Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Offca » Pia 06.09.2019 16:29

kellee píše:Ja som pozerala chs a zhrozena som bola. Same prasiatka

Da sa vybrat
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 06.09.2019 16:32

zatial ma len jedna CHS ceska zaujala, inak nic. Na SK su bosiky na tom ako? vyuzivaju sa na nieco?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wer » Pia 06.09.2019 16:36

Offca píše:Myslis Gardiena..

By si ale neverila, ze v drvivej vacsine ti poslu pracovne vymakane zviera fakt do kelu. Resp. horsie hodnotia.
Vsak ako u vsetkych plemien.. Mimo chrtov..


A treba vam V z vystavy?
A ano, Gardy a mysljm, ze ani na poli pracovnom sa nestrati... aj by som sdm hodila jeho kontrolacik, ale tak to nemozem takto :heh:

Kellee, co ty chces s bosikkm, prosim ta? Si ta uplne neviem predstavit..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Offca » Pia 06.09.2019 17:10

Tak, Wer, nejde o to, ci treba. Vidis, ze zjavne to mam v pazi, ked kuknes na moje baby. Ale blbe je, co ludia posufzuju ako fajn. Je normal, ze sa niekomu paci vypapany pes. Nie je normal, aby to bolo vystavnym standardom. Ale to je problem vsade, uz co uz.

Ja vlastne ani neviem, co sa momentalne chova na Slovensku. AmeMagnanime dochovala, Babanov vrsok chova. Pracovne sa ale nejak nevedu. Take zaklady. Akcneho jednotlivca ale dokazea primäť k hocicomu, stale je to ofčák. Plus teda ak chces vyslovene len pracu, tak najdes.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wer » Pia 06.09.2019 17:19

Tak ale tvoje splnaju standard napr? Nevravim absolutne o kilach navyse, ale o stavbe tela. Lebo podla mna Gardy je taky fakt standardny, ze tak ma bosik nejak vyzerat. Vypapany nie je vobec teda, vidno mu rebra. Ale tvoje su uplne iny typ. A nie som si uplne ista, co by robila kellee navyse este s pracovnou liniou, ked sa jej pacia tie subtilne. Lebo ci da psovi nazrat mrnej, ci viac, to je uz fakt na nej :heh: tuk sa nededi :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 06.09.2019 17:55

ved sme sa nikdy nestretli, nepoznas ma :joint:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Offca » Pia 06.09.2019 17:56

Wer, je normalne, ze pes ma 50 kil a suka 30. Uz to pochop. Dlhodobo sa o tom tahame :heh: Moje suky nie su nestandardne. Tessa je divne uhlena, preto vyzera jak vyziablinka. Na klubovke naposled dostala V.
Kuku ma drobne nedostatky akoze blede oko a prekukujuca hneda srst za usami. Nic co do stavby tela. Je uplne OK a mali sme ju uchovnovat vo Francuzsku. Zial, dost mozne, ze to uz nedotiahneme. Ale nic to za to.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wer » Pia 06.09.2019 18:03

Kellee, dost si popisala, clovek si urobi obraz. :nwm: na co sa stazujes, co riesis so psami. Tie psy fakt nie su jednoduche a vyzaduju dost tvrdu ruku. Teraz nemyslim v tom klasickom, ze bit ich, ale psychicku prevahu potrebuju. Ale tak tvoja vec, ked sa citis... :nwm:

Offca, napr suka, co mal luckin priatel bola ina. Uplne iny typ. Aj ine suky vidam proste, ja z toho posudzujem, nielen pes vs suka :pac: A tymto nechcem hanit tvoje suky, bozechran, ved vies, ze ja preferujem pracakov. Aj alic ked, tak siahne najskor po chovke, co mas kuku... (aj ked verim, ze ju zlomime na NO :haha: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Offca » Pia 06.09.2019 18:15

Typov je viacero. Napr Tessna ma blizko ku Arike (co mala Lucik). Vysoke stvorcove atleticke. Arika ma ale matku Geru, co je pevna korba, a prejavila sa aj v tom atletickom tele (nakoniec. Ked dospela).
No ale potom mas este kratkonozky obdlznikove.
Mas ozrutne mohutne psy, a mas PSY velkosti Kukiny. Su siroke hlavy a vyrazne stopy, su uzsie hlavy a nevyrazne stopy, alebo su aj klabonosy.
Su kratke odstavajuce uska, su dlhe lopuchy.
Je hunata zvlnena srst co nevyplzne ano v lete a bosikvyzera ako medviedok, a je aj srst uplne priliehava, redsia.
Vsecko mozne.

Ja sa len bavim na tom, ze pamätas, ked sme uz o tom viedli debaty, a vravela som, ze na vyber JE. Ty si vtedy vravela, ze ale moja suka je ina. Ina.
A hla, teraz mam, v tvojom pominani, dve ine :heh:
A nemusela by som ist vyslovene do TEJ chovky, odkial je Kukuliena. Da sa aj inde take najst. Aaaj ked narocnejsie. Lebo vacsinou najdes to, co mate hold vacsina fixovane ako bosik. Co je fajn (blablabla, uz sa vykecavam), ak ten monumentalny pes je stale rychly a obratny. No naozaj si nemyslim, ze by mali rovnako vyzerat aj suky. Velke a monumentalne.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wer » Pia 06.09.2019 18:58

Tak standard je hadam dany. Vyska, vaha... :nwm: vzdy je viac typov, ale vzdy je nieco z toho blizsie idealu
Dajte foto toho z angeliky, som zvedava.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 06.09.2019 19:00

Offca píše: mali sme ju uchovnovat vo Francuzsku.

Preco az tam? :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Offca » Pia 06.09.2019 20:14

Tak ono je na zvazenie, co je to "blizsie idealu". Ci pes neviemako čačaný (podla predstavy niekoho) a povahovo nemastny neslany, alebo ci pes, ktory proste v standarde je, a zaroven ma povahu superbosika.
Ale myslim, ze o tomto ozaj nemusime debatit. Jednak mame podobny nazor, a dvak je to ozaj vec pohladu a prwferencii.
Kazdopadne som rada, ze sa aj bosici tahaju celkovo poslednu dobu k tomu "pracovnu".

Pigie, do FR asi najskor principialne. Mam ju v spolumajitelstve, chovatelka nema uplne tuti fruti vztahy v CZ klube, kde by mala uchovnovat. Ona to ajtak najradsej dava na krajinu povodu, co je super.
Ale moznoze nakoniec bude ajtak uchovnena na Slovensku. Uvidime, ako veci pozapadaju.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wer » Pia 06.09.2019 20:28

Teraz sa nebavim o povahe, lebo kellee hovori o vzhlade, vyzore...
Napr idealny NO - pes ma 62,5 cm vysku, 35 kg, obdlznikovy format... Velkostne moj pes uplne. Javi sa vsetkym maly... :ha: A to pritom su aj psy so 72 cm (pax) a tiez sa to uchovni... kdesi je aj popisane, kolko by mali mat usi, kolko nuchac, nohy, chvost, dlzka tela a pod... ideal je dany, o tom je standard. Voci tomu by sa mal posudzovat jedinec. Jasne, ze je to inak na vystavach, to je nepodstatne.
Len mne prislo, akoby kelle povedala, ze chce mini yorka a sa stazuje, ze vsade su len standardne jedince... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 06.09.2019 20:52

ja viem presne co chcem :ha: len to nechapes
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wer » Pia 06.09.2019 20:54

Beaucerona z angeliky :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI