Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 31.12.2018 14:00

moj 15 v 3 mesiacoch, bol kost a koza. dobiehal po faze prudkeho rastu. tazko sa to pausalizuje..
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 31.12.2018 14:27

Moj v 3 mesiacoch 10kg :haha: Akoze ja som fakt zvedava, co z tohto bude :heh: Ale budem to tahat za usi, ak nebude mat aspon tych 70cm, vaha mi je jedno :heh:
A dnes ma nass...rdil. Zas vyskocil presne tak ako ked sme skoncili u veta. Akurat teraz ma o x kg viac a o x cm viac a zjavne si to uz uhandluje, lebo sa tvaril, ze to je normalna vec. Ale celkom ma desi, ked v stoji vidim 4.5 mesacne stena tvarou v tvar, lebo tak vyskoci. To vobec nie je sranda. Neskace doma uz takmer vobec. Na linku ani nepamatam, na nabytok podobne, ale to len preto, ze do postele sme mu zamedzili pristup a vsade inde dostal zhubovane okamzite. Vonku ho nechavam tak, tam ho nejak neobmedzujem, ale tam si nasiel uz aj ine zabavky, takze uz to tiez nie je take strasne. Ale toto bolo vnutri a toto neurobil ani vonku takto este od toho incidentu. Zabijem ho raz. Kazdeho uz pozabijam. Tu uz ma kazdy toho tolko na rovasi, ze buduci rok tu budu jatky, ak sa nepolepsia :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 01.01.2019 14:47

Uaaaa, som dostala oneskoreny darcek! Ono to konecne na zahrade nosilo MNE loptickuuuuu :jupi: (Ano, doma mi donesie cokolvek co odhodim, ale inde si to mam nosit sama :heh: ) Este vacsi bude, ked to urobi na poli niekedy, ak vobec :haha: Vo vode v to uz vobec nedufam :haha: Krasne sprintuje tam aj spat. Ale na to zorane pole to potrebujem preniest, tam to ma ako v perinke, aj ked potom vypada ako blatova gulicka :heh: Ale mat v ruke snurku a lopticku, tak trha z ruk snurku, co snurku. NITKU! :haha:
A dalsi darcek mi dava posledny mesiac, mam pocit, ze aj ked nechcem, tak chudnem :haha: S nim sa neda udrzat tempo :haha: Resp. moja kondicka to nezvlada :heh: ja sa citim za nim ako hroch :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod ivana1 » Uto 01.01.2019 21:03

Aký bol v silvestrovskú noc?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 02.01.2019 6:27

V pohode, ale naozaj blizke rany ho v pohode nenechavali. Ale doma OK, vonku bol OK do momentu, nez mu to pri curani neprasklo za ritou, lebo za plnym plotom to niekto odpalil, som ich nevidela ani nepocula. Vyplaseny bol, ale pobral sa rovno dnu, nechytal bezrozumovu paniku, co berem ako plus. Cez polnoc chvilu pozeral von oknom a potom normalne zalahol a neriesil. Aj vcera ked v dialke praskalo pri venceni, tak neriesil, na tie blizke by to chcelo trochu potrenovat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 04.01.2019 19:55

Este pospamujem. Je to blazonko stenaci. Sa tesil snehu jak to len steniatka vedia :heh: Pandicka mojaaaaa :aaa:
Prílohy
IMG_3487.jpg
IMG_3468.jpg
IMG_3459.jpg
IMG_3405.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Pia 04.01.2019 21:09

To koľko snehu máte? :oo: Tu začalo snežiť len pár hodín dozadu
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pia 04.01.2019 22:58

Aj u nas konecne nasnezilo :jupi: Neviem psa dostat dnu, sa tam jasi v tom snehu :heh: 15 minut sme sa nahanali, ale ja by som rada uz spat :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 05.01.2019 5:15

Slausa, to je pri Trencine, aj to sme museli ist trochu vyssie. Na zahrade mam tak tri cm :heh:
Inak, vcera vecer ako zacalo tu snezit zacal chytat snehove vlocky do papule, este len to bola zabava :heh: Ja tie stence tak lubim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Sob 05.01.2019 9:00

Nerobia sa mu na srsti gule z toho snehu?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 05.01.2019 13:03

Robia veru. A je na ne citlivejsi ako bol Hugo. Budem musiet ostrihat laby, nech aspon ako tak chodit moze. Vlastne sam si to ukoncil, lebo uz nic ine potom nerobil, len sneh z noh vyhryzal :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 06.01.2019 15:54

Lubim ho coraz viac :heh: Mrcha mala to je ale :haha: Ale on je len nezbedny, nie je blby. Inak, fakt. Ja to nepochopim, s Fryom sa rozpravam denne, on len pekne na mna kuka a tesi sa. On si nic nevezme z "rozhovorov". Tento maly pozna uz tolko vyrazov, co pouzivame, ze az. Fry napr. nepozna ani ideme von. On sice vie, kedy sa ide, bo podla fotaku, podla obliekania, ale ked sa ho opytam, ci ideme von, tak to je pre neho rovnake ako ideme spat, ani toho nevie vyznam, na rozdiel od Lya. A toto fakt krasne vnima (MA MOZOG), uci sa pozorovanim, fakt je rozumny, aj ked je to furt blbe psie decko :heh: Ale ta inteligencia mi chybala :joint: A to teda Lyo isto nie je nejaky tazky inteligent :heh: Normalny pes :aaa:
Prílohy
IMG_5663.JPG
IMG_5617.JPG
IMG_5425.JPG
IMG_5478.JPG
IMG_5257.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Ned 06.01.2019 16:25

Offtopic: jezis, pigie, ja som si toto zrovna vcera hovorila, ze to je sranda, ako rozumie vsetkemu moznemu, co clovek vlastne ani nikdy neuci... ze ako si to sam pospaja a normalne rozumie, co mu hovorim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 06.01.2019 16:42

Presne... A mne to nikdy pri Hugovi ani neprislo, bo boli dvaja... Som myslela, ze nejak chape... Ale on len proste opakoval, co robil Hugo. ked Hugo odisiel, tak som zistila, ze on proste netusi o com tocim. Fakt netusi. On v tej hlavicke ma fakt prazdno :ua: A pri tomto presne. Clovek neuci, proste len pozoruje a ide.. Slovne spojenia, uplne ozije, ked poviem, nepojdeme von? A to mozem aj chlapovi povedat, on hned zbystri, Fry nic. Alebo mala by som im dat veceru :heh: To sa hned zdvihne :haha: Alebo napr. nakladanie do auta. stano proste zatasil, ze to je reinkarnovany Hugo. Ako fakt, male stena, necha si o seba opriet tu nastupovu dosku, sedi, caka, kym zas ho nezavolame, aby vysiel von. Proste neviem, to sa neucilo, raz sme ho pridrzali, ked odtial chcel vyskocit a to bolo cele... Sa doteraz vozil so mnou na zadnych sedackach, prehodil sa do kufra a no stress... Fry doteraz ma problem zistit, kedy ma nastupit a kedy vystupit, lebo robi CENSORED pritom, stekanie a vrieskanie a knucanie dolezitejsie. Ja sa za Frya so Stanom seriozne hanbim v aute. Toto je proste nieco uplne ine, on akoby proste chapal, ze niektore veci idu takto a nema zmysel robit pred nimi stres, hoci je tiez zivy, tiez sa tesi v kufri, ze sa ide vystupovat, ale inak proste, kludne zasadne, ked mu stano povie, ze ma cakat a proste caka... A on fakt nie je tak velky flegmatik ako bol hugo, napriek tomu si da povedat, fakt. Napr. Frya som ucila tak isto, Huga tiez,zastat pred cestou. Tu ked idem z pola. hugo vedl uz z BA, Fry doterz nepochopil... Lyo to robi uplne automaticky, sadne a caka a to len preto, ze dostane granclu. Fry ju tiez dostaval, ale nepochopil za co :haha: Ani, ze ked to bude robit, tak to bude dostavat. Proste, och, diametralny rozdiel medzi nimi. Fakt. Ako som si myslela, ze si Huga idealizujem, ze je dospely a porovnavam zle. A prd. Nie, pravdu mam, to psica proste nema taku mozgovu kapacitu :heh: Lebo ked druhy pes moze reagovat takmer na 100% tak isto ako prvy pes, tak neverim, ze je chyba len a len vo mne :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 09.01.2019 10:45

KONECNe cosi vonku doniesol aj spat :haha: Dava mi to nadej! :haha:
Prílohy
IMG_6848.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI