Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 14.02.2019 16:27

Urcite, narastie nova, hladsia, resp. uhladenejsia. On ma este stale stenaciu srst, Hugo v tom veku uz bol komplet preplznuty do dospelackej srsti. Toto krpate je stale hunate stena.
Prílohy
IMG_7796.JPG
IMG_1787.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Minnie » Štv 14.02.2019 16:41

Wau,dobry rozdiel. Hugo aky dospelak,tam uz zo stenata moc nevidno veru.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 14.02.2019 16:50

Ano, on rychlo vyrastol, ale bohuzial kosti rastli zle :ua: Tak dufam, ze toto ked rastie tak pomalicky, tak aj zdravy bude. Oni mali medzi sebou rozdiel dobrych 10, mozno aj 15cm vo vyske v tomto veku...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 15.02.2019 12:32

fiiiha toto je zaujimava fajta tento maly
ked si spominala,ze j hugo bol nizky oproti standardu a teraz tento je este nizsi ako on v jeho veku,co z neho (ne)vyrastie :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 15.02.2019 12:54

Hugo nebol nizky. On mal vysku taku priemernu, on bol velkostne maly = rozumej uzulinky a pomerne lahky. Vacsinu zivota mal 52-55kg (bezne psi mavaju nad 60kg, priemerne okolo 70kg a to fakt nie su tlsti, proste su taki siroki, mohutni) ale v roku a pol mu namerali 72cm v kohutiku (68cm je minimalna), vtedy uplne priemerna vyska, boli vyssi psi, aj nizsi. Teraz sa vyska zdvihla, uz take bezne je 74-75cm. Ved tata Lyov ma 80 :haha:
Ale toto je nizke a lahke. Je to lahsie este ako Hugo, aj nizsie ako Hugo, ale zaroven je zavalitejsi ako Hugo :heh: Tomu proste nerozumieme. Aj ked z fotiek to asi nevidno, ale proste je sirsi a o dost ako bol on, aj hrudnik ma uplne iny. To sa najlepsie ohmata proste, lebo chlpy maju ine :heh: Uplne inak stavany je.
Tuto sa tak stavbou podobaju - furt hovorim, ze Lyo je o mesiac pozadu, ono to aj sedi furt :nwm: , ale Hugo bol vyssi uz vtedy - Hugo 5 mesacny, Lyo 6 mesacny
Prílohy
IMG_1711.JPG
IMG_7507.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 15.02.2019 13:00

A ked uz sa hrabem fotkami, tak pre zaujimavost, ako rychlo preplzol. Hugo v 4. mesiacoch a v 5. :heh: On bol celkovo taky hrrrrr oproti tomuto. Tomuto este len teraz "ridge" sa zacal objavovat, co je prvy naznak presrstovania. Ale zas je fakt, ze Hugo preplzol naozaj velmi skoro, Hugovi bratia mali furt stenaciu srst este v pol roku ako ma Lyo. Ale ti boli chovani vonku. Hugo vnutri. Ale aj Lyo je vnutri :heh:
Prílohy
IMG_1546.JPG
IMG_1708.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lucy » Pia 15.02.2019 15:00

boze ten Lyo je vyslovene sladky :love:
chcela by som mat na den takeho obrovskeho psa (pre mna uz v tomto stave spada do tejto kategorie) a cely ho stravit tym, ze by som ho magala a valala sa s nim bez toho aby som sa musela bat, ze ho rozgniavim :lol:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 16.02.2019 7:39

Presne to robim denne! :haha: Mne velmi vyhovuje, ze na toho psa mozem pouzit akukolvek silu a furt to bere ako hru :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod weron » Uto 19.02.2019 7:38

pigie a hugo bol vlastne uchovneny ci vobec ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 7:57

Nie, ved mal tazku DBK aj DLK. Naco by som uchovanovala. By som dostala razitko nechovny :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod weron » Uto 19.02.2019 8:09

no ved to som nevedela ci odjakziva to mal alebo az vekom to slo a tak ... a s lyom planujes aj uchovnovat ak bude ok ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 8:19

Tak ja som stale dufala, ze to nebude take zle, ked presli tie problemy s laktami v stenacom obdobi (operovat/nie je co operovat), sli sme na RTG v 18stich mesiacoch, robili aj bedra aj lakte, na lakti mi vtedy povedal, ze to je neoperovatelne a DBK 4/4, Fajnor mi ho vtedy odporucil uspat... :ach: To mu nemozem zabudnut. Laket sa naopokon o 2 roky neskor predsa len zoperoval, hoc bol nezoperovatelny :pac: Aj ked mozno mu krivdim, bo doba ide dopredu a vtedy sa fakt nedalo :nwm:
Ja Lya neplanujem a ani som ho kvoli tomu nebrala, keby bol v niecom vynimocny, tak uchovnim. Pre mna zatial nie je :heh: Skor naopak, som naklonena neuchovnovat. Ale naprik tomu ako vyzera a ako sa chova, tak sa o neho zacinaju dlhorocni chovatelia zaujimat (a teraz nemyslim tych, co chovaju len fluffy jedince na vystavy, ti o neho ani nezakopnu :heh: ), ale tak cakame, co z neho naozaj vyrastie... Jedna chovatelka mi napisala, ze ak vyrastie do toho, co si mysli, ze vyrastie, tak mi nedovoli ho neuchovnit :heh: Ale zas ja mam tiez predstavy kam smerovat toto plemeno, takze sa uvidi casom.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod wer » Uto 19.02.2019 8:29

A ani kvoli zdraviu nie je vynimocny? Kolko mate cistych jedincov?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 8:40

Zdravie este neviem ako na tom je :nwm: A to nie su len nohy, pre mna su to aj hotspoty, alergie a hlavne pre mna je fundel o laske k vode a chuti v nej pracovat. A to ma tento mierne nahnute... Uvidim proste :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod wer » Uto 19.02.2019 9:00

Tak zalezi, kolko mate cistych jedincov... tych dokonalych vo vsetkych smeroch je asi malo...
Ale jasne, neda sa vynasat sudy u polrocneho stenata, cas ukaze.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI