Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 16.08.2016 8:57

tiez mi rozum neberie co na to ludia vidia,cize im je jedno,ci je ten pes maly alebo velky,hlavne ze ma pekne farbicky...vyzliam uz odzvonilo ,potm velky booom ridgebackov,weimarov,no hroza...a potom v parku s elektrikou pri kociku...
alebo to besne a splasene lieta po okoli,majitel uz rezignoval uz ho ani nevola,lebo ved on sa chce len hrat....

nech sa slecna radsej po obzera po niecom inom,vyberat psa len preto lebo ma modre oci nie je najlepsie riesenie,a catahula deto,lebo kravickove farbicky....inak toto je hlavne domena zien,by ma zaujimalo co sa im pocas evolucie preplo v mozgu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod wer » Uto 16.08.2016 9:06

Offtopic: vsak aj auto sa vybera podla farby, nie? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 16.08.2016 9:09

Margita :heh: .

Presne, splašene pobiehajúce stavače po sídlisku, to milujem :ach: . Pritom to nie je nijako "zlý" pes, normálne aktívne plemeno, pes na prácu.
To teraz konkrétne nie za zadávateľa otázky, ale všeobecne - prečo človek musí furt vysvetľovať, že pes potrebuje pohyb, výcvik a nejaké to zamestnanie... :ach:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 16.08.2016 9:12

pohyb,kazdy si pod tym predstavi nieco ine
pre niekoho je pohyb ked prejde 2km..
sa mi tak pohli kutiky viac smerom k usiam,ked hovorili o pozitivach chytania pokemonov,ze slecna vdaka pokemonom presla AZ 5km :lol: :lol: tak pre niekoho pohyb znamena,ze prejde smiesnych 5km vo vychadzkovom tempe...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod dugy » Uto 16.08.2016 18:39

Margita píše:.inak toto je hlavne domena zien,by ma zaujimalo co sa im pocas evolucie preplo v mozgu


tak teraz si zabila system :D :haha: :haha: :haha: :haha:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod ariel » Štv 18.08.2016 9:31

dugy píše:Ahoj Weimaristi ...

Jedna znááma uvažuje o kúpe tohoto plemena ... mohli by ste mi pls na niektore otazky dat odpovede ??
1. vhodnosť ku deťom
2. agresivita
3. chyby povahy (zdrhanie hrabanie a podobne)
4. cca mesačne naklady na psa
5. čim krmiť
6. naklady ak psa chce uchovniť ...

možete litanie možete čokoľvek no ide mi o realne skusenosti a nie domnienky typu ak spravne vychovas budes mat tak a tak ... ale kto ma weimara a s cim mal kedy aky problem a ako ho vyriesil ... fakt je tu 180 stran a presiel som asi 30 :D :fizel:


2 hodky s prestavkami odpisujem na prispevok a zatial ma odhlasilo, tudiz mi ho vymazalo :-) tak este raz narychlo.

1. ku detom, ktore sa vedia chovat ku psom je vhodny, celkovo je to velmi kontaktne plemeno.
2. Je to ostry pes a to nema nic spolocne s agresivitou, ako tu bolo uz spomenute, psy s PP od polovnikov su ostrejsie, ale take maju aj byt, tie namnozene bezPP uz mnohe ani vystavovat zver nevedia.
3. Pes, ktory ma potrebne vyzitie a nie je to zrovna pes hormon (kastracia) a je poriadne oplotenie, nema preco zdrhat, to nema nic s povahou. Niekto drbne psa na zahradu, odkial cely tyzden nevyjde a potom sa cuduje, preco pendluje po okoli. Hrabanie sa da usmernit.
4.-5. krmime surovym masom cca 30 € naklady na 1
6. neviem odpovedat

Celkovo za seba poviem, ze je to pes telom i dusou polovnik. Nutna je dosledna vychova, idealne polovny vycvik, potrebuju aj hlavicku zamestnat, nie je to pes na vencenie a vykecavanie sa okolo panelaku. Ja celkovo skor ludi od tohto plemena odhovaram, ako im ho radim. Ked uz ho fakt niekto moc chce, nech pocita s cca 20 km denne, bud pri biku, ci beh...turistika, aport....ak ma byt pes stastny.
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod dugy » Štv 18.08.2016 11:46

ariel píše:2 hodky s prestavkami odpisujem na prispevok a zatial ma odhlasilo, tudiz mi ho vymazalo :-) tak este raz narychlo.



ďakujem ...

to o KM som nevedel ale dobre vediet posuniem dalej ... tak ona ma dieťa čo vyrasta v okoli veeeľa rôznych psov bo po vycvikoch chodí s nami a tak ... ale poľovný nemam skusenosť pozrem sa čo to obnaša a kde to sa dá v KE a tak ... lebo ja trenujem na športovu kynologiu svoju takže uplne niečo ine ...

zamestnať hlavu dobrý napad ...

a plot samozrejmost :-)

dakujem za radu ... :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod ariel » Pia 19.08.2016 15:59

Rado sa stalo :-)

fakt weimarov pribuda neumernou rychlostou a to aj psov hladajucich domov :( a je tolko menej narocnych plemien...my teda napriek tomu, ze ich milujeme a prisposobili sme sa ich potrebam, tak do buducna pojdeme urcite inym smerom (ak sa nepritrafí nieco nechcené zase) :no:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod ivanpa » Ned 25.09.2016 7:40

Jeden predstaviteľ plemena weimarský stavač bude štartovať aj na Majstrovstvách Slovenska ZŠK podľa národného skúšobného poriadku v kategórií SVV3.


viewtopic.php?f=49&t=25158
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod bubble » Sob 12.11.2016 1:05

Ahojte,
sú tu nejakí weimari z KE? Bývame v meste a máme 5 a 1/2 mesačnú úžasnú striebornú slečnu :hi:
Tak ak by niekto mal niekedy čas a chuť sa vyvenčiť niekde v okolí tak by to bola paráda :jop:
Prílohy
14996477_800109580091361_1189293692_n.jpg
Moje šidlo :)
“The better I get to know men, the more I find myself loving dogs.”
—Charles de Gaulle
bubble
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod dugy » Uto 15.11.2016 12:45

ja som z Ke a kamoska bude riešit v2017tom roku waimara ... odkiaľ maš svojeho ??
respektíve svoju ?
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Bebis » Uto 15.11.2016 13:10

Ahoj, ja z KE nie som, ale zvykli tam bývať stretnutia madarských vyziel, s tými by sa určite vybláznila. Skúr pozrieť na FB napríklad Košická vyžla :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod bubble » Uto 15.11.2016 13:49

dugy píše:ja som z Ke a kamoska bude riešit v2017tom roku waimara ... odkiaľ maš svojeho ??
respektíve svoju ?


Ahoj, ja mám svoju od Opavy..CHS Silver Image :)

Bebis píše:Ahoj, ja z KE nie som, ale zvykli tam bývať stretnutia madarských vyziel, s tými by sa určite vybláznila. Skúr pozrieť na FB napríklad Košická vyžla :smile:


Ahoj, viem, tie stretnutia organizovala kamoška, s jej vyžlou vyrastal môj koker :) ale ona býva mimo SR čiže z toho už nič ;)
“The better I get to know men, the more I find myself loving dogs.”
—Charles de Gaulle
bubble
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod Lory » Uto 15.11.2016 13:50

Ahojte, my mame polrocnu fenku weimarku a byvame na terase :) Zvykneme chodit von so susedovou 2 ročnou a aj ďalšou polročnou kamoškou, tak sa mozes k nam kludne pridat.
Lory
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Weimarský stavač / Weimaraner (FCI)

Poslaťod bubble » Uto 15.11.2016 16:27

Lory píše:Ahojte, my mame polrocnu fenku weimarku a byvame na terase :) Zvykneme chodit von so susedovou 2 ročnou a aj ďalšou polročnou kamoškou, tak sa mozes k nam kludne pridat.


Ahoj, no to by bolo super, my sme na Juhu, takze Vas by sme ani nemali velmi odruky.. ;) tak niekedy si napiseme SS? :no:
“The better I get to know men, the more I find myself loving dogs.”
—Charles de Gaulle
bubble
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI