Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Sob 26.07.2008 18:31

Starr, paráda!!!! Gratulujem ku krásnemu novému prírastku, vidím, že tebe sa tvoj sen splnil skôr ako mne, ale šak dočkaj, aj mňa to raz čaká :heh:
Malá je veľmi pekná, dúfam, že sa niekedy stretneme a že nám sem budeš písať nové zážitky a skúsenosti zo spolužitia s týmto neskutočným plemenom :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Sob 26.07.2008 19:20

Diki, Bibi, som rada, že sa Ti páči. Ono ja som ju mala rezervovanú už niekoľko mesiacov pred tým, ako sa narodila, ale nevedela som sama tomu uveriť, že sa mi to splní a hlavne som sa stále bála, že sa mi nesplní podmienka na jej manie - presťahovanie sa do rodinného domu, takže preto som stále tak pochybovala a písala, že raz ju mať budem, lebo ja som taká, že kým nemám niečo na 100% isté, tak proste pochybujem :ha: .

No zážitky s ňou mám, síce len také malinké, ale jedno ma veľmi prekvapilo, a síce jej strašná vyberavosť a prieberčivosť v jedle. Granule ani počuť, konzervy ani počuť - to by som ešte brala, chémia je chémia, no ale ona ani počuť ani o ryži, ani o cestovinách s vareným mäskom, ona sa chce potvorka kŕmiť len surovým mäsom aj s kosťami, potom ešte ľúbi cottage cheese a jogurty, ale to je tak asi všetko. Tak ju teda kŕmim len tým surovým, pričom občas pod neho zamaskujem aspoň ovsené vločky, lebo ona by radšej umrela, než by mala zjesť granule alebo varenú ryžu alebo niečo také! :oo: Som z toho prekvapená, lebo Dino a Lea zožerú všetko, čo vidia, teda oni sa tuším do tej misky ani nestihnú pozrieť, len to zmizne len taký fukot a ona potvorka bude ohŕňať nad všetkým čumákom. :lol: Veterinár mi povedal, nech sa nestresujem, že surové mäso je to najlepšie, čo jej môžem dať, a že je to múdry pes, keď nechce žiadnu chémiu (to je prvý vet v živote, ktorý mi nenúkal žiadnu super značku granúl :hi: ), takže som sa trochu upokojila, no ale aj tak v kútiku duše sa stále bojím, že či jej to surové bude stačiť. Dávam aj ten Chassoton pre istotu. Inak ona je taká chudá ako vyžla, je jej trochu vidno rebrá, ale tak vraj sa to spraví, len keby bola potvorka žravejšia. :aaa:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Sob 26.07.2008 19:55

Hehe, potvorka malá :heh: My sme dnes boli pozrieť na špeciálke CCéčiek v Povode, bolo sa na čo pozerať i keď už som pevne rozhodnutá, že keď tak, tak jedine import. Pobehovalo tam jedno úžasné šteniatko žíhané, chutnučké, také baculaté, ňufali sa s Falíkom, joj to bol pohľad. Ako im to seklo :lol: A teraz ako pozerám do katalógu, bol tam aj psík z Miss Mallorca, Enzo v triede dorastu :smile:
Teším sa potom na ďalšie fotešky a dúfam, že skúsite aj nejakú výstavu, bola by to škoda :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Ned 27.07.2008 8:09

Nooo, výstavu možno skúsime, ale mňa to až tak veľmi neláka, skôr beriem výstavy ako nutné zlo :lol: . Teda ako pozerač ich rada mám, ale keď si predstavím, že by som mala stáť v kruhu, a že by tam bola kopa ľudí, ktorí by ma brali ako konkurenciu, neprijali by mi a snáď by ma aj nenávideli, tak by mi z toho asi veľmi dobre nebolo...

Ono z Goye šampión asi nebude, nie je úplne dokonalá, lebo na dokonalého cane corso by mi peňaženka nestačila, no ale na Slovensku tu toho tak veľmi dokonalého až tak nemáme, tak možnože by aj bola šanca... No neviem, to sa ukáže, keď malá vyrastie.

Strašne by som chcela, aby aj ona bola bacuľatá ako to štendo, čo si videla v Povode, lebo ona je zatiaľ taká chrdá, fňuk! :plac: Ale snáď sa to spraví.

Inak cane corso sa od seba typologicky značne odlišujú, teda niektoré jedince až tak, že mám pocit, akoby to nebolo ani to isté plemeno. Napríklad sú také typy, že sú také tučné a zavalité skoro až ako mastif alebo čo ja viem čo, majú obrovské lymfatické hlavy a ovisnuté pysky. Ich stavba tela sa mi páči veľmi, lebo ja mohutných psov môžem, no tá lymfatická hlava až tak nie. No a potom sú také štíhlejšie a ľahšie typy, aké sú aj Goyini rodičia, ktorí majú telo nie až tak zavalité, ale takmer až atletické a hlavu oveľa menej lymfatickú a o niečo menšiu ako tie robusné typy. Na Slovensku som sa s týmto štíhlejším typom stretla len na výstavách, ale v slovenských CHS som narazila na samé tie zavalitejšie typy. Štandard je písaný ako vždy tak nejasne (teda aspoň pre mňa :lol: ), že mám pocit, že je úplne v rukách rozhodcu, resp. v rukách jeho vkusu, či dá prednosť zavalitému alebo štíhlejšiemu jedincovi.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 27.07.2008 9:03

No super Starr, gratulujem a držím vám palčeky v spoločnom spolunažívaní :jop: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Ned 27.07.2008 12:11

Starr, to je normálne, každý má na vec iný názor. Možno keď začnete chodiť a zožnete chválu tak ťa baviť aj začnú. A možno sa tam ani nikdy nedostanete a bude vám dobre :lol: V každom prípade je dobré brať výstavy hlavne ako miestom stretnutia priateľov a známych, inak by to väčšinu ľudí nebavilo :smile:
Má Goya nejakú exteriérovú chybu? Alebo ako si to myslela? Prepáč, že sa vypytujem :ua:
S tým SK súhlasím- preto moja vetička o importe xi
A tie úplne odlišné typy sa už vyskytujú hádam u takmer každého plemena, čo je síce na škodu, ale človek si môže vybrať toho srdcu bližšieho, ktorý sa mu exteriérovo viac páči, no.
Nuž a áno, výstavy sú takmer vždy len o subjektívnom vnímaní a chápaní štandardu :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Ned 27.07.2008 12:51

Ulfheiðr píše:No super Starr, gratulujem a držím vám palčeky v spoločnom spolunažívaní :jop: :ahoj:


Diki moc, Ulfi! Si zlatá. :yes:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Ned 27.07.2008 12:59

Bibiana: Neviem o žiadnej exteriérovej vade, teda chovateľka ma so žiadnou neoboznámia a práveže hovorila, že všetky fenečky vo vrhu sú z exteriérového pohľadu takmer vyrovnané, takže nič vážne by tam byť nemalo, no ja som si všimla, že má jedno uško tak trochu viac zložené ako druhé. Ale tak mne to vôbec neprekáža :lol: .

Zdá sa mi to byť dosť nefér, že je len na rozhodcovi, koho určí za víťaza, keď sú tie typy také veľmi odlišné. :fizel:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Ned 27.07.2008 13:29

Veď to je samozrejme, ani mne by nevadilo keby to štendo bolo už tu :lol: Pýtala som sa preto, že si spomenula, že nie je úplne dokonalá, tak len preto :smile:
Fér nefér- o tom to je.. Človek si po čase zaradí rozhodcov a vie, pri ktorom sa mu oplatí na výstavu prísť a ktorý ide vyslovene po jednom type :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod lucik » Ned 27.07.2008 18:42

Bibiana píše:tam aj psík z Miss Mallorca, Enzo v triede dorastu :smile:

Enzo je Piestanec :no: teda myslim, ze je to nas Enzo, ktoreho stretavame pri venceni obcas
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Cane corso

Poslaťod romaker » Ned 27.07.2008 21:33

Mohli by ste , prosím napísať aké boli známky v Povode u Cane Corso ?
My sme boli tento rok v Blave /V1,CAJC/ , v Nitre /V/ a v Košiciach / V2/ .
romaker
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Ned 27.07.2008 21:39

Offtopic: Lucik, áno, je z Piešťan :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod romaker » Uto 29.07.2008 5:52

Vlastním dobermana, ale zároveň denne cvičím 12mes. cane corso , takže môžem poradiť , ak treba . Je to sučka po interšampiónovi LAPOvi .
Určite to nie je plemeno pre každého . Každý deň musí behať , žiadna 20min. prechádzka okolo paneláka. Veľa pohybu a kvalitná strava zabezpečí správny vývoj kostry a svalov . To chce čas a peniaze :hmm: .
Ak nie potom je vidieť /ako napr. na výstave v Košiciach/ neosvalené jedince alebo pretučnelé , krívajúce atď.
romaker
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 6:46

Ale šteniatko treba až do jedného roka zasa od nadmerného pohybu šetriť a nezaťažovať ho, takže v mladom veku treba s pohybom práveže veľmi opatrne. Má si ho dávkovať ono samé, žiadne nútené dlhé prechádzky :no: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Fraga » Uto 29.07.2008 6:51

Ja som si to tiež všimla ze LAPO dosť ma to zaujalo ako je možné že má len jedno meno? kde je CHS? :oo:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI