Austrálsky dobytkársky pes / Australian Cattle Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Sezen » Štv 17.09.2009 12:20

No škoda že sme priestorovo obmedzení, už by sme veru uvažovali o malom australáčkovi :lol: .

Gratulujeme k úspešnému zvládnutiu ZVOP :jop: . My sme boli v sobotu, keby som vedela, že tam budete tak zostaneme aj na nedeľu a pokocháme sa :lol: .
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod oddorrinky » Štv 17.09.2009 13:18

jééé tak to je velká škoda :hmm:

A kdo Vás posuzoval? mě každej říkal jak to není jednoduché a jen tak to nebylo, ale holky byly moc šikovné a zvládly to během pár minut, někdo tam byl i 20 než se rozhodl jestli mu to dá nebo ne....
mrkni na fotky jak nám to šlo - odkaz je na úvodní straně na mých stránkách a je tam i videjko z pasení kraviček :jop:
oddorrinky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Sezen » Štv 17.09.2009 13:56

Na ZVOP posudzovala Šárka Gavendová a keď už sme tam boli tak som sa votrela :lol: na HWT. To posudzoval Josef Škůrek a zvládli sme ho na 82 bodov, čo bol pre mňa šok, pretože sme pri ovciach boli len pár krát.
Fotky som omrkla, babám to veru dobre išlo :jop: . No a počasie ste mali oveľa lepšie, nám v sobotu lialo celý deň a bolo chladno.

Video je super, je vidieť že to pasenie majú v krvi.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod oddorrinky » Štv 17.09.2009 15:08

Téééda, Vy jste zvládli HWTéčko,a na super bodíky!!! Tak to je paráda, moc a moc gratuluju :jop:
Já bych na něj taky chtěla jít s Australií, ale to budeme muset trochu trénovat, hlavně sklidnit :lol:

A počasí bylo super to je fakt, taky jsem tam vydržela až dokonce na trojkové zkoušky, super podívaná.

A ano, naši ACD a odchovy mají oparvdu super vlohy, až jsem byla sama překvapená :lol: Ten modrý pejsek co spolupracuje s Australií je Ballarat od Dorrinky, který viděl krávy poprvé v životě :jop: Takže jsem byla moc spokojená, to jo :hi:
oddorrinky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod yuyka » Štv 17.09.2009 20:12

oddorrinky píše:Tak konečný počet ACD na světové výstavě 54!!! Bude na co koukat :jop:

A pro případné zájemce o štěňátka oznamuji, že se u nás krylo :-)

tatínek je MultiCh.DuWest Bubba Magnet
http://www.bubba.estranky.cz/stranka/duwest-bubba-magnet

a maminka InterCh.MultiCh.Aussie Balmoral Moravia
http://www.oddorrinky.estranky.cz/stranka/jessi


Ja by som záujem mala, len ešte neviem, či tento rok, alebo budúci. Bubba sa mi hrozne páči. Mohli by sme pokecať na výstave. Poslala som ti ss :no:
yuyka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: BB / SNV

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Sezen » Pia 18.09.2009 19:56

oddorrinky píše:Téééda, Vy jste zvládli HWTéčko,a na super bodíky!!! Tak to je paráda, moc a moc gratuluju :jop:
Já bych na něj taky chtěla jít s Australií, ale to budeme muset trochu trénovat, hlavně sklidnit :lol:

A počasí bylo super to je fakt, taky jsem tam vydržela až dokonce na trojkové zkoušky, super podívaná.

A ano, naši ACD a odchovy mají oparvdu super vlohy, až jsem byla sama překvapená :lol: Ten modrý pejsek co spolupracuje s Australií je Ballarat od Dorrinky, který viděl krávy poprvé v životě :jop: Takže jsem byla moc spokojená, to jo :hi:


Ďakujeme. Prešli sme ten parkúr takou rýchlosťou, že pri ohrade tie ovce ledva lapali dych :lol: už som myslela, že skolabujú. V sobotu sa išli ešte IHT C1 a tam bola suprová tá pani z Poľska, myslím že bola aj v nedeľu s takým krátkosrstým hnedým psom.

To je dobre, že sa u nich zachovávajú vlohy, predsa len boli vyšľachtené na prácu s dobytkom a táto vlastnosť by sa nemala stratiť, hoci tu u nás len málo ľudí má možnosť mať australana pri dobytku.

Koho berieš do Bratislavy na svetovku?
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod oddorrinky » Pon 21.09.2009 18:40

ano polka byla super, v neděli dělala 3 s černobílým borderákem.

Do Bratislavy beru Australii a novou posilu Spice , taky se představí mé odchovy - v mezitřídě fenka Ashvill a pejsek Acheron, který teď v sobotu na speciálce v Ružindole dostal BOB :jop:
oddorrinky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Sezen » Str 23.09.2009 9:48

Super gratulujeme :jop: . Na výstave sa určite uvidíme :lol:
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod johny5 » Str 07.10.2009 22:03

Toto som dnes nasiel na slovenskej inzercii:
N
Austrálsky dobytkársky pes

Hľadám nový domov pre 2,5ročného psíka s PP, nevhodný do chovu, perfektnej, vyrovnanej povahy, veľmi temperamentný, vášnivý aportér so základnou poslušnosťou. Zvyknutý na prítomnosť iných psov, mačiek a hydiny. Vhodný na akékoľvek ďalšie športové využitie, napr.pre...
» Detail inzerátu
Žilina
nikka545
0911 293 328
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Sezen » Štv 08.10.2009 21:24

Pár fotiek čo sa podarilo bratovi nafotiť.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Mata2112 » Str 21.10.2009 21:39

Ahoj Vrani
ja mam doma 1,5 rocneho ACD,a zda sa mi,ze asi nedostava dostatok moznosti na vybehanie sa. A zacina sa z neho stavat troska problematicky hafan. Nevedela by si mi poradit cim by som ho vedela zabavit. Chodievam s nim von ale to mu nestaci..uz aj na bicykli som s nim v lete chodila,ale nejako extra ho to nebavi. A neviem ako ty,ale ja mam takeho neskutocneho tvrdohlavca doma,ze ma dokaze pekne vytocit:) a este taka otazka, nevies nejaky tip,ako by som ho donutit aby sa sustredil? aby mal z povelov ktore mu davam radost,ze ich moze vykonat? Je to moj prvy ACD a je to nazoaj tvrdy oriesok;)

Dakujem ti velmi pekne

Mata
Mata2112
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod oddorrinky » Štv 19.11.2009 11:25

18.11.2009 se nám narodilo krásných 7 štěňátek!!!
4 modré holčičky, modrý a dva červení kluci :jop:
Obrázok
oddorrinky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Martas » Str 02.12.2009 22:25

Dne 17.11.2009 se v chovatelské stanici Domikar narodilo 6 štěňátek ACD.Jedna fenka a pět pejsků.Více informací naleznete na www.domikar.wbs.cz
Martas
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Amaguk » Str 02.12.2009 22:28

vsetkym blahozelam k malym australcatam :jop: :aplause:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Sezen » Str 02.12.2009 22:38

Aj my gratulujeme k malým australáčkom :jop: a prajeme veľa zdravia a dobrých páničkov.

oddorrinky píše:18.11.2009 se nám narodilo krásných 7 štěňátek!!!
4 modré holčičky, modrý a dva červení kluci :jop:
Obrázok


Míšo, sú úžasný, chodíme ich obdivovať na stránku.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI