Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudle

Poslaťod vavrena » Štv 18.09.2008 20:43

Caute.. Ja mam trpaslicieho pudla. PP nemame, vystav sa zucastnovat nechcem, pretoze mi uprimne vadi vystavny strih. Behame kade - tade po poliach, lukach a neviem si predstavit, co to s takym vystrihanym psiskom spravi. Uz teraz mame co robit s vycesavanim a vystrihavanim tych lepivych buriniek. Herbie je zatial hippie styl pudlika (ostrihany natolko, nech mu srst neprekaza pri behu a pred ockami :jop: ). Mam ho pre uzasnu pudlikovsku povahu, nie preto, ako velmi do vysky sa mu da vyfukat srst. Ked sa to niekomu paci a zaroven svojho psa neobmedzuje vonku pri pohybe, myslim si, ze je to ok. Vec vkusu, nic viac. Pudliky su predovsetkym povahovo idealne psy, ktore spravia pre cloveka cokolvek. Vratane kazdej opiciny :aaa: .... ale to uz vsetci viete :no: .
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudle

Poslaťod Bibiana » Štv 18.09.2008 22:11

Offtopic: Nerozumiem prečo si ľudia PP spájajú s výstavami :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Pudle

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 22:33

Offtopic: to je taky slovensky folkorObrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pudle

Poslaťod Eva » Štv 18.09.2008 23:31

To je pravda. Slovenský folklór. Veď už toľko sa toho popísalo ohľadne psov s PP a bez PP, ale ľudia si stále nedajú povedať a podporujú množiteľov. Neznamená to predsa, že keď mám psa s PP, tak musím chodiť po výstavách. Aj ja som mala trpaslíčku s PP a za jej 12 rokov nebola ani na jedinej výstave. Nie preto, že by bola škaredá, ale vtedy som jednoducho na výstavy nemala čas. Až keď som kúpila veľkého pudla, začala som sa zaoberať vystavovaním. Teraz mám dvoch – už veteránov a s jedným na výstavy chodím stále.
No a aby ste si nemysleli, že moji psy sú nejaký naškrobení a stále vyfintený. Strašne radi chodíme do lesa, najradšej v zime. A že sú potom špinavý, alebo vyzerajú ako snehové gule? Veď voda nám doma tečie. Okúpeme, učešeme a zase sú krásny. :winner:
Eva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 211

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pia 19.09.2008 9:56

nooo, ja vám neviem ľudia... :angel: ja viem že sa v jednom kuse oháňam tým, že Bo je otcova - aj keď.... spýtajte sa jej ku komu sa hlási... Ale tak tata chceli pulla HNEĎ a neboli ochotní čakať tri mesiace na papierovú :plac: - no a tak máme pudlobludku Bo. Už som tu párkrát verejne sľúbila že moji pulli budú šetci s rodným listom a aj budú.
Ale inô som chcela... Veď čo bráni ostrihaniu na praktishe strihoš pudla s PP? Keď nechcem na výstavy, tak to hodím do krátkeho strihu a je to, nie?
napríklad:
Obrázok :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod Silwuska » Pia 19.09.2008 10:21

Vedla baraku kde byva moj drahy maju strasne fesneho pudlicka...samozrejme nepapierovy, je to psik, ma krasny sportovy strih, dva roky, krasnu postavu...ked som mu hovorila ze som ich videla v parku a ze niekedy mozme zoznamit psov povedal ze v pohode, ale ze ich psa nemozu pustit z voditka lebo ich neposlucha... :ach: lidi pudel ze nepride na zavolanie k vlastnemu panovi to som este neocula...vy ano?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pudle

Poslaťod vavrena » Pia 19.09.2008 10:21

Slovensky folklor :lol: .ok, tak som sa v tomto pripade zaradila k tomuto terminu :lol: ... mnozitelia su jedna vec, druha su nahodne vrhy. Priatel ma steniatko baseta, priniesli sme ho len nedavno a pochadza z nahodneho vrhu 11-rocnej fenky. Proste sa podarilo :nwm:. Pudlik nam zas "padol z neba", ak to mozem tak povedat. A nelutujem ani sekundu, ze som nechcela rodokmen... Psik je skvely. Je pudel so vsetkym, co k tomu patri a ineho by som nechcela. Nepochadza z mnozitelskej stanice mrnavych bytovych psikov, ake vsetci odsudzuju. A ze som podporila jeden "bezpapierovy vrh"? A to je ako co? Odpad? Len preto, lebo majitelka fenky chcela steniatka, tak tie mrnata su odsudene, aby sme ich "nepodporili"? Herbie bol tu a ja som ho chcela hned. Bez cakania. A sory, ze som si spojila papieroveho pudla s vystavnym. Mate pravdu, samozrejme sa to nemusi spajat. :smile: :smile: C' est ma faute...
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudle

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 10:26

zeane píše:nooo, ja vám neviem ľudia... :angel: ja viem že sa v jednom kuse oháňam tým, že Bo je otcova - aj keď.... spýtajte sa jej ku komu sa hlási... Ale tak tata chceli pulla HNEĎ a neboli ochotní čakať tri mesiace na papierovú :plac: - no a tak máme pudlobludku Bo. Už som tu párkrát verejne sľúbila že moji pulli budú šetci s rodným listom a aj budú.
Ale inô som chcela... Veď čo bráni ostrihaniu na praktishe strihoš pudla s PP? Keď nechcem na výstavy, tak to hodím do krátkeho strihu a je to, nie?


ale to je predsa iny pripad :no: my tu vravime o zdovodnovani kupy psa bez PP tym, ze ludia argumentuju tym, ze nechcu chodit na vystavy, ako keby to bola nejaka povinnost
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pudle

Poslaťod Silwuska » Pia 19.09.2008 10:29

11 rocna fenka baseta nehoda?? :oo: to nieje nehoda to je do neba volajuca hlupost...

Zase sa zaciname cyklit v tom ze preco odsudzujeme papierove psiky a bla bla bla...pozri herbie je krasny, naozaj, verim ze ho lubis nadovsetko, a on teba tiez, je urcite aj uzasny, si mu vyborna majitelka, ALE...tym ze si ho kupila od mnozitela si mu dalo priestor pre dalsie a dalsie mnozenie...Nikto ti tu nema za zle tvojho terajsieho psika, ale prosim skus sa zamysliet nad moznymi dosledkami...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pudle

Poslaťod Ivanka.P » Pia 19.09.2008 10:33

Bibiana píše:Offtopic: Nerozumiem prečo si ľudia PP spájajú s výstavami :ua:


:hi: aj ja som si to myslela. Ale časom som dosť pochopila, že vela luďom vyrástli krížence. Kamoškin maltézák je určite šmrncnutý buď s bišónom alebo pudlom, lebo je odosť mohutnejší a má kučeravú srsť - a to chcela TOY :lol:

Inak ja pudlíkov milujem, sú to veselé psiská, poznám jednu fenečku, ktorú deti naučili rozoznávať cca 15 predmetov.
Z kopy na povel prinesie loptičku, prasiatko, myšku . . . úžasné to je a baví ju to a deti k nej majú krásny vzťah. :poklona:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudle

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 10:35

aj ja mam rada pudlov, naviac sa mi pacia krpati aprikot :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pia 19.09.2008 10:49

:lol: Amaguk, tak to si u mňa (a Bibianky) užiješ.... Budúci rok importujeme šeňulku a.... No, už nech je na sveteeeeeee!!! :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 10:52

:jop: a bude aprikot? :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pia 19.09.2008 10:54

:jop: :jop: :jop: Moja prvá papírováááá. Jasne že aprikot (lebo mne nestačí obyč pudlí temperament, ja musím mať niečo extra). A navyše - konečne budem mať striebornú a zlatú :lol: :winner:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod vavrena » Pia 19.09.2008 10:54

Silwuska píše:11 rocna fenka baseta nehoda?? :oo: to nieje nehoda to je do neba volajuca hlupost...

Zase sa zaciname cyklit v tom ze preco odsudzujeme papierove psiky a bla bla bla...pozri herbie je krasny, naozaj, verim ze ho lubis nadovsetko, a on teba tiez, je urcite aj uzasny, si mu vyborna majitelka, ALE...tym ze si ho kupila od mnozitela si mu dalo priestor pre dalsie a dalsie mnozenie...Nikto ti tu nema za zle tvojho terajsieho psika, ale prosim skus sa zamysliet nad moznymi dosledkami...



Chapem, co mi chces povedat. Vtedy som sa nad tym absolutne nezamyslala, ale keby mal pochadzat od tych typickych mnozitelov, co chovaju tieto male psy v kotercoch a potom predavaju za smiesne ceny kdekomu, tak by som ho nevzala. A Basetke sa "to" stalo, zrejme majitelia uz nepredpokladali, ze este moze mat steniatka. A nech je historka dokonala, s 13-rocnym springerspanielom :lol: . Dedkovci si uzili :no: .Steniatka boli tri a majitelia ich rozdali. Jedno sme dostali my. Zatial ma tri mesiace, tak cakame, co sa z toho vyvrbi :angel: .
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI