Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudle

Poslaťod lucik » Uto 05.08.2008 12:03

jeeej, no mne sa tieto pulliky pacia.. nie, ludia nie su normalni, ale pulliky su penkne.. a ziaden divoky zostrih s gulami na chrbte nemaju.. :ahoj: :aplause:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pudle

Poslaťod Fraga » Uto 05.08.2008 12:33

divoký strih je to najmenšie zlo čo može merle a tigre postinúť asi tak.... :hmm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pudle

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.08.2008 13:27

To ako nové farby pudlo, že merle? :oo: Vedela som, že sú nejaké nové farby, ale tak o merle som ešte ani nepočula... Aké sú teda VŠETKY povolené a nepovolené farby pudlov? Vie ich niekto? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pudle

Poslaťod lusy » Uto 05.08.2008 13:30

a co ich moze postihnut????
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pudle

Poslaťod Fraga » Uto 05.08.2008 13:51

Napr. u jazvecov je z dôvodu hluchoty a slepoty zakázané párit dva tigre...= ze ak chcu štence musia vzdy zobrať jedného NORMÁLNEHO jazveca = tym kazia chov za chvilu uz nebude ziadny, (alebo ich bude málo), ktorý by nemal v predkovi nejakého tigra... takže tak :plac: Práve merle (melírovanie) sa spája s týmito chorobami.... Laura to zisťovala možno by vedela viac... Melírovanie je viac rozšírené u borderiek...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Uto 05.08.2008 15:43

FCI uznané farby pudlov:
čierna, biela, aprikot, red, hnedá, strieborná
FCI zatiaľ neuznané farby sú všetky viacfarebné - čiernobiela, blak&tan a podobne. O merle farbách som ešte nepočula a nikde na výstave nevidela, len amíkom je všetko málo a musia mať aj merle :ua: :pac:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod lucik » Uto 05.08.2008 17:01

Fraga píše:divoký strih je to najmenšie zlo čo može merle a tigre postinúť asi tak.... :hmm:

ja viem, ze su ohrozene hluchotami, slepotami.. netvrdim, ze taketo vymyslanie psom prospieva, len som napisala, ze sa mi ta farba paci.. asi u vsetkych psov..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pudle

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.08.2008 19:56

A aká je tá red farba?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pudle

Poslaťod Fraga » Uto 05.08.2008 21:11

lucik píše:
Fraga píše:divoký strih je to najmenšie zlo čo može merle a tigre postinúť asi tak.... :hmm:

ja viem, ze su ohrozene hluchotami, slepotami.. netvrdim, ze taketo vymyslanie psom prospieva, len som napisala, ze sa mi ta farba paci.. asi u vsetkych psov..


Lucik šak to :hmm: ani nebolo myslené na teba! Ale tak ako niekto pre vzhlad by nikdy nekupíroval, tak ja nenavidím, ak niekto len pre vzhlad, alebo len preto aby bol "IN" ohrozí cele plemno, nielen tým, že nakoniec neostane nič "čisté" ale budú trpieť aj chorobami.... :hmm: a tak isto budem proti !
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pudle

Poslaťod Lorima » Pia 08.08.2008 10:57

Prdle sú dosť v poho psy,hlavne povahovo.My máme doma dvoch hnedých královákov s PP.Také trubky temperamentné!! :aaa: Ale čo sa povahy týka,tak super.Maznáci aj na svoju velkosť. :angel:
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pia 08.08.2008 11:11

lorima - milujem ťa :hi: teda, tvojich psov, ani ich vidieť nemusím... :angel: Nehodíš nám sem fotku - dve, nech sa pokocháme? Ja mám široký záber na farby, vlastne chcem doma všetky, len čierna a biela sa ocitli tak trochu "na konci", bo všetko mať človek nemôže :no:
Ja mám overené, že u prdla full platí čím väčší - tým lepší, milší, maznavejší :jupi: Ja mám prtaslíka - tá "pravá" s PP je práve v "objednávke", už sa len domailovať do plnej schránky.... :ua:

to vikiki: red je novouznaná farba červeno-plavá, jednoduchšie asi s ilustráciou - viem o jednej chovke stredných red... pooočkaaaj, hľadám, hľadám link...
ááá - tady, tady:
http://www.honeyrose.cz/index.php?cid=1
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod Lorima » Pia 08.08.2008 13:04

Zeane >> Obrázok :lol:
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Sob 09.08.2008 7:00

lorima: :love: :ok: :winner: krásavci :ahoj:
nebude vadiť. keď sa k tebe niekde na výstave pritrie jedna nadrozmerná teta so strieborným toyovitým trpaslíškom? :hi:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod Lorima » Sob 09.08.2008 21:19

No keď tak sa pritrie skôr k mojej mame,lebo ona vystavuje... :lol:
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Sob 09.08.2008 21:24

ˇpotom načim mamu varovať aby som ju nevydesila... že čo sa jej to sápe po psoch... :haha: a ešte s takou pudlobludou krpatou... :lol:
Sľubujem že dám pozor aby som nikoho nevydesila a psov som ochotná škrabkať akurát po oholenom šumáku aby som ich ani omylom nerozcuchala... :angel:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI