Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 02.09.2020 5:54

To mu tam niekto aj vytkol inak :heh: Ale nenecha si do toho kecat. Ale o 2 roky by som rada videla to iste video. To bude este pomalsie a tych povelov bude niekolko, kym to pes urobi :heh: Take vidam furt :heh: Ale to je to cute, lovely a amazing.
Ked ja postnem nejake video, tak je bez PP :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 02.09.2020 6:04

Enem pýtám :ha: pokiaľ z toho vyrastie, tak len dobre :yes:

k tej drezúre nič nepoviem, lebo neviem.. ja som rada, že sa teraz Baboš naučil povel okolo (akože ma obíde) :haha: Teda nie že by neposlúchal a nič nevedel, ale nikdy som okrem privolania, sadni, zostaň a chôdzi na vodítku neriešila viac :hi: ..hups (teda s Babánom, s Viggom sme skúšali všeličo). Toto je môj prvý trik, čo som kedy psa naučila :angel: .. u 11 ročného chrta aj tak super.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 03.09.2020 19:10

Ako, ja som dnes mala zazitok, som prestala hatat psa v tom jeho hopsani, ked si chce skocit, nech si skoci, sama som bola zvedava, ci skoci bezproblemu alebo nie. A vidiet toho psa tak lahko vyskocit hore na balik slamy a pritom uz bol udychcany, bo jemu je furt teplo... :love: Zoskok uz je nist. Fry tam vyskoci tiez, ale to je ine, to je maly lahky pes, aj ked aj ten ma moj obdiv, pre neho to je tiez narocne zo zeme sa dostat hore :heh: Ale nevypada to tak ladne :haha: Akoze toto pochopi len ten, kto mal velkeho, choreho psa na nohy a cely zivot videl ako sa setri. Mne to normalne vohnalo slzy do oci :hi:
Inak, vzdy prvy skace Fry, za nim okamzite Lyo, dole opacne, Lyo a za nim Fry :heh: Obaja skocia na co sa da :heh: Velku radost mi robi, ale bojim sa s nim ist na RTG :haha: (ale pojdem, chcem dat feedback chovatelke, zasluzi si)
Prílohy
IMG_2392.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pia 04.09.2020 6:55

Ja ťa chápem, je to neporovnateľné, keď to robí naozaj s ľahkosťou.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 02.10.2020 18:50

Dnes mu sisalo v hlavicke podvecer riadne :heh: On uz naozaj potrebuje poriadne unavit :prd: Kradol, co vedel, mohol a co sa mu do papule zmestilo. A davam si zavazok, ze ho musim natocit niekedy rano v poli. Jeho ranne sprinty v dateline. Nie som rada, ze tade beha, ale on tam ide urobit potrebu a potom... jemu sa to somarovi proste lubi, ked je to take vysoke a MOKRE :heh:
Prílohy
IMG_4513.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pia 02.10.2020 19:09

aky je k cudzim ludom, je taky hladkaci? ja by som si ho vyhladkala. :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 02.10.2020 23:09

Slivuch, on je velmi kontaktny, az prilis. Ze vacsina ludi ma problem jeho kontaktnost ustat. Este sa nestalo, zeby ho niekto pohladkal a nemal ho zaveseneho do par sekund na pleciach. On je taky... Ja sa ho bojim pustat k ludom, to vzdy skonci tak, ze proste stu skrabance alebo kusance a dotrhany odev :pac: A potom mam reklamacie na to :haha: Vsetci chcu hladkat, ale drviva vacsina si to predstavuje ako u Huga, ale toto je uplne ina kava :heh: Mozes skoncit s krvavymi safalatkami na hociktorej casti tela. Ustat to proste nevie v klude u cudzich a neviem ci niekedy toho bude schopny. Ja vzdy hovorim, ze mate len 2 moznosti. Bud si ho nevsimat a ja ho ukocirujem (t.j. bud ho zavrem alebo poslem na miesto :heh: ), aby nic neurobil, ale nesmiete sa na neho ani pozriet alebo potom zachranujte sa sami :haha: Lebo v 100% pripadov ten pes proste skonci na dvoch a zavesi sa fakt aj do chrbta, jemu to je jedno, aj to ci zuby vyrazi alebo dieta ktore zhodi, tak aj postupa :pac: To je proste parodia na fundla toto :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 02.10.2020 23:18

Jezis, ste mi pripomenuli, cca dva tyzdne dozadu u nasich, vlastne po PN, pes nevybureny totalne, hrabalo mu tak ako dnes na zahrade, nechala som ho vonku po vychadzke, lebo bol spinavy cely, nechcela som ho mame tahat dnu, este som sa mame stazovala, ze to fakt len zapriahnut ked som chora, za nejaky voz, a nech taha, bo to sa unavit neda, ked som chora a on to uz potrebuje ako sol, akurat ja ho na x hodin nemam sancu este vziat, nech to lahne a mam pokoj a ona medzi recou prehodi pozerajuc z okna -Aha, teta ide, ja som bola na opacnej strane kuchyne, ja som vyletela, ale uz neskoro.... Ked som videla cez okno tu rychlost toho psa smerujucu na tetu, ludia, mne fakt doslo na grcanie, ja som ju videla uz zlamanu na zemi. Zachranila ju MACKA, co sla s nou. Koca ju nasledovalo, takze ked si vsimol, ze ma koca, tak ju obehol takym oblukom, ze v travniku po nom zostala ryha ako zmenil smer, ked brzdil... Akoze na toto som vtedy ani nepomyslela, ze k nam dojde, zvycajne chodi v istu hodinu, teraz sla skor... Ja som mala gucu v krku a v bruchu kamen este dalsich 10 minut. Koca prezilo, bo sa stihlo schovat a zautocilo :heh: Inak teda, koca doslo fakt malinke, sme dufali, ze si zvyknu na seba, ale kde, toho psa neznasa (ako vacsina sveta :haha: ) a startuje proti nemu. Sa bojim, ze pri nom pride pes o oko :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 05.10.2020 8:47

Tebe fakt predali borderu po plastike... :lol:
Máš zážitky ako ja nemám s ovčiakom.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Nisus » Pon 05.10.2020 18:34

pigie, oni sú prisám fakt rodina :heh: Toto s tým, že keď behá a tráva je mokrá, tak dostane turbo, to jak keby som o Olim čítala :haha: Akurát som na teba myslela v sobotu, keď som fúkala lístie a ten debžo zrazu ani neviem odkiaľ doletí s riťou pri zemi, zakusne sa mi do toho fukéra, chytí šajbu, urobí kolečko, doletí ku vchodovým dverám, v letku vytrhne celé tesnenie zospodu a beží šajbovať ďalej :haha: Tak som tam len stála s tým fukérom a otvorenou hubou a myslela na teba a Lya, že ako by to u vás vyzeralo :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 18.10.2020 16:47

Nisuska, teraz citam. Prisaham bohu, fakt rodina :haha: Ja som dnes mala divadlo. Jedna brazda v zemi a tolko radosti priniesla. Decko skakalo, pes skakal, aj chlap dokonca sa urval pri nich dvoch. Akoze LEN TAK. S palicou v hube, bez palice, proste lebo mozem, tak skacem :heh: Ani raz ju nepresiel proste normalne. Ani raz. Hore dole aspon 10x :haha: TOTO mu strasne chyba. TOTO by rad denne. Aj ja by som rada :haha:
Prílohy
IMG_9142.jpg
IMG_9117.jpg
IMG_9104.jpg
IMG_9150.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Nisus » Ned 18.10.2020 18:26

Jemineee, ten je úžasný :heh: Títo naši dvaja sa musia stretnúť proste musia :king:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 10:49

Nist sa mi nechce, ale ja som si tak uzila vychadzky cez tento vikend a to psisko bolo take vyrehotane a vytesene, ze nemozem sa nedelit a byt otravna :haha: Takto nejak mi cpe aport. Aj dietatu, ibaze dieta to neustoji :haha:
Prílohy
IMG_8696.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 10:50

A preco je blato pren nebezpecne, lebo on urobi toto aj tam, kde ziadne blato nie je :haha:
Prílohy
IMG_8789.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 10:52

A nezohnala som tu hracku uz nikde. V tescu uz nemaju :plac: Plakat budeme obaja, ked tato pojde :plac:
Prílohy
IMG_8810.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI