Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 21.10.2019 19:58

Tak vies ako. Hugo s Dadom si boli velmo podobni, tak tito dvaja sa tiez musia podobat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 04.11.2019 19:29

Sa nam nejak roztiahlo tesnenie dveri :heh: Kedysi presne zapadol :heh:
Obrázok
Prílohy
IMG_1069.jpg
IMG_1069.jpg (57.27 KiB) Zobrazené 4060 krát
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod hewča » Pon 04.11.2019 22:36

ide zima, treba viac hmoty aby neprefukovalo :heh:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Uto 05.11.2019 16:20

Super fotka :ha:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 10.11.2019 18:38

Kives a uz neviem, kde si sa pytala na vahu, takze 54.5kg dnes. Som zvedava, ci este naberie a kedy. Hugo nabral az v troch rokoch par kg navyse ako mal v roku, teraz ma mlady o 1.5kg viac ako Hugo v jeho veku a furt je MENSI :heh: Tato mala mrcha ale pomalicky stale rastie, tak som zvedava, ci naberie. Stale pribera cca 1kg/mesiac od cca 11.mesiaca Pomalsie rastuceho psa sme este na SK asi ani nemali :haha: (Ale ako hovori chovatelka, pomaly je dobre a to ma pravdu :yes: )
Prílohy
IMG_2328.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 11.11.2019 18:07

Tusim vo fotkach. Za mna je paradny, velkost sa podla foto zle posudzuje a nazivo som videla dvoch novofunlandakov a jedneho landseera, tak som tazky odbornik :ha:. Ale aj tak je krasny. Jo, zabudla som na hnedeho. Troch :haha:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 12.11.2019 14:06

Niektore veci sa proste nemenia :heh:
Prílohy
186BA986-7AB1-4EA1-8727-58D32BCC6DBF.jpeg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Str 13.11.2019 2:02

Ten pes nema chybu :haha:. Mojmu by to nestalo za to :smile:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 13.11.2019 7:12

No... Keby mi niekto kedysi povedal, ze tam bude takto lihat furt, tak ho tiez vysmejem :heh: Ale on sa narve vsade, kde lihal ako maly. Kedze ja pod nohami mam Fryovu klec a da sa lahnut len tak zboku pod taky pridavny stol, ale tam je strasne malo miesta, to je tak polovica z toho, co potrebuje, ale aj tak tam liha, ale vacsinou sa presunie pod stol chlapa... Jemu to nevadi, malokedy tam pracuje. Ale ked raz za cas vezme HO, tak maju vazny problem :haha: Bo pes to bere ako svoje, chlap tiez a potom bud ho chlap pristupi alebo ho pes normalne odtlaci na tej stolicke s koleckami, ked tam leze. Vtipni su :heh: Jeden nadava, druhy ma v pazi :haha:
A vcera mi ucho predviedlo zas taky polozdrh. Ho uz prizabijem. Siel okolo nas bezec, vsetko v pohode, som ho pridrzala, ujo utekal, takze bol uz dost daleko, som ho odmenila, ze dobre spolupracoval a ten blb, ked som ho pustila, chvilenku na mna pozeral a potom bez akehokolvek upozornenia proste zdrh za bezcom. Nastastie bol uz daleko, takze mi dal dost casu na to, aby som si spomenula, ako sa vola a zavolala ho - bo ja v tychto stresujucich situaciach mam problem si spomenut, co mam sakra volat :haha: A aj posluchol, ale ja ho upodozrievam, ze on to robi prave preto, aby som ho zavolala a on nieco dostal svinucha. Jemu stoji za zranicu cokolvek :haha: A za srandu tiez. Vlastne neviem, co by mu nestalo za nic. On neni moc fundlovaty :heh: Jo, vlastne mu nestoji za to vstat, ked lezi, to sa necha s radostou prekracovat :heh: To je asi jedine, co ho trochu s fundlom spaja :heh:
Ale zas minule mi nesundal tetu postarku, co nam vysla spoza rohu akurat, ked som si zamykala a pustila voditko, lebo mi nesiel vytiahnut kluc dobre. Dokonca len chvostom zakyval a urobil krok k nej ale som sykla a dalej nebolo nic, proste stal :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 18.11.2019 8:04

Bozinku, uz to ma 15 mesiacov...
Prílohy
IMG_5387.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 18.11.2019 18:26

Krasne psisko :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 18.11.2019 19:42

Krasne je subjektivne... Ja som teraz videla naozaj pekne stenco z tej chovnej stanice :heh: Sa pytam preco som nemohla mat take? Presne po akom som tuzila. Vrh T... Neinzerovala po Lyovom vrhu ani jeden jedinky vrh...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 18.11.2019 20:25

tak uz minule som ti pisala, kolko nf som videla nazivo, z toho jeden bol agresivny nestandard, tak musim mat na to objektivny pohlad :jazyk: . mne sa fakt paci :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Pon 18.11.2019 20:56

A nazivo je to este vacsi fesak :yes:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Efa » Uto 19.11.2019 8:07

pigie píše:Krasne je subjektivne... Ja som teraz videla naozaj pekne stenco z tej chovnej stanice :heh: Sa pytam preco som nemohla mat take? Presne po akom som tuzila. Vrh T... Neinzerovala po Lyovom vrhu ani jeden jedinky vrh...

Lyo je jeho papierové meno? ak hej tak T je 7 vrh od vtedy... teda ak ide podľa abecedy ... len pre zaujímavosť koľko súk má reálne v chove?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI