Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 25.03.2020 7:52

Priprava na suchu s cinkou, ked tu Elis spominala tu cinku :heh: Nemozem mu vziat to, ze sa aspon snazi ju vziat :heh: Lubim tu papulu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 26.03.2020 10:46

Ja sa uz strasne musim nudit zas rano. Uz je skoro svetlo :heh: A skackanie ho neopusta, mam pocit, ze skor pridava do vysky :haha: To, co chcem uz treti den natocit, k tomu som sa stale nedostala :haha: Ale aspon sa pobavim, ked vidim, co to stvarame :haha: A na otocky sa nemozem vynadivat, on je tak obrovsky a tak mrdne tou ritou, ze je to pre mna nepochopitelne, ze ako je to mozne, ze to urobi :haha: A s takymto skackanim sa musi stotoznit kazdy, kto sa chce s nim zblizit inak :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Štv 26.03.2020 10:50

ten je smiesny :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 26.03.2020 10:57

Ze? On akoby nepatril do svojho tela a uz ta vaha posobi tak, ze to je cele take spomalene, bo ked bol maly, tak to bolo take mrstne a rychle. Teraz je to take, ze uveznili ma do tohto tela sakra, nejak to skoordinovat musim s mozgom a nedari sa! :haha: Musim este natocit otocky, tie su podla mna najvtipnejsie, jak on musi pohnut celym telom, aby vyvinul ten spravny svih, lebo len nohy na to proste nestacia ako u Frya :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 18.04.2020 15:49

Ten pes je cisty autopilot. On proste pri tej vode malokedy prejavi taky zaujem, ako by som chcela. Jeho zaujima vsetko, nie len to jedno :heh: Ja to neviem inak pomenovat, on proste ide na autopilota, vsetko robi akoby mimochodom, akoby to bolo fakt naprogramovane, ze on si tomu nemoze povedat nie, ale nejak ho to nebere. Hugo proste videl len vodu a pracu v nej (a preto bol megavynimocny a takych bolo fakt len na zopar prstov). Toto hlada moznosti, kedy ako sa rozptylit este aj pri tom ako plava za aportom. Akoze mimochodom ho vezme, mimochodom mi ho donesie az do ruky, casto bez oklepania a mimochodom si ide dalej po svojom. Akoze tu mas a neotravuj. Hodim dalsi aport do vody, scena sa zopakuje, zapne autopilota, bez rozmyslania vyrazi, ale duchom je nepritomny ten pes :heh: Akoze ja neviem co bolo lepsie horsie. Ci toto alebo Hugo. Ja neviem, ci on tu vodu v podstate ma vobec rad s tym jeho autopilotovanim :haha: Boze napr. tu VTACIKY! Na toto sa mi tak tazko zvyka :heh: Mi chyba taka ta zanietenost, ze vidim len toto JEDNO. Nech je to cokolvek :heh: Teda taku on ma, na psof :haha:
Ale vlastne som rada aj za ten autopilot, lebo predstava, ze hodim do vody aport, on vojde do vody, pol minuty chlasta vodu a potom z naj vyjde a ide ostat krik, to by bolo ovela horsie :haha:
To len taky povzdych, ze take energicke zvieratko a pri vode to je ako bez duse... (ale zas kedze robi co ma, tak sa na neho dobre pozera, ale mne tam chyba TO, obcas je tam taky zablesk, ale vacsinou je to proste autopilot :heh: ) :nwm:
Prílohy
IMG_8636.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 19.04.2020 6:54

Rozdiel 3/4 roka
Prílohy
IMG_4787.jpg
IMG_8945u.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 20.04.2020 12:30

veľmi pekne dorobený hrudník :jop: . Hlava už zmohutnela/zhrubla?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 20.04.2020 12:35

Kives, na moje prekvapenie vobec. Ale ze vobec, ani krk mu nezhrubol, nic. Stale nosi rovnaky obojok ako ked mal 9 mesiacov a nemusela som to popustit ani o centimeter... :heh: Ma velmi malu hlavu k telu a ja si na to neviem zvyknut. Proste sucka moja :heh: Aj tenucke nozicky ma, ale tie zhrubli aspon :heh: Aj ked stale nic moc. Ale tak to som vedela, lebo kostru, co mal jeho brat, on proste nemal. Ten mal noziska 2x take, ked som pre neho bola. Takze mi bolo jasne uz vtedy, ze toto bude taka cintlafka :heh: Aspon, ze ten hrudnik sa pohol :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 20.04.2020 13:04

aaaaale. aj nohy zhrubli. a si predstav, že by si mala 70kg samčisko s týmto temperamentom. Na traumačke by si mala vlastný box v kartotéke :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 21.04.2020 7:34

On sa nezda, ale 63kg mat uz bude, v plnej dospelosti predpokladam, ze tych 65kg sa na neho nalepi. Ale teda, chvalabohu, ze rastol tak pomaly a tak po mne skakalo 25kg decko a nie 40kg :haha: Som to s nim vlastne vyhrala vo vsetkych smeroch! :haha:
Bozinku a vcera ma tak potesil. On ma vlastne vacsinou tesi. Vcera opat jedna z najhorsich zatazkavacich skusok, najhorsie je, ze som ho ani neodmenila, bo sa to vsetko odohralo kvoli Fryovi, ktoreho som pacifikovala :ach: Ale ocitol sa zoci voci psovi na len dva metre, ja od neho tak 10. Voci malemu psovi... Odvolala som ho :aaa: Ziadne kolky sa nehrali :haha: (Ako dnes rano s Fryom, kedy fakt netusim, co sa stalo, lebo Fry siel ako vzdy za mnou, zrazu len dusot, ako nas Lyo obiehal, kvikot a ked som sa otocila, tak Lyo uz bol fuc a Fry bol hlavou dozadu a oklepaval sa, takze predpokladam, ze cezen skocil a zachytil ho nohou :pac:, cim Fry zrotoval okolo osi a skoncil uplne inym smerom ako povodne bol )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Uto 21.04.2020 9:06

:haha: :haha:
Ešte pozerám, aj chrbát pekne spevnel, aj keď tá fotka s mladším je z trochu horšieho uhla.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 22.04.2020 8:27

Mi FB vyhodil spomienku. Ono to este pred rokom chodilo furt na snure :heh: To som naozaj rada, ze na snure s nim uz chodit nemusim :heh: Ja vlastne neviem, ze som tak dlho vydrzala, ako som mohla, ale tak bolo to pri nom nutne bohuzial :heh: 8 mesiacov... A furt snura :heh: Toto si budem musiet pripominat do konca zivota :heh:
Hmm. Aj v deviatom mesiaci furt na snure. Az v desiatom sme sa dostali do stavu, ze bohuzial, aj tak mi je uz nanic :heh:
By som na tieto radosti zivota aj zabudla, esteze mame ten FB :heh:
Prílohy
IMG_8144.JPG
IMG_9253.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod jakut » Str 22.04.2020 20:18

ten výraz :aaa: :aaa: :aaa: :aaa:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Hugo_newfie » Str 29.04.2020 13:14

Zdravím vo spolok,
mohli by ste mi prosím poradiť? Psík má cez rok, odkedy sme mu vymenili granule z puppy na klasické (tá istá značka, tá istá príchuť) začal mať redšiu stolicu čas od času. Avšak, posledné dni má vyslovene hnačku. K VET sme objednaní, ale náhodou nemáte skúsenosť, že by váš psík začal mať hnačku pri zvýšenej aktivite? Dlhšie prechádzky a podobne?
Vopred ďakujem za radu.
Hugo_newfie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Puk » Štv 30.04.2020 14:07

Plemeno, veľkosť? Niekdy vek - rok nestačí, aby nastala zmena na adult, hlavne u LB plemien. Skús zmeniť v rámci značky "príchuť". Ak nepomôže, poobzeraj sa po inej značke. PS. Grain free? Niektorým plemenám (individuálne) robí vyložene zle! A keď to čítam ešte raz - nemôže byť na príčine aj príjem vody (zvýšený) z "neoficiálneho" zdroja? Ale toto asi nebude tá príčina, inak by hnačkovanie zrejme časom ustúpilo. Ale ako možnosť...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI