Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 15:45

ja som nechapala, ako si mohla napisat, ze veci odhadzujes, ze sa s nim nenatahujes. :ha: lebo to odhadzovanie je najnebezpecnejsie a najrizikovejsie a vobec nie zraviu prospesne.... :nwm: ja sice dufam, ze mojmu to uchopovanie aportov ostane :aaa: ale moc to robit nemozem, lebo sa prerazi. vcera to bolo doslova - z huby sa mu krv valila a to netusim, ako sa mu podarilo... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 15:48

Tak v tom poli je to pohoda, tam ani nedokaze vyvinut rychlost, bo sa zabara :heh: Ako vidis, na trave nemozem :haha:
Ale tak teda, ja s nim toto potrebujem cvicit na suchu, ja s nim nejdem robit korektny aport ako s Fryom. Takze ja proste cas od casu odhodim, zas si nepredstavuj, ze x krat za sebou. 2x-3x za den,aj to nie kazdy a odhadzujem fakt hocico. Musi sa mi to vratit :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 16:05

Tak ale na klby je to zataz, nie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 16:09

Jasne, to bezpochyby. Ale neviem, co ine by som s nim robila a ako ho to inak naucila :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 16:11

Pretahovanim... :angel:
Ak odhliadnem od toho, ze asi ma/by mal mat vlohy :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 16:20

No, ja tym vloham u neho moc neverim :angel: (On sa nesprava uplne standardne ani nahodou)
A ja sa s nim pretahujem, nehovorim, ze nie. Ale ked som mala svalovicu, tak na jeden zakus drzal hmm, no ja neviem ale isto viac ako 15 minut? Ja som proste skusala, co vydrzi a nepustila som. A to ho bavilo, ale ked to prerusujem, tak ho to prestane bavit hmm, po 3-4 natahovaniach? A mne ani to pretahovanie nepride extra koser, ked sa ten pes zapiera prednymi a taha o dusu :nwm: Neviem no, bud kratkodobe narazy, alebo dlhe zapierania a skakania po danej veci, si mozem vybrat :haha: Pre mna ani pretahovanie, ani to odhadzovanie nie je uplne koser... Ale ak si mam vybrat, tak sa popretahujem chvilu a odhodim. Kym ho to pretahovanie bavi a to odhadzovanie sa zda, ze ho bavi teda viac - chvalabohu. A teraz ako je teplo, tak odhadzujem do vody, tam necitim vycitky svedomia vobec :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 16:26

Vsak ale to nie je pointa sa len pretahovat sa 30 min. :heh: Tam ide prave vyuzitie toho, ze ho to bavi a ide prave o fazu, ze ti to pcha do ruky, ked to pustis... plus ja trenujem vymienanie, co je tiez taky zaklad pre aport.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 16:31

Ja som asi natvrdla. On mi to poda 3x, ja sa s nim vzdy o to ponatahujem a pustim a potom jeho zaujem opadne a necha mi to v ruke a ja to strcim do vrecka. Akoze mi chces povedat, ze keby som v zivote mu nic neodhodila, tak mi to zacne v 2 rokoch nosit sam na zaklade tohto? :heh: Fakt nechapem. Ja ale aport taky, aky chcem uz u neho mam. Proste odhodim, vrati sa mi to. To je taky bezpovelovy, ci ho vobec budem ucit povel aport, to netusim, je to efektne, ale pre mna vlastne bezucelove :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 16:37

Ono to je proces. 2 roky nemozes pri ziadnom cviku zostavat v rozrobenej forme, lebo pes si bude mysliet, ze to je konecna faza, co pozadujes... a tu je final prinasanie...
Ale metodik je veela a ano, naucis prinasat aj neaportera

Ja osobne som napr pustacku naucila cez odhadzovanie doma. Jeho bavilo mi doma nosit hracky a ja som mu to odhadzovala na 2 metre a takto dokola. Doma proste pustal.ochotne sam
Naposledy upravil wer dňa Uto 02.04.2019 16:40, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 16:40

Wer, ja ti uz vobec nerozumiem :heh: Akoze na aport je este skoro mi chces povedat?
A ze ano, naucim prinasat neaportera, o tom viem predsa svoje. Vid Fry. Ale ja chcem prave, aby odmala pes, ktory nosi, si nenosil pre seba ale nosil to mne. Lebo ked prisiel, tak sa za odhodenou vecou ani neobzrel. Preto som pisala, ze na jeho vlohy sa nemienim spoliehat. ja proste potrebujem, aby vnimal, ze nieco odhadzujem a siel za tym, rychlo mi to vratil, lebo sa s nim o to ponatahujem. Mne to staci. Ale nesmie si vyberat, co chce a co nechce priniest - ako to robi Fry, ten vie spolahlivo len cinku aportovat.
Naposledy upravil pigie dňa Uto 02.04.2019 16:42, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 16:42

Nieeeee. :heh: ved tak, ako robis, nemusis nic menit, len sa ti snazim vysvetlit inu metodiku. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 16:48

Kurnik, ale tak ja neviem teda, co je zle na tom, ze mu to odhodim, okrem toho, ze samozrejme akykolvek aport mimo vody je proste zataz na klby. Ja neviem ako by som inak s nim ten aport tohto typu robila. Pre mna aj pre neho je to hra, to nema povel, proste je to nieco, co od neho vyzadujem uz len tym, ze je fundel. Co mu dam, to ponesie, co mu odhodim, to prinesie :heh: A jedno ci na suchu, ci vo vode, akurat, ze s nim skor nez prejdem na vodu, to musi mat vzite na suchu, to viem jednoznacne :haha: hugo sa to ucil opacne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 16:52

Ja to obmedzujem (nieze nerobim vobec) najma kvoli zdraviu proste.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 16:57

Jaaaj, no tak to ano, ale hovorim, ja neodhodim hocikde. Teraz som na trave, bo som chcela vyskusat, ci ma cit uz po tom poli, ale nema teda ako som zistila :heh: Inak, on si tie nohy rovnako dobre oddrbava tymi svojimi skokmi. Moje odhadzovanie je tak 1% z toho, co on dokaze predviest na prechadzke... A som si postavila hlavu, ze to mu kaslem, v tom ho brzdit nebudem, ked chce lietat a skakat, nech si to robi (ako jasne, na betone to brzdim, do ho doslova drzim, aj ked pride navsteva a sme na betone, nech neskace :heh: ). V sobotu na tej vychadzke, ak by si tam sla, tak si vsimni, na slovenskej strane vedie cesta, na ceskej tiez po poli, medzi nimi je prikop so stromami, ale hlboky a siroky. A moj pes si skackal z jednej strany na druhu... Lebo... lebo co... Lebo mohol. Kym som neodisla dalej do luky, lebo sa uz dalo :D A hlavne, on mi vonku dlhooooo nic nenosil, len doma a to som sa naucila hadzat na pelech makky. Vonku som si dlho chodila pre veci sama :haha: Tolko k jeho vloham. Ale zas mozno by sa prebudili, to uz nezistim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.04.2019 17:29

Offtopic: uplne odveci, ale, prosim, vy ste odkial konkretne sli? :lol: som to pozerala, my sme tam boli v okoli, ale po hrebeni sme akurat asi nesli. A vsetky trasy mi pridu dost dlhe...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI