Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 21.02.2020 15:14

Vyborna volba. Ja by som do bez PP fundla nesla. Aj s PP je to pes s potrebou velmi velmi vela financii, ak hocico nie je ako ma byt a ze fundel nie je zrovna najzdravsi pes :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 23.02.2020 13:47

Zerem ho, chlap odhodil snehovu gulu, aby ho prevetral a to moje tela mi ju nesie (a neslo mu uz nic vyplut, bola mala :haha: chudak, nechapal tomu vobec, hoci sneh zere, aj snehove gule zere, ale tak co neleti do huby, to sa aportuje) :haha: Akurat ju neni vidno, musite mi verit :heh: Ale kedze ma zavretu hubu, tak v nej isto nieco ma :haha:
Prílohy
IMG_5042.jpg
IMG_5033.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 23.02.2020 13:48

A lopta sa nosi zasadne za snurku, ak nejaku snurku ma :heh:
Prílohy
IMG_5131.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 24.02.2020 5:54

To asi len u psov s makkou papulou. U nas vsetko do huby za loptu, aby sa dalo natahovat :smile:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 6:23

To je u mna novinka tiez, Hugo bol zasadne loptickovy a nikdy som si nevsimla na stretnutiach fundla s takouto uchylkou :heh: Ale tomuto od stenata sa drzi lepsie ta snurka (uz pri odbere vsetky hracky tam chytal za volne konce :heh: len ked ziaden nebol, tak vzal celu) a mam sa pretahovat aj tak, mam si vziat ten loptickovy koniec :heh: Jeho bezne najdem rozoberat nejaku trciacu snurku, teda nie rozoberat, ale zuzlat. Napr. take tie snurocky na zipsoch. On po tom cvaka uplne bezne a natahuje ma za to. Alebo snurocky na fotaku atd. Hocijake snurocky. Snurocky hybu svetom proste :heh: A cim mensie, tym lepsie :heh:
Som dufala, ze natocim video ako mi aportuje a mne sa to nepodarilo, furt nieco :heh: Som to chcela porovnat s tou cinkou nestastnou.
Vcera pri tych zastavkach som stravila HODINU A POL. Pri 2 zastavkach! Som este v zivote tolko pri zastavkach nestravila a ma ich polovicne :plac: Strasne splstnatene to bolo :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 24.02.2020 9:11

Ja som videla aj labrosov snurkovych, preto som si myslela, ze makopapulnatu. Tak asi nie :smile:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 24.02.2020 9:27

Offtopic: aj niektori ovciaci to robia... taki, co nemaju stisk a beru to lazo-plazo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 9:30

Offtopic: Moj to urcite robi lazo plazo, Hugo drzal lopticky a loptu som mu vytrhla z papule hravo. Tento drzi snurocky a nepusti :heh: Rozdiel v tom, ze Hugo drzal za ocakmi, tento drzi v stolickach ale nechce mat velmi otvorenu hubu pri tom podla mna :haha: (Ale zas, mne je uplne jedno, kde to drzia, hlavne nech to donesu :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 9:33

A Fry ten zas ine nez lopticku nevezme :heh: Ani len konarik :heh:
Prílohy
IMG_4970.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 24.02.2020 9:39

Offtopic: ved preto snurka. lebo tu nevytrhnes, lahsie sa to drzi.
a lopta, cinka - to patri za ocaky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 9:49

Offtopic: No podla mna lahsie ale aj pevnejsie :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 24.02.2020 10:24

mojmu loptu nevyrves. ono ta cinka patri za ocaky, aby nebol prekus, ked si to hadze na zadne. inak pesky, rukav a pod patria na zadne - to je isto silnejsi stisk, to je jasne.
ale u fundlov ine potrebujes asi, aj drzanie toho lana sa urcite viac zide, ovciak sa s tym nestretne. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 10:29

No, sak to som tym chcela povedat. Ze Hugo sice drzal za ocakmi a silno, ale drzal len prednou castou akoby, ale prd mu to pomohlo, strasne cvakal potom pri zachrane - bo potreboval do toho vnorit ocaky podla mna :heh: , to bolo citit aj cez rukavicu, som mala spicaky v kozi vzdy odtlacene a riadne hlboko, niekedy az krvavo :pac: . Lyo vezme bez "zakusu" - akoze silneho zacvaknutia, ale spolieha na zadne zuby a preto mu to nevyklzne. Ale tak on vsetko bere lazo plazo, jemu z huby vypadne hocico, ked sa hra, on s radostou vezme za jeden spicak a prehodi si to v hube do lepsej polohy az pocas behu (a ked si to zle vyrata, tak mu to samozrejme vypadne :heh: ) (Ale teda Hugo bral vsetko vazne, ako pracu, on tym zil. Toto je take potrestene, toto s pracou nema nic spolocne, co on stvara :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Tonob » Pia 13.03.2020 19:34

Dobrý deň
Mám psíka novofunlanda má 4 mesiace. Chodievam na týždňovky a vždy keď som sa vrátil domov tak som videl na psíkovi že podrástol niečo ale posledné 3-4 týždne nevidno na psíkovi nič iba to že priberá má približne 28 kg. Chcem sa opýtať že či to je normálne a neskôr ho zas trochu dvihne alebo nie
Ďakujem
Tonob
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 15.03.2020 6:03

4 mesiace a 28kg je uplne normalna fundlacka priemerna vaha (moj mal 17kg v tej dobe, ja som mala pravo na paniku :heh: ) A ano, rastu obcas skokovo, dolezite je, ci nepodrastol kvoli tomu, ci nemal napr. hnacku alebo parazity. Takze ak by sa to nehybalo, treba ist k vetovi na kontrolu. Priemerne priberaju cca 5-8kg mesacne.

Edit: Aha, vidim, ze pribera, ale nerastie. Kym pribera je to OK. Rast do vysky je naozaj individualny, este isto porastie skokom, alebo rastie velmi pomaly - co je tiez dobre.

A od koho mate fundlaka, ak sa mozem opytat?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI