Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod hermy69 » Pon 29.09.2014 21:21

Z dnešného tréningu, nech to tu nezapadá prachom :lol: :lol:
Prílohy
10608672_10203657468536253_7328565650394119123_o.jpg
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Bebis » Pia 05.12.2014 1:35

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/44187056/Nemecky-kratkosrsty-stavac.php
Z rodinných dôvodov darujem do DOBRÝCH RÚK 8 mesačného nemeckého krátkosrstého stavača čokoládovej farby. Beny je milý, priateľský psík a má veľmi rád ľudí. Hľadáme pre neho ten najlepší domov. 0905363485

Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod katuss » Ned 04.01.2015 19:30

Ako je to s psím pachom u týchto psíkov ? Raz som totiž hladkala kamarátkinho stavača a ten smrdel teda aspoň na pol kilometra, ale ona ho chovala v koterci tak to možno bolo tým. Ale ak by bol chovaný v byte, tak či tohto psíka cítiť.

A ešte sa chcem spýtať, ako je to s ovládateľnosťou v lese a v parku ? Keď zachytí stopu, nerozbehne sa za nou ? Či ho treba mať radšej na vodítku ? Ďakujem
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 19:34

Čistý pes nesmrdí :heh: . Kotercoví zvyknú mať pach, lebo sa oňho, ehm, nestarajú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.01.2015 19:37

No, niekomu smrdí aj čistý pes - pes svoj pach má. Či pes vyslovene smrdí od koterca, to by som tiež nepovedala, záleží na tom, ako sa o koterec a daného psa starajú. Alebo sa pes mohol zrovna vyváľať v niečom "voňavom". :heh:
Ovládateľnosť - nuž, treba rátať s tým, že je to stavač, poľovný pes, takže za zverou bude ňuchať chceš - nechceš. Určite sa ale dá správnou a včasnou výchovou naučiť kvalitnú privolávačku. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 19:42

Pach má, ale žiadne plemeno nesmrdí. Smdrí človeku, nie pes sám o sebe. No ak žil v koterci a smrdel, tak sa asi nestarali, či? :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Aris » Ned 04.01.2015 19:43

Ani kotercový pes nemusí smrdieť, mám takého doma :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.01.2015 19:46

Tiež nechápem, Lindchen, prečo by sa nemali o kotercového psa starať. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod elfinka » Ned 04.01.2015 19:56

katuss píše:A ešte sa chcem spýtať, ako je to s ovládateľnosťou v lese a v parku ? Keď zachytí stopu, nerozbehne sa za nou ? Či ho treba mať radšej na vodítku ? Ďakujem

U polovneho psa by som sla cielene na polovny vycvik, u ktoreho sa cvicia aj kludy pred zverou, a celkovo spravanie v lese, u zveri. A po takom vycviku by som sa menej bala o toho polovneho psa v lese, nez o netrenovaneho nepolovnika.
Aspon taky dojem som mala z debat so spoluvenciacimi ludmi s polovnymi psami co ich na to cvicia, privolavacku mali rozhodne lepsiu nez ten moj :ach: .
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 20:02

Vikiki22 píše:Tiež nechápem, Lindchen, prečo by sa nemali o kotercového psa starať. :nwm:

Ježííííííš :pac: . Píšem, že ak pes výrazne smrdí, tak sa oňho asi nestarajú. A nestarať sa je o dosť "ľahšie", keď je pes v koterci ako keď je vo vnútri pod nosom, že. Čiže áno, naozaj, kotercové psy smrdia častejšie ako tie vnútorné. Nepíšem predsa, že kotercové psy zákonite a vždy smrdia, lebo sa o nich ani jeden majiteľ nestará.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod katuss » Ned 04.01.2015 20:11

A keď sa polovaniu venovať nechcem :/ Samozrejme základný výcvik by mal, ale potom asi 200 plemien by malo prejsť polovným výcvikom, aby sa mohli v lese púšťať. Či sú plemená, ktoré sú v lese ovládatelelnejšie ? Napr.taký zlatý retriever mi v lese neodbehne za zverou ?
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Bebis » Ned 04.01.2015 20:12

podla mna vonkajsie psy maju rozhodne vyraznejsi vlastny pach, nez tie "izbove", no mne to kazdopadne nesmrdi, ale vonia :heh: :nwm:
stavac by mal vystavovat (ukazovat a prinasat) nie stvat, a rozne pachy ich urcite velmi zajimaju, roe keby mohol, tak chodi s nosom na zemi v jednom kuse, ale na druhej strane su stavace prisavky, v zahranici im hovoria suchy zips, strazia si majitela, neodbehnu mimo dohlad (jedine za druhym psom :piskot: ) ale za zverou ani po stope mi pes nikdy nezdrhol :smile:
ale netreba sa spoliehat na to, ze iny pes to nikdy neurobil, tak to nespravi ani moj :lol: vzdy treba mysliet na to, ze stat sa moze cokolvek a predvidat :yes: a najlepsia prevencia proti necakanym a nie prave prijemnym situaciam je rozhodne poriadna vychova a dosledny vycvik :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 20:14

Môže sa stať, ten dlho hľadaný Eddy ušiel tak, že zdrhol sa srnou. Ale určite oveľa menej ako bígle :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod wer » Ned 04.01.2015 20:24

Offtopic: tak ja neviem, vy sa niektori robite, akoby ste v zivote nezazili RIADNE SMRADLAVEHO kotcoveho psa. :ach: ja teda ano a s psacou vonou to nema absolutne nic.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod katuss » Ned 04.01.2015 20:24

Myslím, že debata pustený pes v lese by bola na dlho :ua: A hlavne v inej téme (inak ja som za pusteného psa). Myslím, že asi každý pes by mohol v lese vybehnúť za zverou. Ide skôr o to, ktorý si stráži pána. Napr. náš pudlík bývalý pudlík sa od nás v lese nevzdialil a pritom je to polovny pes, ktorý v parku naháňa mačky, ale takého foxhounda alebo bloodhounda by som nepúšťala :) Ale ako bolo povedané, stavač by mal v prvom rade vystavovať, nie duriť. Čiže po zachytení stopy by mal zastať, zvihnúť packu, natiahnuť hlavu a čakať. Či ?
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI