krv :pac:
a co tento: http://www.psickaren.sk/index.php?produ ... goriaID=52 ? neviete ci je mäksi ako klasika Hero Xtra? uz dlhsie pokukujem po tomto: http://www.psickaren.sk/index.php?produ ... goriaID=52 ale ten maksi asi nebude
Jawz moze byt super, ale 18e zan veru nedam :ua:
vcera som bola vonku s tymto, ze vyskusame co na to dasna povedia: http://www.psickaren.sk/index.php?produ ... goriaID=52 decka poviem vam - to bola katastrofa - trosicku zafucalo a disk okamzite zmenil smer, tazke oriana v plnej rychlosti brzdila a snazila sa otocit do smeru letu disku... ked som ho chcela hodit dalej ako 5m odo mna bud vyletel do vysky, alebo hned zletel k zemi, takze zasa nasledovalo orianine brzdenie, a ja som sa s hrozou prizerala, ci si nedolamala nohy :pac: ked sa jej klby nezhorsili aspon na E/E tak potom neviem :pac: este mam jeden gumenny, vyrobcu neviem, ale ten je zasa starsne tazky, takze tiez hned leti k zemi, a zasa ked ho hodim dalej tak chvilku leti, ale kedze je taky tazky nabere strasnu rychlost a oriana ho ani nedobehne - a ked uz je aj kusok od neho tak spadne disk na zem a zasa nastava orianine neskutocne brzdenie, na kt. sa neda pozerat... takze radsej nech trpia usta, hlavne ked to neni az take hrozne ako klby
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Ďalší

Späť na Dogfrisbee