Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hewča » Štv 22.11.2018 18:28

a ja som si v prvom momente myslela ze pigie pridala fotku dvoch vycesanych chumacov srsti na porovnanie :haha:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 23.11.2018 6:13

Fry neplzne a maly zatial tiez nie :heh:
Som dnes zdvihla igelitovy sacok, co tu mal mlady na hranie... Ano, spravne, dala som mu na hranie igelitovy sacok... On nema JEDNU dierku a lezi tu a tri tyzdne sa s nim hra :haha: Co je toto za psa :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 23.11.2018 7:26

Som netusila, ze tenka snurka ako stopovacka tomu psovi urobi taku radost. Zrazu sa so mnou aj hral mimo dvora :heh: A doniesol ju domov v papuli, vlastne ju drzal celu cestu. Sice sa ani nevycural, ani nevykadil, lebo mal dolezitejsiu ulohu, ale tak co :haha: Jeho je taka sranda pozorovat. A to stena fakt uputava pozornost kam ide, sla polka ulice do prace a vsetci sa pristavovali, zdravili a usmievali na neho :heh: Zvycajne som sa tomuto casu uz vyhybala, je dost svetla, venciari vyrazaju do ulic, ale tak pohoda bola tazka :heh: Ved preto aj ta snurka :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 23.11.2018 11:14

Uz to do tej police ide coraz tazsie a tazsie :heh: Ked prisiel, tak sa v nej stratil. Inak, povodne to malo byt na knihy, ale pri fundlovi sa tam knihy mat neoplati :heh: Buda to je :haha:
Prílohy
IMG_5665.jpg
IMG_5365.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod erik70 » Pia 23.11.2018 12:53

Bože tie očičká... :love: :love: :love:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 25.11.2018 13:50

Sa mi ho nedari zachytit, nestiha fotak. Ale uz aspon zaciatok skoku sa mi podarilo nejak zachytit. Dnes mal dolezitejsie veci na praci :heh:
Prílohy
IMG_5618.JPG
IMG_5640.jpg
IMG_5636.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hisham » Ned 25.11.2018 17:05

Turbo maciiiiik :love: Mi pripomina Hakuska maleho :hi:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 25.11.2018 17:30

No veru, k Hakuovi bude mat blizsie ako k fundlovi, citim v kostiach (vahou a vyskou a mozno aj povahou :haha: ) :heh: Boli tu nasi a mama aj otec topanky pekne do skrine, veci vsetky pekne do skrine, skrinu zavriet :heh: A mama sa ho bala uz aj pohladkat, ze jej spravi durku na tricku - dala si nove, to nedomyslela :heh: Otec sa obetoval sa s nim hral celu dobu, len tiez necakal, ze bude skakat, takze, ked chcel prestavku, tak dal hracku vyssie, lebo ved Hugo si sadol a cakal a tato mrcha si pre nu vyskocila. Takze sme obaja so stanom revali nieeeee a otec nechapal, ze skoci a este k tomu tak vysoko. Nuz... Vsetci si musime zvykat na hopsajka... Mam dvoch hopsajkov :heh: V spalni ma oddeleny svoj priestor ohradkou, tam bude byvat, ked budeme prec. Pre istotu, sa bojim, aby od dobroty si nerobil prekazkovu drahu po posteli ci gauci a nenasla doma psa so zlomenou nohou alebo krkom :au:
Inak wer, ako si hovorila o tom priestore cez cvicak, samostatny chlapec... Nas sa mi dnes samoodlozil :joint: Akurat som ho brala tele, tak skutocna vzdialenost nezodpoveda, bola o kus vacsia :heh: A baletku mam
Prílohy
IMG_6124.jpg
IMG_6104.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Ned 25.11.2018 19:23

Hentie samoodkladacky su mi zname :heh: ale uz to prestalo. Teraz sa venci stylom 10 metrov dopredu a behom ku mne, zase beh dopredu a zase beh spat... ked to vypustim zrovna z auta, z domu, z kotca, tak ten beh spat je sprevadzany prednymi labkami do brucha z toho rozbehu... (to ti pisem, ze pockaj par mesiacov, ci aj ty take budes mat, kedze su ako cez kopirak... :haha: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 25.11.2018 20:17

Ano, aj Hugo to robil, same to vymizlo. Teraz by to robil furt, nastastie len v znamom prostredi ho to drzi, v neznamom nema cas :heh: Toto uz bola cesta spat, zistil, ze mam maso vo vacku, tak skusal :heh: Ale mi zatrnulo, ked vybehol z auta, mi tiez plul granule od nadsenia miesto prehltania. Ale maso nie, aspon nieco :heh: Hugo plul aj to :haha: :haha: :haha:
A som dufala, ze ich dnes s Fryom odfotim. Nemozne. Nemali naladu akosi, Fryova nevrazivost bola este vacsia ako zvycajne :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 26.11.2018 8:10

Zda sa, ze ohradka bude fungovat :jupi: Aj ked on vzdy ked sme odisli, zalahol, ja mu neverim nejak v tomto, ze ked sa prespi, nebude robit zlobu a vyskakovat vsade :heh: Bude to bezpecnejsie, aj ked mi to v spalni zavadzia, ale vydrzime :joint: A inak tak sa ma spravat normalny pes. Prvy krat som ho nechala sameho tam a nulovy problem. Proste zmenil miesto pobytu v lezani. Neriesil vobec. Zato Fry ma dnes o stvrtej zobudil stekotom uplne besnym, lebo uz ma toho dost byt sam a teraz na tom istom mieste v klude lezi, bo tu sedim :pac: Mna z toho krpateho fakt raz trafi. Ja si myslim, ze on sa to fakt nauci, ale tak do roka, dvoch... ak vobec :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 04.12.2018 18:21

Jedina doteraz existujuca fotka psika vo vyskoku. Nahodna samozrejme. No a tu takto skace na dieta, takze nizko. Ale on takto skace aj dospelym na pas :joint: Takze, ak tento bude mat nozicky zdrave, budem rada :heh:
Prílohy
IMG_7664.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod erik70 » Str 05.12.2018 8:40

Pigie - tie fotky v lístí sú úplne krááásne...čiernemu psovi takéto farby pristanú... :hi: :yes: ...len ja mu stále nevidím do tváre...trošička presvetliť by to chcelo tie fotečky aby viac vynikli očká... :smile: A vy máte toľko snehu, že už aj sánky ste vytiahli?! :oo:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 05.12.2018 14:27

Erik, to bude asi v odlisnom nastaveni monitora :heh: Ja oci vidim :haha:
Inak, takto chodime na prechadzky. Neviem kto koho vedie :heh: Voditko v hube proste musi byt, este nema ani obojok na krku, ale voditko v hube uz napchane. A najlepsie za kovovy kruzok na konci, co je, tak za ten ho drzat :haha:
Ako ja som s nim, nie ze spokojna. Mega spokojna :hi: On nevie dokopy nic a pritom jeho prejav je taky, akoby som ho to vsetko ucila :heh: Balzam na dusu a nielen pre mna v tejto rodine :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod erik70 » Str 05.12.2018 15:32

Pigie - tak v konečnom dôsledku ich tam nájdem aj ja, tie oči... :heh: Ale musím si ich najskôr predstaviť a potom na mňa vyskočia z tej čiernej gule... :heh:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI