Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 02.08.2016 22:10

Faya píše: Uprimne ano... nechcem sa dotknut malých ludi...ale priemerna výska "malých" zien je 175cm... :lol:
ja mam 190....takze Luna je mi fakt na výsku 51 mala...


se ptam. proc pro tebe je CC jen stredni :-) fena miva kolem 60-62, pes ma horni hranici tusim 70cm?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod hriva » Str 03.08.2016 6:34

A bývaš v byte? Keď hej na ktorom poschodí? Máte výťah? :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Str 03.08.2016 8:55

Margita píše:Offtopic: akoze ked si lahne na chrbat pred psom to je slecna lahkych mravov? :oo: ci ako si to myslela?


keby mala čim hárať tak sa ponuka... :heh: podriadená určite nie je...pretoze vsetky psi co stretávame su mladsie ako mi... :aaa:

Elis píše:
Faya píše: Uprimne ano... nechcem sa dotknut malých ludi...ale priemerna výska "malých" zien je 175cm... :lol:
ja mam 190....takze Luna je mi fakt na výsku 51 mala...


se ptam. proc pro tebe je CC jen stredni :-) fena miva kolem 60-62, pes ma horni hranici tusim 70cm?


60 na fenu je mi stredna a pes 70cm je oki (a ideal)

hriva píše:A bývaš v byte? Keď hej na ktorom poschodí? Máte výťah? :ha:


ano, ano, byt, prve poschodie a výťah...
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod mickey » Ned 07.08.2016 9:33

Ahoj, tak už mame polroka, teda za chvíľku 7 mesiacov. Vyrastame v byte, povaha úžasná, miluje ľudí, deti, psov. Cvičenie nám ide, len musíme doladiť ešte ťahanie na vôdzke, ked vidí psa a budem šťastný. :) Aké máte skúsenosti s vašimi fenami a prvým haranim? Kedy začali tie vase?
Prílohy
IMG_20160806_205312.jpg
mickey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Ned 07.08.2016 18:05

krasna je :jop: at dela jen radost :yes:

harani ruzne - v podstate muze zacit kdykoliv anebo taky jeste rok pockat - a porad to bude v norme.
( moje jedna v 8 mesicich, druha v 10-11? )
Prílohy
elik_voda.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 08.08.2016 9:50

a hele "kamínek" :haha:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Naj chovatel Cane Corso v EU

Poslaťod Wrangler » Ned 04.09.2016 12:38

Zdravim vas psickari.
Chcel by som sa poinformovat o najlepsom, najosvedcenejsom chovatelovi/predajcovi Cane Corso v Europe. Po asi 2 rocnom studovani a citani som sa rozhodol, ze pre moju malu rodinku (priatelka, Cavalier King Charles Spaniel a ja) bude toto plemeno idealne. Viete o niekom kto ma skutocne Cane Corso po naj rodicoch a je spolahlivy a zodpovedny breeder? Som ochotny vycestovat a cena nerozhoduje
Dakujem
Wrangler
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.09.2016 13:06

V akom zmysle najlepšom? Má najlepšie pracovné úspechy? Či výstavné? Či zdravotné? Či nejaký, čo odchováva najviac šteniat? Či najlepší v zmysle o starostlivosť a lásku ku psom? Ono to nie je najlepšie ako najlepšie. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2016 13:21

Wrangler píše: Po asi 2 rocnom studovani a citani


a to si nenarazil na chovatele podle tvych predstav?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Wrangler » Ned 04.09.2016 15:42

Trosku vytahujem tuto temu z hrobu ale zhanam overene info tak mi to prosim odpustite.
Hladam jednoducho povedane Najlepsieho chovatela Cane Corso v EU. Idealne by teda bolo v EU ale ak by sa nasiel mimo som ochotny vycestovat aj von zo Schengenu aj napriek papierovackam.
O CC som si za posledne 2 roky uz nastudoval asi vsetko vo sa dalo a pozrel vsetky videa ake su ale s chovatelmi je to zlozite pretoze je tazke rozoznat co je reklama a co objektivny nazor. Hladam steniatko Cane Corso najlepsej krvi, zdravia a vzhladu. Idealne psika. Rozhodoval som sa medzi Bullmastiffom a CC a kvoli tvrdohlavosti BM som nakoniec zvolil CC.
Vie mi niekto poradit kam vycestovat, pripadne koho sa popytat na tohto krasavca? Stacila by mi potvrdena gravidita. Radsej si priplatim a pockam na to najlepsie.
Bude to sice "len" domaci milacik, ziadne vystavy ani extra praca, ale pocas tych dvoch rokov co som CC studoval som zistil, ze je to jedno z najviac "rozhadzanych" plemien ake poznam. Su krasni jedinci ale su aj taki, ktori ozaj potvrdzuju slova "neprajnikov", ze CC je len "odpad" z Neapolskeho mastiffa. A to by som velmi nerad...
Dakujem velmi pekne vopred za akukolvek pomoc
Wrangler
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.09.2016 16:19

A čo tak si vysledovať jednotlivých chovateľov? Pochodiť EÚ, postretávať sa s nimi na výstavách a akciách, podebatiť si s nimi, pozisťovať o nich sa dá už dnes naozaj kadečo. Stačí len hľadať a pýtať sa, najlepšie osobne. Len tak nájdeš to, čo hľadáš. Hľadať len online a pýtať sa na fóre na najlepšieho chovateľa mi nepripadá vôbec seriózne. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 04.09.2016 16:22

pride sem niekto kto chce bez PP,zvozite ho pod ciernu zem,pride sem niekto kto ma zaujem o PP stena a zase len taka neochota...
tak asi ocakava mozno nejake konkretne typy...
aj ked teda nerozumiem moc spojeniu najlepsia krv,lebo pre niekoho je super pes taky co ma multimegaultrasampiona sveta a pre niekoho mozno pes s VD ale s nejakymi skuskami...
lebo zase mat exterierovo typicke ,so skvelou povahou a este aj so zdravim,to je take no :lol: asi sa taky nenarodil este
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.09.2016 16:25

Prečo neochota? Píšem len reálne veci. Nikto mu tu nepovie, čo konkrétne je najlepšie na svete predsa. to môžem tvrdiť o hocikom. Ako on zistí, či je ten najlepší pre neho, čo aj pre mňa? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 04.09.2016 16:29

a Jeep :lol: mas aj nejake typy?ktore chs sa ti zatial najviac pozdava?alebo ktory konkretny pes?co je pre teba pri vybere psa najdolezitejsie?exterier?alebo skor povaha?zdravie?sklbit toto vsetko dokopy,nie je az take jednoduche
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2016 16:39

Wrangler píše: ale s chovatelmi je to zlozite pretoze je tazke rozoznat co je reklama a co objektivny nazor.


ano, vybrat si chovatele je nejtezsi.
CC ma velmi neustaleny exterier i povahy. A zdravi je jeste vetsi neznama... takze v podstate jedine, cemu se da verit , je chovatel...
neumela jsem si vybrat sama dalsiho - takze neumim ani poradit jinemu.

ale uplne te chapu ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI