Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Hugo_newfie » Štv 30.04.2020 14:32

Ďakujem za odpoveď.
Plemeno som neuvádzala (vzhľadom k tomu, že píšem v téme novofundlandský pes). Váha je okolo tých 60 kg (zajtra bude presná). Voda z iných zdrojov - nie.
Ale všimla som si, že včera sme vynechali dlhšiu prechádzku a všetko bolo OK. Grain free - áno, od začiatku tie isté granule, len nie puppy. Skúsim teda zmeniť príchuť :jop: Okrem granúl dostáva aj zeleninu a ovocie, ale s tým nikdy problém nemal.
Hugo_newfie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 30.04.2020 14:34

Ja mam s mojim to iste, po prechode na BARF sa to zlepsilo o hodne, napriek tomu trochu zredne stolica pri dlhsich prechadzkach, ale uz nie tak ako pri granuliach. Nie je to hnacka, je to len riedka stolica aj pri granuliach aj pri barfe.
U teba je to o riedkej stolici - cize castost je normalna alebo naozaj o hnacke, kedy pes potrebuje chodit kazdu chvilu?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Hugo_newfie » Štv 30.04.2020 14:39

Nemá potrebu chodiť často, len keď je vonku tak je stolica riedka a miestami sa snaží a nič a ide len trochu vody. Ako som písala vyššie, potvrdila sa mi aj dlhšia prechádzka. Po vynechaní bol OK. O BARFe som uvažovala, ale bojím sa, či by som vedela vykryť všetky živiny.
Hugo_newfie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 30.04.2020 14:52

Skus dat skontrolovat gardie, aj ked mojmu nic nenasli... Ma to takto furt. Presne, ked sa nehybe, ma malu aktivitu, vsetko je OK. Akonahle ma pohybu dost, tak to na stolici poznat pocas tej prechadzky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Hugo_newfie » Štv 30.04.2020 14:56

pigie píše:Skus dat skontrolovat gardie, aj ked mojmu nic nenasli... Ma to takto furt. Presne, ked sa nehybe, ma malu aktivitu, vsetko je OK. Akonahle ma pohybu dost, tak to na stolici poznat pocas tej prechadzky :heh:

Ďakujem za info :smile:
zajtra ho beriem k VET , tak spomeniem aj toto. Ale príčina je asi jasná. Je to leňoch domáci :lol:
Hugo_newfie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 30.04.2020 14:58

No moj lenoch nie je a ma to tak isto :heh: Proste tym pohybom sa im rozhybu creva a nestaci sa to spracovavat. Okrem toho som si vsimla, ze som par krat krmila len vecer a bolo to potom na druhy den lepsie... Ibaze neviem, ci sa mi ho chce krmit len raz denne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Sunny » Štv 30.04.2020 15:01

Ja kŕmim len raz denne a mám u psa to isté. (pes, dospelý, cca 30kg). Sučky mi to nerobia, len pes.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Hugo_newfie » Štv 30.04.2020 15:02

pigie píše:No moj lenoch nie je a ma to tak isto :heh: Proste tym pohybom sa im rozhybu creva a nestaci sa to spracovavat. Okrem toho som si vsimla, ze som par krat krmila len vecer a bolo to potom na druhy den lepsie... Ibaze neviem, ci sa mi ho chce krmit len raz denne...


..to bola len taká "prúpovídka" :lol: Hugo je celý šťastný keď sa ide von. A už keď je človek zničený do bodky a myslí si, že chudák psík... tak ten "chudák psík" zrazu zregeneruje na 1000% a ide ako tank :pac:
Koľko krát denne kŕmiš? Hugo do roka dostával 3x a teraz ráno a večer.
Hugo_newfie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Hugo_newfie » Štv 30.04.2020 15:03

Sunny píše:Ja kŕmim len raz denne a mám u psa to isté. (pes, dospelý, cca 30kg). Sučky mi to nerobia, len pes.

ďakujem za info :smile:
Hugo_newfie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 30.04.2020 15:05

2x, ale uz obcas dam len 1x, hlavne ak ideme autom napr. rano niekde, tak nekrmim, dostane 1x vecer, podla toho som si vsimla, ze je to vtedy lepsie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 30.04.2020 19:34

a muj pes to same :pac:
zlate feny :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 11.05.2020 10:36

Viem si predstavit, ze moj by dopadol rovnako v inych rukach... :ua:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EDEF14B
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Sunny » Pon 11.05.2020 11:29

Inak Pigie - v sobotu som bola s kamoškou vonku, majú fundláka, bavíme sa o pobyte fundláka vonku vs. doma... Hovorím, že mám kamošku, čo ho mala v byte - a kamarátka na to, že čítala niekde na nejakom fóre o tom, jak v paneláku prerobili kúpelňu, aby tam bol odtok a nemuseli psa dávať do vane :haha: Pobavila som sa, že ano, presne o nich hovorím :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 11.05.2020 11:43

:heh: Ano ano, fundlacky svet je maly :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 21.07.2020 6:47

Mozem mat 100 hektarovy pozemok. Mozu si s Hugom ruky podat. Spinave steny musia byt ako dnu, tak aj vonku. Nepochopim toto nikdy :heh: (akurat Hugo ich vonku vykladal na lepsie cistitelne sklo :haha: a spinil zadnu fasadu, ktoru nikto nevidel. Tento sa rozhodol, ze ju mame prilis cistu aj od ulice :haha: )
Prílohy
IMG_5394.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI