Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Nikoleta a Lia » Str 07.12.2016 18:45

Labakan píše:Ahojte. Mate niekto skusenosti s celorocnym chovom ND vonku? Dakujem za odpoved.

Ahoj akurat tiez riesim tento problem, mam ND ma zateplenu budu, v nej matrac a hrubu deku+na dvere budy som jej dala pvc dvere, obcas ju v noci chodim kontrolovat ci jej nie je zima, ale ked je vonku -8 stupnov a viac, tak je pre istotu dnu prec krbom :king: ako kralovna :lol: vonku sa jej paci viac, dnu sa vyspi a pyta sa von, von ma susedove psi, macky, sliepky... :lol: tak ma zabavku :lol:
Nikoleta a Lia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 09.12.2016 7:58

Ak by ste niekto vedeli o nejakej doge, co potrebuje novy domov, dajte mi vediet. Znamemu uhynula na zlyhanie obliciek doga, ktoru si utrapenu adoptoval a mal ju 3 roky, rad by poskytol novy domov dalsej.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pia 09.12.2016 9:02

V chatu máš jednu ze SR. Jsou i další - v ČR.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 09.12.2016 12:11

Diky Buchti, poslem dalej, aj ked neviem, ci to nie je ta o ktorej mi vcera rozpraval, ze si ju uz niekto vzal. Posuniem.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pia 09.12.2016 12:18

Absolut není zač :pusa: .
Ještě je něco v ČR, pak Ti to pošlu, až budeš vědět, co a jak.
Jdu teď s blbouny ven.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hriva » Pia 09.12.2016 14:42

Včera mi FB vyplul nejakú modrú figu čo je 2 roky v útulku.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod lukky1988 » Ned 05.03.2017 21:16

Y2K píše:Tak drevita vlna nainstalovana, dal som do budy asi 120l....sice ju troska vynasa von ale asi OK :smile:
Oci su uz tiez ako tak v poriadku...
Len lenivcovi sa nechce rano von a jest :lol:


Ahoj..Prosim poradis mi kde si kupoval tu drevitu vlnu? Dakujem pekne
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod ecc » Ned 14.01.2018 16:09

Tu som pisal o nemeckej doge: viewtopic.php?f=80&t=545&p=1311744#p1311744

V sobotu behal po zahrade, vecer som mu doliak vodu a zavrel ho. Dnes cele doobedie na zahrade, este som sa z okna na neho pozeral, rano dostal klasicku davku na jedenie, pekne spapal. Na obed isiel do budy spat. Teraz o pol stvrtej poobede som isiel k nemu, volam na neho a nic. Reku asi spi. Nic. Nevybehol. Vleziem k nemu, volam ho, bez reakcie. Chytim ho za labku, labka uz chladna. Zomrel :plac:

Bez nejakeho naznaku, stekania, nikto nic doma nepocul. Len si isiel lahnut a uz sa nezabudil. V marci by mal 3 roky.

Zrejme to bolo nieco rychle, nestekal, neknucal, nic. Ani v ohrade, ani v bude nebolo nic ovracane, mal tam len male hovienko, normalne, tuhe, take ako zvycajne. Ked sme ho vytahovali z budy, tak z nosa ani ust mu nic netieklo, taktiez ani z mechura. Bolo citit smrad ako ked si obcas prdol, ale to bolo zrejme manimulaciou s nim, ze sa uvolnili z neho plyny. Jedine co som si vsimol, tak bol vyplazeny jazyk do boku, ale usta mal zatvorene. Oci mal na polovicu otvorene, boli cele zacervenane (ale to moze byt tym, ze mal v bude nasypane na podlahe seno, zrejme alergia, dostaval na to aj kvapky). Verim, ze netrpel, ze to prislo nahle, rychlo, bez bolesti, mozno infarkt. Mozno sa mu pretocil zaludok, neviem, ale kedze nestekal a neknucal, tak neviem ci to mohol byt ten zaludok. Pred dvomi tyzdnami bol odcerveny, potom normalne jedol. Posledne ockovanie mal v auguste.

Napada niekoho co da mu mohlo stat? Pri pretoceni zaludka pes trpi alebo nie? Infarkt?

Dakujem :plac:
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 21:42

Skor to vypada na zlyhanie srdiecka, ked tak z nicoho nic :ua: Pri torzii ma pes velke bolesti a nafuknute brucho. Ale pricinu by ti odhalili len pri pitve.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod wer » Ned 14.01.2018 21:46

To je mi luto. :ua: taky mlady psik...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod ecc » Ned 14.01.2018 22:52

Dakujem. Tiez ma napada jedine srdce. Podla polohy v akej som ho nasiel, tak bol v jeho klasickej spiacej. Zrejme zaspal a nezobudil sa, bez bolesti teda. Zavolam zajtra este veterinarovi, ze co ho napadne, ale aj tak mu to uz zivot nevrati. Este ked mal v lete v auguste ockovanie, tak ho veterinar asi pol minuty pocuval fonendoskopom a chvalil, ze taku peknu dogu dlho nevidel, ze sa ma dobre pri mne.

Kto vie co sa mu stalo. Aj sme doma rozmyslali, ze ci ho nemohol niekto otravit, ale behal len za domom v zahrade, mal tam elektricky plot a dalej ist nemohol. Navyse to bola ticha doga, ktora nestekala, fakt len ojedinele, mozno 3x za den po trojsekundovom stekani, susedia mu este aj masko vzdy cez vikend odkladali a ich male vnucence ked dosli, tak sa vzdy z okna pozerali a kyvali na neho z okna.

Asi teraz vycistim budu a okolie, dezinfikujem Savom a mozno na jar sa pozriem po dalsom milacikovi, ktory sa bude mat dobre a bude rozdavat radost.
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 9:32

v PPC bol clanok o dogach a tam sa pisalo o tzv: vteřinove smrti, spominala sa tam torzia sleziny, ze zdravy pes sa proste zruti a je v momente mrtvy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod ecc » Pon 15.01.2018 10:48

Volal som s veterinarom a tiez usudil, ze to muselo byt nahle a rychle, pretoze ak nezvracal, nepomocil sa, nestekal, neknucal, lezal na svojom mieste v beznej polohe, tak ze ho to asi zasiahlo v spanku, ze mozno cievna prihoda.
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Bilingo » Uto 01.05.2018 13:28

Pekný deň prajem, rád by som sa vami poradil na akej strave ste odchovali "drobcov", plánujeme si domov jedného priniesť a chcem mať predtým všetko pripravené, uvažoval som nad BARFom, no tu sa trocha bojím, že s ním nemám skúsenosti a nechcem niečo zanedbať/pokaziť pri raste šteniatka a uvažoval som, či nebude lepšie a bezpečnejšie kŕmiť radšej granulami kým je vo vývine a na BARF prejsť prípadne neskôr.
Takže moja otázka, čím ste kŕmili šteniatka dogy? Popr. aj čím kŕmite teraz, najmä ma zaujímajú vami overené granule pre toto plemeno.
Bilingo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Faya » Str 09.05.2018 11:31

Mám kamarátku, ktorá ma teraz 3 ročnú dogičku, povedzme že ako štendo sa vystrábilo s najhoršieho, takže je celu dobu na BARFe hoci používa i konzervy (kupovala u veterinára čisté mäso) a granule má tuším Brit jahňa.
Ak štendo berieš od seriózneho chovateľa ten ti pravdepodobne dá "štartovací balíček" či už granulky, nejakú hračku a tak podobne (u každého chovateľa je to iné) tak by som si nechala od neho poradiť, prípadne by som skúsila tie granulky pre giant štence... ale to je len môj osobný názor
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI