Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Štv 28.03.2013 18:14

vavrena píše:Na tej stránke nevidím žiadne menu, žiadne sekcie, príspevky neobsahujú nič okrem slovného odkazu na neexistujúce menu... :nwm:


To je mi líto, bohužel nejsem odborník na webové stránky, tak neporadím....
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Štv 28.03.2013 18:21

katkariinka píše:ja vidim menu normalne.

dik za stranku, prestudujem.
Ja som akurat zacala obzerat nejake vacsie neplznuce psy a portugal sa mi celkom paci. :yes:
Aj ked teraz dalsieho psa ozaj neplanujem.

Ten zadok na vystavy musi byt oholeny? Ja by som chcela stredneho psa (okolo 20kg) s chlpami, ale neplznuceho, ale zas aby to nevyzadovalo specialnu vystavnu upravu (a vseobecne aby nemal narocnu udrzbu - ja necesem ani seba :heh: )


Na výstavy musí být takto upravený, pouze v USA je povolen tzv. retrívří střih, tj. je ostřihán po celem těle stejnoměrně a zadeček tedy není vyholený. Pokud na výstavy nechodíte je pohodlnější ho ostříhat celého, já mám jednu fenku taky ostříhanou, na stránkách je její fotka, tak můžete vidět jak to vypadá. Jinak jestli nerada češete Portík se pro vás mc nehodí, jen v případě že by jste jej měla ostříhaného nakrátko. Dlouhá srst se musí česat několikrát týdně, jinak splchne a je pak složité ji rozčesávat. Nemají podsadu nelínají, ale je potřeba u dlouhé srsti vyčesávat odumřelé chlupy, jako když si češete vlasy. :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 28.03.2013 18:26

milča008 píše:
kellee píše:tak som sa asu zalubila :hi:
do buducna mam vybrate tri plemena a toto je jedno z nich a dostalo sa na prve miesto, sa mi velmi zapacilo[/quote


Jsou to super psi :smile:


no len ja som sa pozrela na vyzor a zapacil sa mi, co to som precitala na strankach ale vela o nom neviem, ma silny lovecky pud? aky je povahovo,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Štv 28.03.2013 18:40

Kelley: jsou zařazeni v KCHLS v sekci přinašeči a vodní psi. Dají se využít jako výborní pomocníci pro práci ve vodě , podobně jako retrívři. Jsou menší a možná i proto myslivci až tak nevyužívaní.Zato jsou hbitější a obratnější..Co se táýká loveckého pudu, určitě ho mají dost velký. Je u nich hodně důležité zvládnout přivolání :smile: Povahově jsou naprosto nekonfliktní, mají vysoce hodnocenou pracovní inteligenci, nejsou to ale cvičákoví psi, ikdyž my na cvičák rekreačně chodíme a máme zvládnoutou základní poslušnost. Hodí se spíš na aglity, zachranařinu, a psí sporty ,kde uplatní svůj temperament a radost s práce se svým člověkem.V zahraničí ,kde mají moře je hodně využívají jako vodní záchranáře, mám krásné fotky kde skáčí z útesú nebo z vrtulníku do moře. Nehodí se pro lidi co chtějí mít psa v kotci, Portíci jsou vám stále na blízku a taky strukturou jejich srsti je dáno, že ve velké zimě je jim lépe doma. Někteří chovatelé říkají , že pokud jsou postupně na kotec navykáni( od nejmírnějšího až po nejhorší počasí) nemají s tím problém. Já osobně bych je venku nenechala.
Možná ještě k tomu loveckému pudu, moje kamarádka pouští psy volně v lese a zvěř je vůbec nezajímá. V každém případě to přivolání je u nich důležité :smile:
http://www.porties.cz/news/pro-koho-je-portik-vhodny-/
Naposledy upravil milča008 dňa Pia 29.03.2013 8:38, celkovo upravené 2
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 28.03.2013 18:59

velmi pekne zainfo, urcite pomoze. Ja nie som kotercovy typ cloveka, ani nikdy nebudem. Koterec stoji opusteny na dvore, psy mam dnu, hoci maju srstprisposobenu na von, ja mam potrebu ako pises, psa mat pri sebe, nie von, nie na zahrade.
ese raz dakujem za info, urcite mi pomoze pri rozhodovani
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Štv 28.03.2013 19:05

A ako znášajú pohyb vonku v zime - zimné túry napr.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 29.03.2013 8:01

Pohyb venku je úplně bez problémů, snášejí různé vlivy počasí dobře. Je to zdravé a odolné plemeno, takže když jsou v pohybu není problém ani se zimou ani s deštěm . Já mám sice kabátky , které jim kryjí záda a ledviny, ale používám je pouze v opravdu velké zimě. Když je velké horko jsou línější a platí u nich stejná pravidla jako u ostatních psů. Za každou tůru nebo dlouhou procházku vám budou naopak vděční , miluj ípohyb venku a umí si to užít :smile:
http://files.porties.cz/200000246-74e6477d68-public/DSC_0599.jpg
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Ned 31.03.2013 0:19

super foto :aaa:
No veru, ked to bude raz aktualne, asi aj zvazim tu svoju lenivost, neskutocne sa mi tieto psiska pacia.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina


Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Uto 02.04.2013 15:22

:aaa: krasne!
Ked sa srst osrtiha, dorastie do pozadovanej vystavnej dlzky? Resp. ako rychlo rastie?

ake su realne skusenosti alergikov s tymto plemenom?
(nemam rada pomenovanie plemeno vhodne pre alergikov, nakolko ziadne sa takto vo vseobecnosti neda nazvat, mozno skor viac alebo menej vhodne...)

EDIT: A mate nejake fotky, kde by mal portik vsade dlhu srst? (teda nie ten US strih ale ani FCI upravu, proste celotelova dlha srst.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 03.04.2013 8:21

Po ostříhání srst do požadované výstavní úpravy asi půl roku, já tu starší fenku nechám střihat zhruba jednou za 3-4 měsíce nakrátko. Když se nechá déle musí se pak už vyčesávat. Zkusím najít nějakou fotku , kde má srst nejdelší,ale úplně dlouhou po celém těle nemá nikde. Buď nakrátko nebo do půl pasu :smile: Co se týká té alergie, určitě je vhodný pro ty co mají alergii na srst, ale pokud je někdo těžký alergik, nechala bych si to raději otestovat. Může tam být alergie třeba na jiné složky psích složek srsti( odlupující se kůže, lupy, prach a jiné). Nejsem úplný odborník alergolog :smile:, raději bych si to ověřila u lidského doktora. Nicméně je PVP zařazen mezi psy vhodné pro alergiky na všech odborných kynologických stránkách.
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Str 03.04.2013 8:33

vacsina alergologov je proti akemukolvek psovi pre alergikov, ked som svojej doktorke povedala, ze chcem nahaca, tak ani toho mi neodporucala :heh:

Tieto psicatka sa mi fakt velmi pacia a ked raz zacnem premyslat nad dalsim psom, tak urcite zvazim aj portika. :yes:
Musim si ich na vystavach vyhladat a omakat nazivo.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 03.04.2013 13:38

Chceme jet na výstavu na Senec tak se stavte, rádi Vás uvidíme :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Str 03.04.2013 13:40

milča008 píše:Chceme jet na výstavu na Senec tak se stavte, rádi Vás uvidíme :smile:

To mi nerobte, do Senca nejdeme (piatok a nedostatok dovolenky :ua: ) a vlastne celkovo moc vystav tento rok neplanujem :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 03.04.2013 14:37

Obrázok
Obrázok

To jsou úplně nejchlupatější fotky ( po celém těle) co mám :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI