Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 19.08.2014 20:21

nejaky link by nebol? :lol:
nechce sa mi googlit :lol:

a potrebuje mat kosik?
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod berja109 » Uto 19.08.2014 20:28

Ahoj vedel by mi niekto poskytnúť odbornú/resp.laickú skúsenosť zo života, pre ktoré plemeno sa mám rozhodnúť, keď mám doma dve deti. Je lepší nemecký ovčiak alebo nemecká doga?....ktorý z týchto plemien sa môže viac pasovať do role rodinného psa?ďakujem za každý názor :smile:
berja109
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Uto 19.08.2014 20:33

Len googli, googli. :no:
Na niektore hrady alebo zamky alebo ine verejne priestranstva je prisny zakaz vodenia psov bez nahubku a voditka (napr. hrad Cerveny kamen), takze ano, potrebuje nahubok. :no:
A aj keby nepotreboval, tak ja ucim vsetkych svojich psov na nahubky. Predsa nie som na svete sama ani moji psy nie su stredobodom vesmiru a takto beriem ohlad na ostatnych, ktori az tak velmi nemusia volne pustenych psov bez nahubku.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 19.08.2014 21:06

no to aby som ho zacal ucit :lol:
ale u nas je taky folklor ze kludne aj stafford bez nahubku navolno...to je ina kava :lol:
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Str 20.08.2014 7:19

ja na blsky atd. pouzivam spot-on, konkretne frontline. zaciatkom jari mal plno kliestov (aj na mne sa spacirovali s velkou radostou, ***** jedny!) tak som zo zaciatku kupila obojok, ten bol lacnejsi, zeleny a prirodny. havo nadherne vonal po levanduli :lol: mala som doma aj scalibor ale ten som dala kamosovi, ked ja mam obavy kvoli mackam, on sa s nimi furt hrajka a scalibor je pre macky vraj jedovaty. tak som ostala pri frontline. aj minuly rok ked prisiel k nam (bol zablseny :ach:) som to riesila tymto. kazdemu vyhovuje nieco ine, v kazdom sa nachadzaju ine zlozky, ina chemia, a inak ucinkuju na kazdeho psa...

ja kosik zatial som neriesila aj ked mam doma, al echodi von s haltinou, co mu pusu aj tak zavre keby potiahol... ale som si povedala ze je lepsie ked si zvykne. aj ked, ja mam respekt pred psami v kosiku, skor sa obavam tych ako tych bez kosika :lol: u nas podla VZN kosik musia mat iba nebezpecne psi, ti ktori uz utocili, tak mozno preto mam taketo pocity :jazyk:

magus, krasny macek ten artus :lol: hugo naposledy co som ho merala mal okolo 85-86 cm. viem aku pozornost budi on, no uz si zvykame :lol: fakt nadhera prejst s dogou po meste.
ale hugovi fakt udieraju hormony do gebule, zacina skakat do plotov. inak psov za nimi neriesi, ale ked agresivne zuria, vrcia, to sa ani on nezdrzi. cca na 5 miestach v dedine... takze mame furt co riesit :hmm:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Str 20.08.2014 8:19

To s tymi nahubkami je presne ono. Ludia sa boja psa s nahubkom (teda niektori), lebo si myslia, ze je nebezpecny. Keby psickari viac davali svojim psom taketo pomocky aj zmyslanie ostatnych by sa zmenilo. Na roznych miestach je vodenie psa bez kosika nepripustne, ale aj ked je tam cedula, vela psickarov to ignoruje. Ja jednoducho neuznavam taketo chovanie. Respektujem pravidla. Nasi su na to nauceni a nemam problem. V nedelu to jedna maminka pekne vysvetlila svojmu dietatu, ked sa jej pytalo, co to ma psik na tvaricke. Jednoducho povedala, ze je taky zakon, ze na niektore miesta sa musi psik vodit s nahubkom (i ked je to iba miestna vyhlaska) a pani co ho vedie (to akoze ja) dodrzuje iba predpisy. Ked chceme aby sa zmenilo okolie, mali by sme najskor zmenit seba.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Str 20.08.2014 8:43

ja sa akurat bojim so posm v meste... teda s nahubkom... uz sa stalo, ze sme postavali pred zmrzkou, maly (synovec) si kupoval nieco pre seba, prave s nim som komunikovala, pes tesne vedla mna a uz len kutikom oka ako som sa otacala, som zachytila, ze take cca. patrocne dieta si huga pohladilo, na co pes sa bleskovo otocil. ziadna agresia, iba prekvapenie na necakany dotyk. ak by mal nahubok, tak to decko si to skaredo odnesie, lebo prave by ho hugo udrel, prave prechadzali tesne vedla nas. krv mi stupila do hlavy, kebyze tam nie je synovec pojdem za nimi, lebo to male sa chvalilo otcovi ze pohladkal psa a otec ho aj pochvalil :bum: kebyze hugo kona skratovo a chnapne (ohlavka je v tomto prakticka, stiahne mu pusu a nevie ublizit, mam ho v tychto situaciach pri nohe ale natesno a drzim mu ohlavku pod bradou) hadaj kto by bol na vine? ja ci dieta ktore bez dovolenia, opytania sa strasi velkych psov a dokonca tak ze rodic ho vedie za ruku. 100x som aj malemu vysvetlovala, ze bez opytania sa k cudziemu psovi, ci uz je maly ci velky, nikdy nepriblizovat, moze byt hocako mierumilovny... teda ja huga na nahubok naucim, ale na tych miestach, kde je vela deti, no neviem... stale mam pochybnosti, on je pre decka magnetom a ako je nateseny z nich... niekedy je fakt taky pojaseny z tolkej pozornosti...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Str 20.08.2014 8:46

ale to je uz samozrejem o vychove dotycneho dietata... my sme kupelne mesto, v lete mnoho turistov, tak mozno ludia su pocas prazdnin uvolnenejsi, nepozornejsi :ua:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Str 20.08.2014 17:28

Samozrejme, ze by ma trapilo, keby Artus ublizil v takejto situacii nejakemu malemu dietatu, ale zas na druhej strane sa to ani nemoze stat, nakolko ked som s Artusom na takomto mieste, nespustam ani na sekundu z neho oci. A zase, skor by mali strazit rodicia svoje male ratolesti a vysvetlit mu, ze ku cudziemu psikovi sa bez dohovoru nechodi.
Ale niekedy su ti rodicia ako na hlavu padnuti (samozrejme iba niektori). Ja som sa nikdy nepriblizovala ku cudzim psom (ani ked som bola mala), jednoducho ma to tak rodicia naucili a myslim, ze tak je to spravne.
Cez vikend planujem ist s Artasom znova do mesta a na prechadzku na Kamenac (vychadzkova cast Trnavy, tam je velmi vela psikov, bezcov, cyklistov,...), tak som zvedava, ako mu to pojde.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Štv 21.08.2014 11:48

Tak po prechode na Acanu celkom hnackujeme...dame tomu este par dni a uvidime
Prílohy
fotka 4copy.jpg
fotka 3copy.jpg
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Štv 21.08.2014 20:07

magnus, tak prajem prijemnu zabavu :smile:
u huga prepukla puberta uplne naplno :plac: uz niekedy mam chut ostat s nim doma. co povyvadzal... minule sme boli na venci s jednou argentinkou, uplne bol zlaty a krasne sa zahrali. ale dnes! sme sa stretli vonku v prirode s dalmatincom, pred dvomi tromi tyzdnami sa tiez stretli, boli obaja na voditkach ale sa hrali spolu. dnes sli oproti sebe, vsetko v pohode, ten dalmatinec zacal skakat, vrcat, brechat. tak to uplne stacilo hugovi, skoro som ho neudrzala, spraval sa tak isto :(

Y2K, po Acane sme boli tak isto... skoda lebo je to dobra znacka.
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pia 22.08.2014 6:28

Tak na ten pocit si pamätam este s Magisom. Niekedy tak vystrajal, ze som radsej chcela zostat doma a nikam neist. Clovek to musi prekonat. Hadam sa mi to znovu nevrati pri Artasovi. Uvidime vez vikend (ak sa teda dostaneme do mesta), ako bude reagovat.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 02.09.2014 11:07

Y2K píše:Prave zasran zrejme zjedol kus plastovej lopty co roztrhal asi tak 5x5 cm...mam utekat vetovi alebo cakat ze to vyleze?


vcera, po viac ako mesiaci vysla...predom
zaujimave ze tolko v nom vydrzala bez nejakych zjavnych problemov...

inak 3 a pol mesiaca, 24 kil a 57 cm v kohutiku
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod jogistar » Pon 08.09.2014 12:46

No co boli ste niekto v Rudne?
My sme boli pozriet aj s krpatou ako bude reagovat na velkych psov, ale uplne v pohode. Prveho sa trochu bala ale potom salam parky :D :D :D
A bolo celkom zaujimave pripomenut si ake to bude teliatko :D :D
jogistar
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod jogistar » Uto 16.09.2014 8:00

Ahojte, vcera som kupil na skusku Brit premium junior XL a vyzera ze jej chutia, len ma zarazila velkost granul trochu :D
Aky mate nazor na tieto granulky? Pripadne Pro Plan?

Dakujem :)


Edit:
Tak na Otazku Britu premium som si asi odpovedal ze nie su moc kvalitne asi. Ale zlozenie mali celkom pekne podla mna. :)
Naposledy upravil jogistar dňa Uto 16.09.2014 10:33, celkovo upravené 2
jogistar
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI