Holandský pastiersky pes / Nederlandse Schapendoes (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod ajax-koliovnik » Str 30.06.2010 21:08

Bounty píše:No Milly je práve dosť netýkavka, minule po Lilu vybehla a tá sa hneď utekala schovať pod Andromedu :lol: Môžeme sa neskôr stretnúť (keď bude mať Lilu všetky očkovania) :no:


No to by som rada. Ešte veľa jej chýba? Aká je vlastne stará? Vyzerá byť asi na 2 mesiace. Teším sa na hladkanie :smile: (Ked' ju chytím)
ajax-koliovnik
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Priscilla » Str 30.06.2010 22:37

Ja som pár rokov dozadu po schapendoesoch celkom dosť pokukovala, krásne psiská to sú. :love: (Len teda tie chlpy...)
A zvlášť Lilu je krásna. :love:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod damina » Štv 01.07.2010 13:02

Julka, Peťko gratulujem k novemu, krasnemu a miluckemu prirastku do vasej psej rodinky. Malicka je velmi pekne steniatko a podla fotiek vyzera byt riadny šibal. :aaa:

PS: som zvedava ako to bude na vystavach :no: , ktory rozhodca a ako vam ju bude posudzovat :fizel: , kedze na Slovensku s tymto plemenom nielenze chovatelia nemaju skusenosti, ale verim tomu, ze ani posudzovatelia nie :lol: :lol:
bude zabava, co?
damina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Bounty » Štv 01.07.2010 16:08

usagi píše:viac fotiek nebude? :angel:

Určite bude :yes:

Silvuch píše:a mozu byt aj hnede??? :pusa:

Áno, môžu byť aj hnedé, ale je to dosť zriedkavé :yes:

ajax-koliovnik píše:
Bounty píše:No Milly je práve dosť netýkavka, minule po Lilu vybehla a tá sa hneď utekala schovať pod Andromedu :lol: Môžeme sa neskôr stretnúť (keď bude mať Lilu všetky očkovania) :no:


No to by som rada. Ešte veľa jej chýba? Aká je vlastne stará? Vyzerá byť asi na 2 mesiace. Teším sa na hladkanie :smile: (Ked' ju chytím)

Má niečo vyše dvoch mesiacov. Ale neviem, kedy budeme v Košiciach, začali prázdniny a tak sme všetci na chalupe :no:

damina píše:Julka, Peťko gratulujem k novemu, krasnemu a miluckemu prirastku do vasej psej rodinky. Malicka je velmi pekne steniatko a podla fotiek vyzera byt riadny šibal. :aaa:

PS: som zvedava ako to bude na vystavach :no: , ktory rozhodca a ako vam ju bude posudzovat :fizel: , kedze na Slovensku s tymto plemenom nielenze chovatelia nemaju skusenosti, ale verim tomu, ze ani posudzovatelia nie :lol: :lol:
bude zabava, co?

Ďakujeme :smile: Sami sme na tie výstavy zvedaví. Sem tam sa tu nejaký schapendoes nájde, keďže si tu zahraniční vystavovatelia chcú urobiť šampionát, tak verím, že ho rozhodcovia poznajú :smile: Julke jeden maďarský rozhodca rozprával, ako prvý krát posudzoval kraťandy na výstave v Rakúsku (vtedy boli ešte zriedkavé) a utekal si pozrieť štandard :lol:
Obrázok
Jantárová hviezda - chovateľská stanica krátkosrstých kólií a Nederlandse schapendoes
Bounty
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 655
Bydlisko: Košice

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod sjulia » Štv 01.07.2010 16:22

Obrázok
ukážka farebných variet a to ešte nie sú všetky.
Obrázok
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Silvuch » Štv 01.07.2010 16:58

jejda, krásááásne su :oo: :love:
sak cela nasa tinuska, len este viac chlpatejsie.. Idem hned rodicom ukazat :ha: Dufam, ze ho uvidim niekedy nazivo.. Gulicku... Aj planuteje nejaku aktivitu robit, ci nie?
Obrázok
Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod sjulia » Štv 01.07.2010 22:02

Silvuch píše:jejda, krásááásne su :oo: :love:
sak cela nasa tinuska, len este viac chlpatejsie.. Idem hned rodicom ukazat :ha: Dufam, ze ho uvidim niekedy nazivo.. Gulicku... Aj planuteje nejaku aktivitu robit, ci nie?


Istá podobnosť s Tinuškou tam je :smile:
No aktivity, u nás je to dosť problém. Najskôr len tak rekreačne :lol: , mrštná je už teraz, uvidíme čo z našej tryskomyšky narastie... :yes:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod šeltie » Pia 02.07.2010 1:22

krasny psik ale nema oči :lol:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod sjulia » Sob 03.07.2010 17:20

Mám zopár fotos, ale len ja som to fotila so svojím šumítkom...
Cestou v aute z chovky IT do chovky SK :lol:
Obrázok
Obrázok
Prvé krmenie v novom domove
Obrázok
A prvá noc
Obrázok
šeltie píše:krasny psik ale nema oči :lol:

:heh: ááále oči doma má, len vo výstavnej úprave má na nich záclony... :lol: doma sa im zopína ofina ako aj lhasakom a šicuikom... :jazyk:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Darcia » Sob 03.07.2010 17:53

No strasne zlata je :smile: velmi sa mi paci ako jej z toho nosiku trcia chlpy na vsetky strany ako take male slniecko :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Bounty » Štv 08.07.2010 11:11

Pridávam sľúbené video, pozrite si, čo všetko si naša Andromeda nechá robiť od malej Lilu :lol: Ak môžete, pozrite si to radšej priamo na YouTube, vyberte rozlíšenie 720p HD a pustite si to na full screen :no:
Obrázok
Jantárová hviezda - chovateľská stanica krátkosrstých kólií a Nederlandse schapendoes
Bounty
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 655
Bydlisko: Košice

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod gabrievamfim » Štv 08.07.2010 14:52

:jop: Pekné videjko, ten krpec je teda riadny šinter. Schapendoesa som zažila v akcii na výstave briardov, kde v plnej sále kradol zo švédskych stolov. Bol vtedy nejakým superrozhodcom vyhlásený za najinteligentnejšie zviera víkendu. Veľa zdaru so šušníkom, je fakt zlatý :smile:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Silvuch » Štv 08.07.2010 17:55

to video je najkrajsie. neuveritelna kvalita a dobre zabery a hudba a proste nic sa mu neda vytknut.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod zeane » Štv 08.07.2010 18:28

:love: :pusa: aaaach, to je nádhera :jop: normálna domajšia idylka... Prečo len ste tak strašne ďaleko :plac:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Nederlandse Schapendoes - Holandský ovčiarsky pudel

Poslaťod Shel-chan » Uto 13.07.2010 19:50

No krasa. A ukazujte uz konecne, ako rastie! :aplause:
Ja sa len tesim na tie dogtreky s nou... to uz ani Bounty isto nebude stihat :lol:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI