Rumunský ovčiak Mioritic / Ciobanesc Romanesc ... (pFCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Ciobanesc romanescu mioritic

Poslaťod Argonix » Ned 18.04.2010 3:00

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Každý chlap by mal mať dve veci:
psa a matku, ktorá mu dovolí mať psa.
Argonix
Okoloidúci
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Rumunský ovčiak Mioritic / Ciobanesc Romanesc ... (pFCI)

Poslaťod Dream » Ned 15.08.2010 10:40

Robil som v Rumunsku tri roky konkretne v Turde (okres Cluj) a raz som mal tu cest s tymto psom.

Isiel som sa byciklovat v okoli Cheille Turzii (co je velmi podobne Zadielskej tiesnave pri Kosiciach).

A kedze mna nebavi chodit po oficialnych turisticky cestach tak ja hlupak som odbocil na pastviny.

Ako si tak kludne idem z velkych krikov na mna vybehne prave Rumunsky ovciak brechal, tak sa rychlo sa otacam na biku a idem do kopca a co nevidim na pomoc mu prichadza aziat biely s ciernou maskou a bielymi flakmi (pana som v tom zhone).

Ten Rumunsky ovciak bol v pohode ma odplasil akonahle zbadal ze opustam jeho teritorium ma nechal.

No ale aziat ten tak po mne vystartoval a poviem vam ze som zaradil taku rychlost ze v tom momente by som asi vyhral aj Tour De France :lol:

V hlave my behalo jedno kedze aziatov kusocek poznam vedel ze musim opustit jeho teritorium asi po 500 metroch ma nechal ale priznam ze vtedy mi nebolo vsetko jedno aziat sa ma drzal asi na vzdialenost 3-4 metrov.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Rumunský ovčiak Mioritic / Ciobanesc Romanesc ... (pFCI)

Poslaťod starr » Ned 15.08.2010 11:09

To musel byť hrozný pocit, normálne mi klokotala v žilách krv, keď som to čítala, viem si predstaviť tú vášeň a nasadenie pastierskych psov aj Tvoj strach, niečo úžasné a desivé zároveň, nádherný zážitok (pre čitateľa) a pre Teba asi totál adrenalín. Milujem aziatov a pastierske psy všeobecne :rose:.

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI