Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod hisham » Pon 11.04.2016 19:39

Buchta, ja viem, Pukovu gratulaciu som videla, reagovala som na ten samotny (zbytocny) ryp... :)
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 01.08.2016 12:44

Elis - môžem mať otázku ? Domnievam sa že aktívne chovaš, komu by si CC odporučila a komu naopak nie?

Je pravda, že "vyberam - preberam" medzi plemenami, ale tak v rámci možnosti poškulujem i po CC, hoci mi mierne dospely jedinec (pes) nahána "hrozu" (som divna priznávam sa :pac: )
Prípadne ako sú na tom zdravotne klby a zdravie celkovo?

Este by ma zaujímalo, na nejakej stranke chovatela CC som citala pes kvality "PET" co si mám pod tym predstaviť?
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 01.08.2016 14:39

Nejsem chovatel, jsem jak tomu rikam - uživatel :-) ten jeden vrh mel urcite duvody konkretni :no:

Canika doporucim každému, kdo ma rad povahu molossu.
Jakmile ti tohle vyhovuje -jde s nimi podnikat uplne všechno, co si clovek usmysli.

Exterierove jde o velmi nevyrovnane plemeno, zdravi -je to problém - asi jako u vetsiny velkych plemen, slechtenych jen podle vystav :ua:
Tady fakt zalezi na konkretnim spojeni, chovateli.
Konkretne dysplazka je hodne o odchovu, ale kolena, srdce, pry i epi - i to se objevuje.

Pes v pet kvalite -xy duvodu - od barvy, zkusu - po nesesouple varle :nwm: Musíš se ptat na důvod.

K tomu ze budi hruzu -jo, u cizích ano. A co mam dve a jednu uplne cernou - lide nas uctive obchazeji :ha:
Ale je to prave moloss -za panecka by se rozkrajel :smile:

Moje holky jsou zdrave, bez omezeni, v plnem treninku. Jestli další pes, tak zatím porad ještě canik to bude :angel:
Prílohy
20160731_190516.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod akuk » Pon 01.08.2016 16:57

Elis, aky sulad maju dievky :lol: :love: uzivajte :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 01.08.2016 19:17

Pre mna je chovatel kazdy kto odchoval aspon jeden vrh (pod zastitou CHS) a zase by si nepripustila nevhodny par a tak dalej a tak dalej...

tak obzerala som sa po Malorskej doge (ale tam ma privelmi odrazdaju DKK - 4 )
s molossov sa mi zapacila tak Kanarska doga ale to nie je podla mna pes do bytu, tazke hladam alternativu a CC sa mi zda ako celkom dobra cesta...
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod hisham » Pon 01.08.2016 19:56

Offtopic: Celkom skok od tollera k CC, mozem sa opytat na dovody? :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod hriva » Pon 01.08.2016 20:14

Kukni aj alano espanol. Celkom zdravé plemeno ešte. Mne sa velmi pacia.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Uto 02.08.2016 7:11

hisham píše:Offtopic: Celkom skok od tollera k CC, mozem sa opytat na dovody? :smile:


neberiem to ako skok, skorej zistujem možnosti... dalšieho psa. Toller bude vždy "top" ale Luňochod bude len jeden navždy a nikdy už nikto a nič nebude ako ona a zase nerada by som porovnavala...

Prvé plemeno mollosneho typu co ma zaujalo bola Canarska doga (nevhodna do mesta a podla mna i do bytu) a následne mi s toho vysla Malorska doga...ale tam ma odradzaju DKK 4 (v niektorých prípadoch) a kolom a kolom CC sa mi zzdá akurát - stredne velke plemeno obdlznikoveho ramca so stredne dlhou nuchacou partiou (prehriatie ako u Mopsa je menšie)

hriva píše:Kukni aj alano espanol. Celkom zdravé plemeno ešte. Mne sa velmi pacia.


Hriva - dik, idem kuk... Ale pačia sa mi Tvoje psy, hoci psa mi nikto neodporuča...že skorej fenu... :lol:
(tusím 2x som ta videla kocikovat s tou hnedou fenkou)... :jazyk:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod elfinka » Uto 02.08.2016 8:11

Offtopic: Mne sa do bytu z takychto molosov nehodi ziaden :hi: Skor ovciaky, ktore su celkom stavane na styl zivota oddych vacsinu dna a potom parkrat do dna sustredena aktivita. Molos sa mi skor hodi na smatlanie po dvore, strazenie, spolocnikovanie pri beznom zivote :angel:
A ani tie miliony psov co lietaju bezprizorne po mestach im uplne nesvedcia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 02.08.2016 9:46

Faya píše: CC sa mi zzdá akurát - stredne velke plemeno obdlznikoveho ramca so stredne dlhou nuchacou partiou (prehriatie ako u Mopsa je menšie)


CC rozhodne není stredni plemeno.
Nekoukej na atlas plemen, co tam pisou. Jsem totiž vybirala podobne - ze to je drobnejsi moloss.

Ted mam 50kg fenu a je podmerecna :-) neustale mi tlučou o hlavu, ze mam "odlehceny" typ...
Psi mají bezne přes 60kg.

elfinka píše:Mne sa do bytu z takychto molosov nehodi ziaden


jeden chovatel říká, ze canik ma delat všechno, co chce jeho pan. ze je u nich cenena ta spoluprace.
Puvodni ucel -farmarsky pes -uz asi davno zaniknul. kdo je tak chova? ale potrebuji zamestnani pak, když jsou v byte kor - a mas pravdu, ze jim nesedi nejake intenzivni 10ti minutovky, ale jsou radi hodiny a hodiny nekde.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Uto 02.08.2016 11:25

Elis - atlas mi takmer nikdy nepomohol, to sa skorej spolieham na výstavy a tam sa mi tie psy zdali strené (pri mojej výške) Luna má v kohútiku 51cm, čo je na tollera hranica (vaha 22kg), na Pitta či Amstaffa sa rada dívam, ale bolo mi povedané, že si mám zaobstarať fenu (v ostatných prípadoch mi bolo povedané že sa so mnou prestanú kamarátiť :joint: )


elfinka píše:Offtopic: Skor ovciaky, ktore su celkom stavane na styl zivota oddych vacsinu dna a potom parkrat do dna sustredena aktivita.


Netvrdím že ovčiak nie je lepší do bytu ako taký (skladnost, velkost, upotrebitelnost a dalsie moznosti o ktorých neviem) pozeram po vacsom psovi, (ťažšom type), idealne obdlznikového ramca (nepýtajte sa prečo, tento typ sa mi páči :heh: ) kratkosrsty... (ale i tej srsti sa viem vzdať - predsa len sa dlhej srsti v urcitych pripadoch zbavuje rýchlejsie)
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 02.08.2016 11:39

Faya píše:a tam sa mi tie psy zdali strené (pri mojej výške) Luna má v kohútiku 51cm,


A Luna je pro tebe maly pes?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod wer » Uto 02.08.2016 11:41

a ty mas v merku psa-samca? lebo to fakt plati, ze s tym psom je to hodne narocnejsie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Uto 02.08.2016 20:43

Elis píše:
Faya píše:a tam sa mi tie psy zdali strené (pri mojej výške) Luna má v kohútiku 51cm,


A Luna je pro tebe maly pes?


Uprimne ano... nechcem sa dotknut malých ludi...ale priemerna výska "malých" zien je 175cm... :lol:
ja mam 190....takze Luna je mi fakt na výsku 51 mala... :haha:

wer píše:a ty mas v merku psa-samca? lebo to fakt plati, ze s tym psom je to hodne narocnejsie...


hej rada by som psa - samca, ale ak si nebudem ista (co pri niektoych plemenach je velka sanca) tak by som siahla po fene...ale skutocne ma to taha k psovi...
(ved Luna sa obcas sprava ako "slečna ľahkých mravov (sterilizovaná je)" - vyvalit uprostred chodníka - OK, ale uprostred cesty? - neee /keby aspon ten "frajer" bol velky - NO, doberman, howik, CC, Pit, Amstaf - tak poviem že oki, ale YORK?!) :censored:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 02.08.2016 20:45

Offtopic: akoze ked si lahne na chrbat pred psom to je slecna lahkych mravov? :oo: ci ako si to myslela?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI