Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod ariel » Ned 07.02.2016 8:44

:ua: tu sa musi furt pindat na nieco, staci kravina a niekto sa chyti....tolko odbornikov na vsetko
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod wer » Ned 07.02.2016 9:15

No prepac :ach: Tu sa vam hlavne moc neprispieva, tak preto sa ti zda... :heh: Ja vasu temu moc neotvaram (ani uz nebudem teda), ale zrovna som vtedy stretla weimara a trapili sa s tym psom na tom voditku - vsak to sa neda s tym pracovat logicky a ze to voditko je fakt vyrazny prvok, nedalo sa nevsimnut si.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod pepa78 » Uto 09.02.2016 10:46

...ja si dovolim este jednu fotku :)
Prílohy
12695014_10207397541890419_4302054678772137741_o.jpg
pepa78
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod ariel » Sob 13.02.2016 19:12

Fešák :jop: nieco aj od nas, nech sa to tu trosku rozhybe :smile:
Prílohy
dogforum.JPG
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod ariel » Ned 14.02.2016 8:15

Takyto fesak podla vsetkeho vychovany sa nachadza v CR v chrudimskom utulku :ua:
Prílohy
fesak v chrudimskom utulku.JPG
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Bebis » Štv 18.02.2016 18:12

https://www.facebook.com/stavac
Vo Zvolene priniesli utratiť weimara, no je zdravý a vitálny tak ho veterinár utratiť nechce...mal by niekto záujem ? Ma 11rokov.

Kontakt: 0911122931

Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod dugy » Pon 15.08.2016 19:51

Ahoj Weimaristi ...

Jedna znááma uvažuje o kúpe tohoto plemena ... mohli by ste mi pls na niektore otazky dat odpovede ??
1. vhodnosť ku deťom
2. agresivita
3. chyby povahy (zdrhanie hrabanie a podobne)
4. cca mesačne naklady na psa
5. čim krmiť
6. naklady ak psa chce uchovniť ...

možete litanie možete čokoľvek no ide mi o realne skusenosti a nie domnienky typu ak spravne vychovas budes mat tak a tak ... ale kto ma weimara a s cim mal kedy aky problem a ako ho vyriesil ... fakt je tu 180 stran a presiel som asi 30 :D :fizel:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 15.08.2016 19:55

skor opacne by som na to sla,
co ta znama hlada,akeho psa?ci pri weimarovi jej ucarovali len jeho modre oci?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod dugy » Uto 16.08.2016 6:13

asi tak nejak ... pri weimarovi jej ucarovala stavba tela .. učarovala jej ten kraľovský výzor ... a tak ... no každý kto ju pozná si myslí, že to nieje celkom voľba pre ňu ... tak preto zisťujem , že čo a ako s ním funguje .. ona mala NO ... ale teraz už nechce :-/ chce ine plemeno odlišné ... chcela catahoulu len tá nieje vvhodna k deťom podľa povahy na internete ... tak sa zaľubila do weimara ... :-) :pac:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod wer » Uto 16.08.2016 6:45

Z mojich skusenosti - su velmi aktivne, dobre cvicitelne. Agresivne nie su, aj ked poznam jedneho, ale to je bPP. Vhodnost k detom, tazko povedat, tou aktivnostou vedia ublizit teoreticky. A co sa tyka zdrhania - su to predovsetkym polovnici. Nechcel si to pocut, ale je to tak - pri vhodnom vedeni to vie byt pod kontrolou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod dugy » Uto 16.08.2016 6:49

wer ... chcel som to počuť lebo ja som to vedel už dávno no holka si nedá poradiť :D ... ale to o cvičiteľnosti a aktivite ďakujem ... a cvičiteĺnosti som nevedel aký je to hafan ... :D .. vačšinou sa stretávam že ho majú v byte ... je OK ho mat vonku ??
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.08.2016 6:52

Tak v zime by som ho natrvalo vonku len tak nenechala. Minimálne poriadne zteplenú búdu potrebovať bude. Srsť má kratučkú, nie je to zrovna pes na státie na snehu a v mrazoch. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 16.08.2016 8:45

Ja by som doplnila mozno, ze co som sa ja stretla s weimarmi (polovnici), tak su to celkom tvrde psy a trebalo vediet s nimi robit. Inak co vidim weimara v BA ako spolocnika , to elektrika na krku :lol: Ludia s nimi nevedia robit, kupia si ho kvoli krasnej farbe a modrym ociam, ktore aj tak zmenia farbu, chcu ho ako spolocnika na gauc a doplnok k rannemu 2 km behu na Zeleznej a potom to tak dopadne. Na polovackach ci u polovne vedenych som to nevidala (tym netvrdim, ze ich nemavali).
Jasne, ze pod vedenim skuseneho vycvikara ci majitela to mozu byt dobre psy, ale su to polovnici s tvrdsimi povahami, tak nerobme z nich macky.
Ked chce psa, ktory bol vyslachteny aby bol pekny, nech si kupi Bieleho svajciarskeho ovciaka.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 16.08.2016 8:49

inak ta elektrika,svata pravda,ja som uz par takychto weimarakov videla,aj tu prechadzat sa po Vrakunskom lesiku vedla kocika....
alebo dosla zenska-taka erdeg baba,taky typ zeny vycvikarky-sorry wer ty si pekna zena :lol: taka pri sebe,blondina, co by nezabehla ani 200m,pistalka na krku....vosla do obchodu pre zvierata,psa dala lahnut kym nakupovala,a ludia len pozerali,ze iii aky poslusny psicek...ale to ze mal okrem obojka este haltinu a elektriku uz asi si nik nevsimol..aa inak mal aj take nepeknu srst,nie uplne zdravu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.08.2016 8:52

Margita píše:...,a ludia len pozerali,ze iii aky poslusny psicek...

A preto chcú potom weimara, že je poslušný a sám od seba sa naučí poslúchať a čakať pred obchodom. :heh: Smutné inak... Ja weimarov nepoznám veľa, ale vidím, že sa rozmáhajú, lebo je to pekné. A ľudia si vôbec neuvedomujú, že je to poľovný pes. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI