Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod katuss » Ned 04.01.2015 19:24

Myslím, že debata pustený pes v lese by bola na dlho :ua: A hlavne v inej téme (inak ja som za pusteného psa). Myslím, že asi každý pes by mohol v lese vybehnúť za zverou. Ide skôr o to, ktorý si stráži pána. Napr. náš pudlík bývalý pudlík sa od nás v lese nevzdialil a pritom je to polovny pes, ktorý v parku naháňa mačky, ale takého foxhounda alebo bloodhounda by som nepúšťala :) Ale ako bolo povedané, stavač by mal v prvom rade vystavovať, nie duriť. Čiže po zachytení stopy by mal zastať, zvihnúť packu, natiahnuť hlavu a čakať. Či ?
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 19:32

Teoreticky áno, v praxi záleží od vedenia. Mladý pes ujde. Tam treba budovať privolačku od mala a fakt na nej trvať, ale však to u každého psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Bebis » Ned 04.01.2015 19:35

neviem ako usiel Eddy, ale viem, ze vtedy nebol so svojou majitelkou :nwm: mozno by bolo nieco inak, ktovie...

durice, bigl, kopov, to su psy za trest :angel: hlavne, ze obe plemena by som kludne brala :heh: :pac: ach, nemam rozum, ale ze vobec :prd:

katuss, mal by :joint: ale zalezi od psa... a vystavuje sa zver, nie stopa :smile: moj napr. nie je polovne vedeny a robi to :smile: podla mna to urobi prirodzene asi kazdy stavac, no potom je na majitelovi, ako rychlo zareaguje (precita svojho psa), lebo pes, ktory nevie, ze ma v tomto smere spolupracovat s clovekom (vybudovane vycvikom - povel, privolanie, alebo daun, to je prkaticky jedno), sa rozhodne konat sam (samotne vystavenie moze trvat tak pol sekundy) a vybehne :no:
stopa je nieco ine, na to su expetri uz spominane durice, ako zbadat zviera (ktore leti/uteka) :lol:

Offtopic: pri stavacoch som fest smradlaveho psa este hadam nestretla... ale tu u nas je smrad rozhodne specialitka straznych kotercovych/retazovych ovciakoidov :ua:
Naposledy upravil Bebis dňa Ned 04.01.2015 19:43, celkovo upravené 3
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 19:37

Bebis píše:durice, bigl, kopov, to su psy za trest :angel: hlavne, ze obe plemena by som kludne brala :heh: :pac: ach, nemam rozum, ale ze vobec :prd:

Jak za trest, za odmenu, muckovia :pusa: .

Vraj ušiel cvičiteľke za zverou na poli... :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Bebis » Ned 04.01.2015 19:46

raz taky mucko urcite u mna bude :yes: :pac:
chcem totiz totalne prist o nervy a jedna vyzla na to nestaci :haha: :prd:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Lindchen » Ned 04.01.2015 19:48

Offtopic: Nemala si písať, ti podstrčím nejakého bígla v núdzi :angel: :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Bebis » Pon 26.10.2015 10:37

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.422780277913962.1073741833.153136051545054&type=3
Hľadám domov pre 5 ročného kríženca - nemecký krátkosrstý stavač. Povahovo je k cudzím spočiatku nedôverčivý no keď mu človek sadne nechá sa pohladkať aj poškrabkať. K fenkám je bezproblémový, so psami je to individuálne, má veľmi rád deti, loptičku, prechádzky v prírode. rád si zapláva no nakoľko má problémy so zápalom uší a dermatitídou musela som to obmedziť, nie je poľovne vedený je to rodinný maznák od malička vyrastal v byte no vie aj postrážiť domček ak by mal prístup dnu a bol v kontakte s ľudmi. Určite nie na reťaz!!! Je zaočkovaný, odčervený aj čipovaný. V prípade záujmu pošlem foto.

0944432134
Rimavská Sobota


Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Vanes Koláčková » Uto 29.12.2015 2:41

Ahojte :smile: totálne som zbláznená do tohto plemena a milujem ich :3: má tu niekto v okolí TO nejakého NKS ? :) By sme mohli spraviť stretkovenčenie alebo niečo zorganizovať :no: to plemeno je božskéé :lol:
Vanes Koláčková
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Topoľčany,SK

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Bebis » Pia 04.03.2016 2:25

Útulok TRNAVA:
meno: DONALD
pohlavie: pes
rasa: nemecký krátkosrstý stavač
vek: 1 rok 6 mesiacov
farba: hnedá
výška: 60 cm
Donald bol privezený MP, majiteľ je známy, no zatiaľ sa k nemu nehlási. V útulku od 19.2.16
http://www.trnava.utulok.sk/index.php?rain=sk%2Fanimal%2Fview%2F3693%2FDONALD
don.jpg
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nemecký stavač (krátko-,dlho-, drsno/drôtosrstý)/De... (

Poslaťod Zenei » Pia 07.04.2017 22:18

Ebi, neuveriteľné zlatíčko! Toto plemeno som si úplne zamilovala! 9 rokov má tuším.
Prílohy
17757134_10208898619637848_1590552781194664678_n.jpg
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI