Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Asgrand Anteaus » Štv 16.12.2010 12:55

Tá protichodnosť v dávkach a existencia dvoch tabuliek bola vlastne "gro" mojích dvoch konzultácii s Veterinármi.
Nebola to povrchná rozprava, spomenul som aj BARF, aj skúsenosti o odporučaniach chovateľov a vo veľkej miere aj príspevky od ľudí z Dogfóra.
Odpovede by som zhrnul asi takto:
1. Nepolemizuj nad rozporom v tabuľkách, ktoré su na obale a ktoré ti ponukol strýko Google!
2. Pozri sa na svojho psa a takto hodnoť, ako na tom so svojím rastom je. Nešpekuluj nad prehnaným množstvom doplnkov k výžive a zbytočnému nadmernému dávkovaniu krmiva, nakoľko si len ťaháš peniaze z peňaženky a Asgrand má prejav "zlatý dážď" (všetko to, čo nepotrebuje, vylúči močom a :kak: ) /NEPREVÁPNIŤ a pod/
3. Zabudni ne demagógie, ktoré "saješ" na tej tvojej stránke Dogfórum...
4. Kontaktuj ľudí so spojenia,(Otec,Matka) z vrhu ktorého šťaňa máš a pýtaj sa ich na vývoj a ako boli na tom oni v čase rastu, prípadne nech ti zašlu údaje o výške, váhe...
5. Neporovnavaj a nenastavuj, netestuj Asgranda na krmenie, ktoré si prečitaním zhĺtol na nete ty, lebo urobíš fatálnu a nezvratnú chybu! Máš svojho psa, nie tých iných! :ach:
Naposledy upravil Asgrand Anteaus dňa Ned 23.01.2011 23:56, celkovo upravené 1
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Gogál » Sob 25.12.2010 11:06

Všetkým chovateľom a priateľom Nemeckých Dôg...
Obrázok
Gogál
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 158
Bydlisko: Liptov

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod stano269 » Ned 26.12.2010 23:59

Nevjete o chov.stanici harlekyn ND v okrese Nitra...?? Ja viem v Leviciach ale to sú žlte.....
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod aston-henry » Pon 27.12.2010 8:21

Pripájame sa aj my a želáme Vám všetkým do Nového roku veľa osobných a pracovných úspechov, veľa úspechov na výstavách a všetkým doginkám hlavne pevné zdravie!
Obrázok
aston-henry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Zvolen

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Gogál » Pon 27.12.2010 8:41

Stano69 píše:Nevjete o chov.stanici harlekyn ND v okrese Nitra...?? Ja viem v Leviciach ale to sú žlte.....

skús tu:

http://www.nemeckedogy.sk/viewpage.php?page_id=15

a ešte máš aj tieto, ale to sú v okolí Prešova
http://www.excellence.sk/
http://elegancedog.webnode.sk/
http://www.ztulihodvora.7x.cz/
Gogál
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 158
Bydlisko: Liptov

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod stano269 » Pon 27.12.2010 10:48

Oooo dakujem to prvé vyzera byt dobre...:) :no:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod akniluap » Ned 02.01.2011 13:17

Ahojte :lol: mámotázku. Vedeli by ste mi poradiť alebo povedať čím krmite ND? My sme si už prešli dosť granúl od najdrahších po tie lacnejšie a žiadne nám nejako nesadli. Jedine s Cimauom som bola ako tak spokojná :ua: že nemal až také riedke kako :kak: . Tak ak by ste mi vedeli poradiť budem rada :lol: ďakujém
akniluap
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod kubi » Pon 03.01.2011 13:02

Zdravim vsetkych, kamarat uvazuje nad kupou Nemeckej dogy , ale najskor si chce zvazit vsetky pre a proti a poprosil ma ci by som sa tu nemohol na par veci popytat.
1.) Aka je priemerna obstaravacia cena steniatka s PP.
2.) Ake su priblizne mesacne naklady na stena a neskor aj na dospeleho psa.
3.) Aka je Nemecka doga povahovo, nemyslim to co sa pise , ale skor osobne skusenosti.
4.) Ako je na tom s pohybovymi narokmi, kolko pohybu potrebuje, zvlada a chce a kolko pohybu je uz vela.

Vsetkym ochotnym vopred dakujem :no: .
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod akniluap » Pon 03.01.2011 13:29

Ahoj no :) 1.ja si myslím že je to rôzne podla rodokmeňu a tak.. ale okolo tých 300-500e :no:
2.neviem presne tie naklady no nieje to až také hrozné nám vydrží 15 kg vrecko granúl+varíme tak necelý mesiac , záleží to podľa granúl
3.my máme okrem ND aj N.ovčiaka aj bišonika.. a myslím si že Nd ma z nich asi najlepšiu povahu aj ked NO a Bišonik sú viac učnlivý , s doguškou som strašne spokojná pritulná, vobec nieje agresívna ani na cudzích, ani na psov nemá problem proste je úžastná :)
4. no ja chodím snou tak každý deň ak sa mi dá tak na takú hodinku , alebo si ju brávam ku koňom a tam je somnou aj 3hodky čo tam behá :lol:
Dúfam že som aspoň nejako poradila :no:
akniluap
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod aponi » Pon 03.01.2011 19:37

akniluap
nepíšem na toto fórum od istej doby ,ale Tvoj príspevok mi teda nedal .
Neviem ,kde si zobrala tú cenu 300-500,ved za to sa predáva bez PP,skús si zavolať renomovaným chovným staniciam ,podaktorí z nás majú kúpené šteniatka za cenu 1000-1600 nie zriedka aj 3500,podľa toho z akého štátu si šteniatko vyberieš a ani na Slovensku nekúpiš šteňa pod 500 euro,to záleží od chovateľa,možem vymenovať aj štáty
SR-500-1400
CZ 500-1400
HU 1000-1600
PL 1000-2000
FR 4500
E 3500
DE 1600-3500
to sú ceny čo som sa osobne pýtala
a náklady na ND je to veľmi individuálne,ale cena štenaťa je len základ ,kludne možeš počítať okolo 160,podľa toho čím krmiš a vitamíny a všetky tie veci okolo toho ,doga je náročné plemeno ,je dobre že sa dotyčný zaujíma ,ale mal by sa obrátiť na chovateľov,lebo na fora prispievajú aj ludia ,čo o doge počuli len z rýchlika a potom je to skreslené,musí sa počítať aj s tým,že je to veľké plemeno a tým pádom aj každé ošetrenie u veterinára je násobené
doga je nádherné plemeno sú to spoločníci ,ale aj pes ,ktorý je vhodný na šport ,poznám veľa dog ,čo sa venujú všelijakým aktivitám,sú ohľaduplné,toľko lásky koľko im dáš, Ti vrátia,nepoznám dogára ,ktorý by vymenil dogu za iné plemeno ,ten ,kto má raz dogu už nechce iné plemeno,moje myšlienky sú rozhádzané,ale to preto,že mám toho tolko v hlave ,že sa to nedá dať len tak
a pohyb ,so začiatku treba veľmi opatrne ,žiadne dlhé prechádzky,len tak ,aby bolo šteniatko medzi ľudmi,aby si zvyklo na vodítko a ruchy na ulici a tak,neskor nie je problém robiť s dogou aj celodenné túry ,záleží samozrejme aj od kondície kontrétneho psa,nehovorím sú psi,ktoré jednoducho nerobia ,ale to treba zistiť u chovateľa vie čo má doma,sú radšej na gauči,ale aj gaučani radi pracujú,je to fakt ťažko o tom hovoriť, lebo každý pes je individualita ,mám v obývačke štyri ,tak viem o čom hovorím,kazdá z nich je iná
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod kubi » Pon 03.01.2011 20:00

Aponi, dakujem za fundovanu odpoved :jop:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Airon » Uto 04.01.2011 9:10

Ahojte
Zdravim vsetkych psickarov, hlavne ND
Airon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Gemer

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod akniluap » Uto 04.01.2011 12:19

Nechcem sa hádať no vela Nd som videla aj okolo tých 300 tak som povedala zhruba samozrejme ked chceš nejakého lepšieho s dobrým povodom a všetko tak sa ti tá suma vyšplhá vyššie.
akniluap
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Gogál » Uto 04.01.2011 15:08

akniluap píše:Nechcem sa hádať no vela Nd som videla aj okolo tých 300 tak som povedala zhruba samozrejme ked chceš nejakého lepšieho s dobrým povodom a všetko tak sa ti tá suma vyšplhá vyššie.


....to akože čo tu vypisuješ za kraviny a zavádzaš. Už ma to vytočilo. Veď ty si nevieš rady ani zo základnou vecou a to je nakrmiť nemeckú dogu (ako tu píšeš v predošlom príspevku) a ideš tu radiť. Ja ti poradím račej sa uč a čítaj a pýtaj sa a potom keď budeš taká dobra aspoň ako aponi tak raď. Kľudne sa obráť na kohokoľvek aj na mňa.Tvoje rady pre ...kubi boli len neodborné drísty.
...nadobúdajúca cena šteniatka je úúúúplne inde ako tvrdíš, ak mi za 300€ zoženieš PP kvalitné šteniatko ND, tak ho hned berem.
...a náklady na výživu, hlavne v dobe intenzívneho rastu sú ekonomický náročné ak chceme mať zdravého jedinca, ktorému sa nekrýví chrbtica a nemá kravský postoj a voľné nadprstie a DBK atd., ale to tebe zrejme nič nehovorí.

Na záver chcem poprosiť všetkých ktorí máte záujem o toto nádherné a ušlachtilé plemeno, pýtajte sa skúsených chovateľov, (najdete si na nete chovné stanice) a určite vám každý rad poradí a odpovie na otázky. /každý sme raz začínali a sa pýtali) Nie je to nemožné mať ND, len TREBA v určitom čase dodržať určité pravidlá. Ale tá Nemecká Doga fakt za to stojí.
Gogál
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 158
Bydlisko: Liptov

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Airon » Pia 07.01.2011 8:38

aponi píše:akniluap
nepíšem na toto fórum od istej doby ,ale Tvoj príspevok mi teda nedal .
Neviem ,kde si zobrala tú cenu 300-500,ved za to sa predáva bez PP,skús si zavolať renomovaným chovným staniciam ,podaktorí z nás majú kúpené šteniatka za cenu 1000-1600 nie zriedka aj 3500,podľa toho z akého štátu si šteniatko vyberieš a ani na Slovensku nekúpiš šteňa pod 500 euro,to záleží od chovateľa,možem vymenovať aj štáty
SR-500-1400
CZ 500-1400
HU 1000-1600
PL 1000-2000
FR 4500
E 3500
DE 1600-3500
to sú ceny čo som sa osobne pýtala
a náklady na ND je to veľmi individuálne,ale cena štenaťa je len základ ,kludne možeš počítať okolo 160,podľa toho čím krmiš a vitamíny a všetky tie veci okolo toho ,doga je náročné plemeno ,je dobre že sa dotyčný zaujíma ,ale mal by sa obrátiť na chovateľov,lebo na fora prispievajú aj ludia ,čo o doge počuli len z rýchlika a potom je to skreslené,musí sa počítať aj s tým,že je to veľké plemeno a tým pádom aj každé ošetrenie u veterinára je násobené
doga je nádherné plemeno sú to spoločníci ,ale aj pes ,ktorý je vhodný na šport ,poznám veľa dog ,čo sa venujú všelijakým aktivitám,sú ohľaduplné,toľko lásky koľko im dáš, Ti vrátia,nepoznám dogára ,ktorý by vymenil dogu za iné plemeno ,ten ,kto má raz dogu už nechce iné plemeno,moje myšlienky sú rozhádzané,ale to preto,že mám toho tolko v hlave ,že sa to nedá dať len tak
a pohyb ,so začiatku treba veľmi opatrne ,žiadne dlhé prechádzky,len tak ,aby bolo šteniatko medzi ľudmi,aby si zvyklo na vodítko a ruchy na ulici a tak,neskor nie je problém robiť s dogou aj celodenné túry ,záleží samozrejme aj od kondície kontrétneho psa,nehovorím sú psi,ktoré jednoducho nerobia ,ale to treba zistiť u chovateľa vie čo má doma,sú radšej na gauči,ale aj gaučani radi pracujú,je to fakt ťažko o tom hovoriť, lebo každý pes je individualita ,mám v obývačke štyri ,tak viem o čom hovorím,kazdá z nich je iná


Ano, mate pravdu, zatial ceny steniat su vysoke ako dakedy v 80´ rokov, no potom uz ani kvalitne steniatka ND nechcel nikto ani zadarmo. Bohuzial sme to pocitili na vlastnej koži. :ua:
Airon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Gemer

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI