Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod bibika » Štv 07.03.2019 19:13

Mne to príde ako deka pod ním. Väčšinou tak pekne sa neholí. :heh: Chodím tie tvoje príbehy čítať, a teda peckový je. Nenudíš sa :heh:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 07.03.2019 19:20

Bibika trafila. To je taka tenka podlozka, co sa dava pod koberce, len on nema problem odhrnut hocico, co nie je priklincovane, takze to nahrnul. To tam mam, aby sa mu nesmykalo pri vstavani, ale uz sa to mina ucinku, uz tu vsetko lieta vzduchom, ked beha, tak to vsetko tak pomaly odstranujem :heh: Hento som tam nechala kvoli Fryovi, lebo tomu sa koberce rozhodne pozdavaju viac ako dlazka :heh: Nuz ale ma konkurenciu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Nisus » Štv 07.03.2019 20:03

Podľa mňa keď bude dospelý, tak sa tam narve tak, že sa hodí o zem a nohy do luftu, to by sa tam mohol vpratať :lol: Len potom to vstávanie bude zaujímavé :heh: Jáj, už sa na neho teším :hi:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pia 08.03.2019 8:20

podľa mňa pri líhaní odtlačí stolík a vybavené :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 12.03.2019 6:35

Som sa raz pobavila zas :heh: Poistovne to s nimi maju tazke sa zda :prd: Ale pravda pravduca :ua:
https://www.thisismoney.co.uk/money/bil ... aWapanan6Y
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod elfinka » Uto 12.03.2019 6:51

Mňa v tom článku zarazilo, že priemer počítajú aj z toho, koľko stojí 2x do týždňa dať psa do škôlky. Huh.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 12.03.2019 6:57

Tak standard u nich. Bezne, ze ked pes robi zlobu, tak rada je psia skolka... Uplne bezne, v amerike aj UK...
Vela z nich si psa ani nevycese, nieto ostrihat...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 12.03.2019 13:48

No, zopar veci z poslednych dni som uz prekusla. Nesmiem sem moc pisat, ze je nuda, lebo potom nudu rozhodne nemam :heh:
1.pes sa vonku zakusol do zbytkov nejakeho stareho postrekovaca (foto v prilohe), proste nieco trcalo vo vyske jeho hlavy a vypadalo to fajn na zakusnutie, tak v plnej rychlosti na to skocil a zakusol. Doteraz nechapem, ze ma vsetky zuby. Jeho prekvapenie bolo naozaj velike, moje potom, co som mu pozrela do huby a zistila, ze neprisiel o ziaden zub :haha:
2. Ked sme sa nastahovali, velmi som sa vytesovala, ze Hugo mal svoje pitko a nemusim cistit fontanu a pustat vodu z kohutika. Fry aj Hugo to pitko miluju, rovnako Lyo... Hugo nas kedysi davno privital totalne mokry na pelechu, podarilo sa mu nejak odrazit to pitko z kohutika a voda hucala a hucala bohvie kolko. Nuz, som si myslela, ze dufam, ze uz toto nezazijem. Zazila, len v uplne inej forme :haha: Co robil ten bulo netusim, ale zjavne ho zaujimali zubne kefky v kupelni, pretoze proste otvoril pakovu bateriu naplno a pustil HORUCU vodu. Ked som dosla domov bola to sauna... A kvety mali aspon chvilu tropy. Som sa divila ako to prezil ten pes, lebo ani nedychcal, zdalo sa, ze si tu saunu celkom uziva, ale kedze ma nevital celkom z nadsenim, tak prestavam verit, ze psi si neuvedomuju dosledky svojho konania. Pretoze v ZIVOTE po prichode za nic trestany ani hubovany nebol. Nemal byt za co jednoducho :heh: Napriek tomu ku mne siel vahavo a s dost velkym oneskorenim ako zvycajne :haha:
3. Moj machovy obraz prisiel o vsetky susky. Som rada a nerozumiem tomu, ale obraz zostal. Ja neviem, ci som bola nekompletna v tu noc, co tak fukalo som ho dala von, bo aj poprchalo, nech sa nacuca vody... Potom v noci som ho sla brat dnu, pretoze samozrejme spadol, ked som ho nechavala stiect, kedze som zachranovala aj ine veci, tak som ho oprela vnutri na zemi, lebo ved bolo neskoro, psi bezpecne spali. Aj som si to do rana myslela, lebo nic som nespozorovala v tu noc... Ale rano ma cakalo prekvapenie, ked som zjacala akoby som stupila na kocku lega... Ono to bol len ostry lupen sisky. Nechapala som odkial ma ten pes sisku predsa! Nuz a potom mi padol zrak na obraz machovy. Povyberal vsetky sisky z neho, ale zbytku neurobil nic :haha: Chutili zjavne dobre, pretoze pozul uplne vsetky a ze tam tych druhov bolo 5 :haha: Som netusila, ze mam doma psie lahodkarstvo :heh:

Ale inak si zijeme uplne fajn, vlastne sa nestazujem, ja sa celkom dobre bavim :heh:
Prílohy
05A1EE1C-98B7-4971-831C-6DFA44A5D0E3.jpeg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Uto 12.03.2019 15:38

:haha: :haha:
normálne si ma pri tom poslednom rozplakala od smiechu :haha:
si viem živo predstaviť tú bolesť, náš anduliak rozostavoval kocky z lega po byte a číhal za rohom. ak si minula jednu, nabetón si trafila ďalšiu. ten mal projektovať mínové polia :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 14.03.2019 14:27

Andulak??? Tak u nich by som taku inteligenciu necakala :heh:
A teda 7 mesiacov dnes. Mi to s tymi dreveckami nevychadza nejak. Myslim, ze na dalsiu sa zas nezmesti :haha: A pritom je taky krpatyyyyyy :aaa:
Prílohy
IMG_3705.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 14.03.2019 14:32

Jj, ptak jeden, na co chcel, mal rozumu az az.
Fuu, uz je z neho psisko. Kolko ma v kohutiku?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 14.03.2019 14:39

Malinko... Nieco ako 60?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod elfinka » Štv 14.03.2019 14:58

Krasny je :love:
Skoda ze taka povaha je nestandard, ja by som take psica taak brala.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 14.03.2019 16:13

ešte ti trošku podrastie, dúfajme
prečo neštandard? v štandarde je hlavne priateľský, o hyperaktivite tam nie je ani slovo, či? :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 14.03.2019 20:12

Zo standardu:
je známy svojou jemnosťou a kľudom

Mne to pride ako opak toho kludu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI