Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 14.03.2019 20:42

A na jemnost sa spytajte Nisus. Ta si jej dnes uzila :heh:
Ale nie, ja verim, ze sa skludni hodne vekom. Ta povaha je ina, ale len pre plemeno. Inak je to normalny pes proste.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 16.03.2019 8:24

Dnes rano zo spalne vola na mna chlap. Co si mu to dala dnes za hubicky? Mu sibe este viac ako normalne. Ziadne hubicky drahy, ziadne hubicky, kiez by to boli hubicky! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 17.03.2019 18:27

Skoci aj cez to, co netreba :ha:
Prílohy
IMG_3890.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod PánPes » Uto 19.03.2019 8:37

Zdravím vás všetkých,
viete mi prosím poradiť dobré granule pre fundláka? čoskoro si idem pre šteniatko a už týždeň mám hlavu v smútku... rozhodovala som sa medzi Artemis, Petcurean NOW a Taste of the Wild.
Vopred ďakujem za odporúčania :smile:
PánPes
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 19.03.2019 15:39

Na zaciatku urcite krmit tym, cim krmi chovatel, potom uz je len na tom, co sadne psovi a financne tebe. A od koho si beries steniatko?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod PánPes » Str 20.03.2019 9:52

Ďakujem za skorú odpoveď. Šteniatko si beriem bez PP. Pozerala som aj zásady BARF, ale pravdupovediac, netrúfam si nakombinovať mu všetko, čo bude pre zdravý vývin potrebovať. Aj keď sme v minulosti fundláka už mali a začínal práve na BARFe. Pri suchom krmive som čítala odporučenie pod 30% proteínu pre šteniatka NF, ale ďalší výskum to zase vyvracia...takže študujem všetky etikety a hlavu už mám ako skriňu :nwm: :ach:
PánPes
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Str 20.03.2019 10:29

Offtopic: ouc. to je velmi odvazne brat si bPP pri tak velkom plemeni, ktore ma fest problem so zdravim.. :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 20.03.2019 10:44

Tak to len vela stastia mozem zazelat :ua: S tym krmivom si nelam hlavu moc, lebo ty si nejake vyberies a pes ti z toho bude hnackovat :heh: Co viem, tak krmia hlavne N&D , Taste of wild, Trainer . Ja tiez davam N&D, ale nie som s nim tak spokojna, zeby som na nom ostala, takze hladam ine granule a teda ma trapi aj ich velkost, kedze velmi hlta a drhne sa prilis malymi...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod PánPes » Str 20.03.2019 10:54

asi to teda riešim zbytočne, naozaj človek nikdy nevie, čo psíkovi sadne :ua: uvidí sa. K Taste od wild som bola naklonená, ale odradila ma žaloba z minulého roku kvôli otrave z granúl a vysoký obsah arzénu, ktorý sa tam našiel. Asi to príliš riešim..ale chcela som mu naozaj vybrať dobre. A Ďakujem Ti za radu :smile:
PánPes
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 20.03.2019 19:23

Skor si davaj pozor na kazde zakrivanie u stenata - smer ortoped, nie obycajny vet, vela veci sa da dnes napravit, ak sa odhalia vcas, a aby ti zbytocne nehnackoval. A drzim teda palce na to zdravie, ja by som tu odvahu nemala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 25.03.2019 8:10

Mam kino. Zapla som automaticky vysavac. Pre mlada novinka... Ono mu to nosi hracky a vyzyva ho ku hre. A on sa s nim samozrejme "hra" a najvacsi gol bol, ked po nom stuchol packou a vypol ho a potom do neho strkal cumakom a pozeral na mna, ze sak on nic neurobil a uz je to mrtve :plac: :haha:
Ale srandaaaaa ako chodi za nim a ukazuje mu vsetky hracky, co najde :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 25.03.2019 8:32

Och, to je milééé, natoč to.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 25.03.2019 10:08

u nás mal automat namále. zo začiatku v pohode ignor, ale keď do neho vrazil druhýkrát, ako sa ho snažil obísť ako prekážku, tak už som len skákala z gauča, lebo som videla, ako sa dvíha nasrdený pes a vysávač by dobre neobišiel...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 27.03.2019 19:47

No natocit som to nenatocila :ua:
Ale dnes pes v hube papierovu vreckovku, mu ju vyberiem, ked doniesol asi tretiu, tak rozmyslam, ze sak kde ich berie, lebo uz nekurime v krbe, takze pri krbe nie su a ani nik nie je nachladnuty, zeby sa ich tu tolko povalovalo... Idem potichucky sledovat, kde ten pes odchadza a ta mala mrcha si sla do spalne a vytiahla vreckovku normalne zo skatule pri posteli, chvilu porozmyslal, vytiahol este jednu a napchal do huby obe. Keby ste videli ten vyraz, ked sa otocil a zistil, ze tam som :ha: Pobavil :heh: Panicka nema cas, tak si najde zabavku sam :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 15:37

No, tak hadzat veci este dlho nebudeme. Este je to prilis vzrusujuce :ach: Sa lame v zakrute pritom :heh: Esteze to pole mam, to je makke poorane, tam ho to zbrzdi dobre :heh:
Prílohy
IMG_5506.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI