Dogfrisbee - začiatky

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Cathie » Str 13.06.2012 15:30

Nad prekazkou chyta, mozem skusit tak. :smile: Dnes som ju napr nechala sa odrazat od muriku do vysoku po frisbee, ale myslim, ze pri doskokoch to aj tak najprv "schytali" zadne, az potom dopadla na predne. Aj ked z takehoto skoku uz nedopadala tak extremne iba na zadne. Ale bolo to o dost vyrovnanejsie skakanie, ze bola vo vzduchu rovnako zadkom aj hlavou, ked sa musela odrazat takto (tahala som disk skor do strany - aby musela skakat daleko, nie vysoko).

A ako taky pekny vyskok naucit? :angel: Na to som zatial neprisla, pretoze pri hecovani skace sice hore, ale odraza sa prednymi a ked jej tam dam nieco, co musi skocit aj zadnymi, uz to nie je na mieste :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Sabča » Str 13.06.2012 16:10

Tak to nechapem, ako moze skakat HORE a odrazat sa PREDNYMI :lol: . Ved to sa neda.
Normalne jej ukazes hracku, za ktorou bude velmi chciet vyskocit... Na zaciatku bude skakat divne, neokoordinovane, asi bude skakat dopredu a narazat do teba, ale to sa casom, treningom, praxou a par modrinami a skrabancami spravi :lol: . Skus co najskor najskor hracku nahradit trebars vlastnym vyskokom, pomaha to, mne si tak pes velmi rychlo prestal mylit vyskok s panackovanim na zadnych.
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Cathie » Str 13.06.2012 16:42

aaa.. neviem sa uz vyjadrovat :D nie ze odrazat, proste vyskoci iba prednymi :lol: aj ked to dam kusok vyssie, ona je schopna odlepit predne a vystriet sa hore tolko, ze ledva (alebo vobec) neudrzi zadne na zemi a potom to ma taky uzasny dopad, ze sa jej podsmyknu zadne, pripadne iba jedna a skonci na riti alebo na chrbte :ach:

Ona po tej hracke aj skoci - len toho trenovania sa trochu bojim, pretoze ked ju dam vyssie nez na panackovanie, tak pri skoku sa prekoti alebo ako som uz pisala - dopadne nabok alebo na chrbat. Tusim to budem v perinach trenovat.. :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Patrik253 » Str 13.06.2012 18:00

Sabča dobre hovorila na začiatku. Ale možno miesto skočky skús využiť svoje nohy. Klakni si alebo čupni a jednu nohu vystrč na stranu a drž disk dostatočne vo vzduchu. A lákaš ju na ten disk. Samozrejme kludne jej nechaj menší rozbeh, aby nemusela z miesta skákať do nejakej väčšej výšky. Postupne pochopí o čo ide a budeš jej môcť nad nohou aj ten disk hádzať, ale len tak že ho zatočíš ako keby na mieste, nie že ho odhodíš a ona len prebehne cez nohu :lol: A samozrejme postupne sa môžeš postaviť a spraviť to s nohou postojačky. A keď už stojíš vieš aj tie dopady korigovať, že jej stiahneš ten disk smerom dolu a ona sa automaticky "zaoblí". Kým si na zemi tak nerobí také vysoké skoky aby nejako hrozne dopadala, ale aj tam vieš trochu ten disk stiahnuť. Aspoň ja som ju takto učil chytať aj dopadať.
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Cathie » Str 13.06.2012 22:41

No ona mi skace za diskom cez nohy v pohode, aj ked stojim. :smile: Akurat to vravim, ze ja vtedy neviem ten disk velmi skorigovat, sice ho drzim v ruke, ale som rada, ze sa vobec nejak skorigujeme, aby to vyslo naraz, ze tam drzim disk, ked skace.. pretoze ona hrrr skace aj hrrr chyta :pac: A este aj skace dost blizko mna, takze sa mi blbo manevruje rukou. Mozno ked skusim tie skoky, ked nebudem stat, tak sa nauci skakat dalej odo mna, hm hm.. vyskusam.

Offtopic: Skusali sme ten vyskok styrmi = :prd: Pes sa na mna vykaslal akonahle zistil, ze chcem, aby skakala "nejak inak". Nie ze by sa nesnazila, ale cim viac som sa jej to snazila vysvetlit, tym menej odvazne skakala.. skusime vonku, ked bude viac rozblaznena.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Lucky-Na » Sob 22.09.2012 16:51

Ahojte.
Tak sme sa aj my s Lacom trošku začali venovať frisbee, len máme problémik (nesmie chýbať!)...
Laco za rollermi uteká, (na 70% )pekne prinesie - ale s tým nie je problém.
Problém máme skôr s tým, že on sa akoby bojí chytiť ten tanier do zubov. Najskôr sme mali taký tvrdý, to som chápala, ale teraz máme gumový, ohybný :nwm: Aj ked skúsim hodiť, tak on počká kým spadne a rozbehne sa...
Any idea?
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Rehssi » Sob 22.09.2012 17:01

Zákusy sa učia na ruke preťahovaním sa. Až sa hafan neostýcha vrhnúť po disku, ktorý držíš a rád sa s tebou oň poťahá, potom prejdi na rollery.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Sob 29.09.2012 20:32

Lucky Naťahuj sa s ním o tej tanier, nechaj ho pár krát vyhrať a nech si tanier odnesie, potom znova tak dookola. A keď sa naťahujete a vidíš, že ho chce chytiť tak mu nedaj niekedy hneď na prvý krát chytiť tanier do papule, ale cúvni pred ním. Viac ho vyblázni za tanierom :smile: Taktiež môžeš skúsiť ťahať tanier po zemi, aby ho naháňal a skúsil chytiť ako chytá loptu. :smile:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod starr » Uto 02.10.2012 10:06

Ahojte. Pre moju kamaratku zistujem, ci u nas existuje nejaky kurz dogfrisbee, co by sa konaval dajme tomu 1 alebo 2 razy do tyzdna aj v tomto pocasi, idealne Bratislava alebo blizke okolie? Dakujem :).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Predchádzajúci

Späť na Dogfrisbee