Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Portugalský vodný pes

Poslaťod Evel!n » Sob 18.04.2009 23:10

Existuje nejaka chovka tohto plemena? :nwm:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Portugalský vodný pes

Poslaťod Liana » Sob 18.04.2009 23:14

nasla som len cesku http://www.mokry-bandita.com :smile:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Portugalský vodný pes

Poslaťod Evel!n » Ned 19.04.2009 9:39

Ceskych je dost, ale na Sr nie je ziadna? To sa mi nezda :ach:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Portugalský vodný pes

Poslaťod Federika » Ned 19.04.2009 18:59

Na SR nie je vela choviek roznych plemien alebo len v takom nizkom pocte, ze sa o nich ani nevie.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Portugalský vodný pes

Poslaťod liva123 » Sob 22.08.2009 11:08

mojej tety suseda má portugalského...ale vôbec sa o neho nestará. :hmm: Chudák je zaviazaný ne krátkej reťazi nemá čistú vodu a ani potravu.A vraj ho skôr mali v 8m.jame :plac: Keby som si ho mohla zobrať tak si ho vezmem :yes: Trebalo by zavolať :fizel: :hmm:

* 15.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Človek je psia predstava o tom, ako by mal vyzerať boh.
Obrázok
liva123
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod troll » Str 14.09.2011 13:15

Ráda si vyměním pár informací o Portících.
Naposledy upravil troll dňa Pia 23.09.2011 8:55, celkovo upravené 2
troll
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 14.09.2011 13:24

Jéééj, ja mám otázky, veeeeľa otááázok!! :aaa:

Portugalcov poznám len z popisu štandardu, a tam sa píše, že je to veľmi aktívny a neunaviteľný pes. Zaujímalo by ma porovnanie borderka - portík :angel:
Športujete? Ak áno, aké športy, a poznáš iných portíkov, ktorí vynikajú v niečom? Z dogdancingu poznám len fenu Disco Richarda Curtisa, a tá je ozaj výborná, ale myslím, že v Richardovom prípade je výborný akýkoľvek pes.
Ako je to v ČR s pracovnými portugalcami? Pozerala som si stránky Mokrého Banditu/Z Kasétek, ale ja chcem pracovného psa, a oni tam majú iba výstavné tituly... a hoci musím povedať, že najbližšie plánované hnedé spojenie sa mi veľmi páči, mám troška obavy kúpiť šteňa po len výstavných jedincoch.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod troll » Str 14.09.2011 13:43

Jsem příspěvek upravovala až jsem to zmatlala, takže se to pokusím napsat znovu :smile:
Naposledy upravil troll dňa Pia 23.09.2011 8:57, celkovo upravené 4
troll
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 14.09.2011 13:58

troll píše:Jo a údajně jsou výborní plavci , ale ty moje holky do vody nechtějí, ...


..toto som myslela pod tými výstavnými jedincami, lebo viem, že na začiatku chovu sa vyberali len pracovné psy, ale či sa pracovné vlohy a napríklad aj tá láska k vode prenášajú aj bez overenia vlôh alebo nie :ua: . Portugalca vnímam ako pracovného pudla, a aj podľa tvojho popisu majú veľmi podobnú, ak nie rovnakú povahu :yes: .
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod troll » Str 14.09.2011 14:07

hezký den
Naposledy upravil troll dňa Uto 20.09.2011 11:08, celkovo upravené 1
troll
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 14.09.2011 14:15

Hej, určite, a obrany by som ani neskúšala :smile: , fakt sú veľmi podobní pudlom.
A s tým dlhodobým odložením - chce to naozaj len cvik, a pokračovať krôčik po krôčku, nepôjde to hneď a ani po týždni. Ty že si si pripadala smiešne na cvičáku s portugalcom? Ja som chodila na klasický cvičák s trpasličím pudlom :lol: . Potom sme zistili, že tieto metódy pre nás nie sú vhodné, akurát som si pokazila psa :ach: .

Inak tento kanál zbožňujem - je tam viacero chutných videí :yes: http://www.youtube.com/user/cowgirlsdri ... D_LKsaSrw4
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod troll » Str 14.09.2011 14:33

Videa jsou Boží, pokoušela jsem se náhrát fotky , ale jsem fakt nemehlo...
Naposledy upravil troll dňa Pia 23.09.2011 8:59, celkovo upravené 2
troll
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 14.09.2011 14:44

Aj ja ju všetkým odporúčam! :jop:
Tiež som naklikávala dva psy naraz, a spočiatku boli oddelení v inej izbe, po krátkom čase sme cvičili naraz, jednoducho jeden pes čaká a s druhým cvičím. Spočiatku bol problém, že po niekoľkých klikoch sa ležiaci pes dvíhal a chodil si pre odmenu, bol zmätený, nechápal, že klik mu nepatrí, ale to bolo vážne len na začiatku. Potom som chvíľočku klikala obom - jeden ležal vedľa mňa a druhý cvičil predo mnou - po kliku dostali odmenu obaja - za dobre prevedný cvik a za dobré ležanie. Keď sa každý pes naučil ležať počas cvičenia s druhým psom, odkladala som ich ďalej, a teraz sme na tom tak, že odloženému psovi občas niečo hodím, ak leží pridlho, ale už nám to nerobí problém. Vonku sme si zvykli až tak, že necvičiaci pes sa motá okolo a neprekáža mi, a cvičiacemu to tiež neprekáža v sústredení. Inak mám tiež psy s malým vekovým rozdielom, ešte menším ako ty, moji majú medzi sebou cca 10 mesiacov. Ale asi preto si tak dobre rozumejú (druhé šteňa nebolo plánované, našla som ho, a vlastne pôvodne som si ho ani nechcela nechať... :ha: ).

Klikať začni čím skôr, oni to rýchlo pochopia a potom si užijete zábavu :yes: Veď tie začiatky sú na pár minút, aj pri dvoch psoch, a netreba sa na to nijako pripravovať, len kliker a mlsky :smile:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod troll » Pia 23.09.2011 9:21

pro vavrenu: chtěla jsem tu dát ty fotky ,podle návodu . Kdesi se mi to nahrálo a nevím kde :hi: , všecko jsem to pomatlala a teď nevím co s tím.
troll
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI