Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 24.07.2020 7:58

A takto to vypada, ked fundlak skolabuje v amerike v horach... Dobrovolnicka skupina... Uz x krat ma napadlo, ze co by som robila, keby si kdesi poranil nohu, ako ho dostanem dolu a koho budem zhanat...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Pia 24.07.2020 8:55

Hmm, toto je pre mňa jeden z vážnych argumentov prečo nemať psa, ktorého sama neunesiem.

Ale super že si vedia takto pomôcť.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pia 24.07.2020 9:02

tak podla mna uz aj 20 kg psa nevladneho znasat z hor je dost nerealne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 24.07.2020 9:17

My ked sme nad tym s chlapom rozmyslali, tak chcel kupit zlanovaci postroj, kde sa pes da upevnit na chrbat a nosit ho aspon na dovolenky hodeny v aute. Inak si to ani nevedel predstavit, zeby sme ho dostali nejak dolu. Aj preto ja sa bojim s nim chodit nejak daleko a vysoko. A postroj sme nekupili, bo to bolo nieco ako 300 eur :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 24.07.2020 12:17

Počas dogtreku sa mi zranil Arisiak, mal 17 kg v tom čase a časť cesty bola autu nedostupná. Niesť som ho vládala fakt len kúsok, takže na zliezanie zo skál jedine fakt maličký pes, inak je to náročné.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 24.07.2020 12:54

No to ano, 5kg pes o tom clovek v horach ani nevie. To da clovek aj do batoha, ked je zle, rebriky v dierach sme dali tak, ze to clovek chytil do ruky a proste siel... Ale cokolvek, co sa neda drzat v jednej ruke, uz je podla mna problem... Ale teda rozhodne ja uz len velkeho psa. Z maleho sa zcvoknem :prd: Vyskusane. :prd: (Ale zase tiez mam hranice, neviem si predstavit mat velkeho psa vo vyssom veku, to uz fakt len s takou povahou, co treba trafit... Lebo udrzat hovado, na to clovek proste musi mat aj tu fyzicku silu...) Ale to uz som tiez vyriesila, budeme brat stare fundlaciky na dozitie :heh: Maleho psa uz NIKDY :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Ned 26.07.2020 4:26

Riesila som 20 kiloveho zraneneho/choreho psa (ved to nebolo raz ani dva krat co sa s nim nieco stalo) a rozhodne je to pre mna realnejsie jak 50 kilovy. :ua: ja fakt netusim co by som robila s Babaneckom, to je len z pekla stastie ze som to za tych 11 rokov este s nim nemusela riesit.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 07.08.2020 19:32

2 roky to bude mat, ale neviem dokedy ma bude boliet zaludok pri tom privolavani :heh: A este to aj zle spravil. mal predsadnut, nie k nohe ist, aby ste si nemysleli, ze nieco vie. Nic to nevie. Ale ked ide predo mna, tak do mna hentak narazit nemoze. Teraz narazit proste chcel :heh: Mrcha!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 29.08.2020 16:33

Toto je typicky fundel. Tomuto kazdy bude tlieskat :heh: Takto to ma vypadat :heh:
https://www.facebook.com/milos.karell/v ... 4474477729
Uz chapete, ked som hovorila, ze Huga som dobehla? :heh: A tuto svinuchu malu som nedobehla v deviatom tyzdni :haha:
Prílohy
IMG_0382m.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 30.08.2020 18:02

Budúci víkend idem zapisovať na klubovku a špeciálku novofundlandov v Kamennom Mlyne. Nepotrebuje niekto odvoz z okolia NZ alebo v smere NZ - Kamenný Mlyn? :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Pon 31.08.2020 22:45

pigie píše:Toto je typicky fundel. Tomuto kazdy bude tlieskat :heh: Takto to ma vypadat :heh:
https://www.facebook.com/milos.karell/v ... 4474477729
Uz chapete, ked som hovorila, ze Huga som dobehla? :heh: A tuto svinuchu malu som nedobehla v deviatom tyzdni :haha:

ja nechapem to cele video a tie komentare, to vsetci myslia sarkasticky, alebo som nejaka divna ja? :angel:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 01.09.2020 2:24

Nie, preco? Stale pisem, ze cvicenie ako take nik u fundlov neoceni, tak to vypadat nema totiz. TOTO je to ako to ma vypadat a vtedy su vsetci spokojni :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 02.09.2020 4:41

Ved ten pes sa ledva hybe, to je oka? Byt to moje stena tak sa laknem. :oo:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 02.09.2020 4:52

Tak moze mat problem a nemusi. Toto naozaj nie je nic vynimocne. Niektore tie stence su proste pritazke na svoj vek. Niektore sa v case odberu fakt len gulaju a ak ma pes salamisticku povahu, tak nepovazuje za dolezite v zivote sa hybat rychlejsie :heh: Ale kludne moze mat problem, sa nedozvies kym neuvidis RTG.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Str 02.09.2020 5:12

Hlavne aj ten majitel ho hodne uspava... ten by spomalil aj NO. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI