Austrálsky dobytkársky pes / Australian Cattle Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Amaguk » Str 19.09.2007 19:34

acd píše:Havko má 4,5 mesiaca. Kúpili sme si ho predovšetkým ako rodinného a strážneho psa. Ja aj manžel sme robili športovú kynológiu a záchranarčinu tak možno sa mu újde z každého niečo. Celkom ma láka aj pasenie. No ešte uvidím... :smile:


jaj, tak to je este babatko :smile:

kyno a zachranarcinu ste robili aj s tym sarpejkom co si ho spominala?

neviem, aky si tito dobytkari na sportovu kyno - neviem ako obrany, napr. borderku na obranach si moc predstavit neviem, ale to pasenie moze byt zaujimave - mate na to podmienky? :)

a strazenie ako? ano su neni vyslovene strazni, pokial viem. a vas je este asi dost maly, aby sa to dalo odhadnut
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Larra@dogs » Str 19.09.2007 19:52

Nie, šarpejka bola vyslovene rodinní maznáčik, ktorý spával somnou v posteli. Na záchranárčinu sa veľmi hodí hlavne preto, že je neuveriteľne uštekaný a vytrvalý.... na vyľadávanie v lese a obratnosť úplne perfektné vlastnosti. Pre športovú kynológiu platí to isté. Chovatelia v ČR ho celkom bežne využivajú na športový výcvik. Čo sa týka pasenia tak kamarátka ma u nás na blízku ranč kde chová kone, kozy, kravy.... aj strýko chová kozy a kravu, takže skúšať by sme mali kde. Borderku som videla kúsať aj na vlastné oči :oo: ......neuveriteľné, ale úžasný pohľad :lol: Niekde mám uloženú aj stránku kde je to fotené. Tak ak chceš pozriem ju a napíšem ti.
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Re: Náš austrálsky dobytkársky pes

Poslaťod Tasha » Pon 16.06.2008 6:31

Najprv k tej borderke a obrane, kamarátova sestra má bordderku, má za sebou skúšku z pasenia a robia s ním aj obranu. čo som videla fotky, tak ho to strašne chytilo.

A ACD. Na slovensku som do soboty videla len 1. S pp. A teraz v sobotu hneď ďalších 4. Z toho dve šteniatka. S jedným štendom som sa aj hrala. už ako 4 mesačné vie toho strašne veľa, podáva labku ako o dušu, drží sa pekne pri nohe. No krásne...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Náš austrálsky dobytkársky pes

Poslaťod Puk » Str 18.06.2008 9:25

Niekde na českých stránkach som narazil, že chodievajú v slušnom počte na stretnutia leopardích psov a že sú veľmi šikovní. Robia sa tam rôzne druhy výcviku (obidience, coursing, pasenie, záchranárčina, kolobežka, poľovnícke i športové stopovanie...) a vlastne sa testujú ich vlohy.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod ivana1 » Ned 06.07.2008 14:29

Poradca chovu shíb v CR - pani Petrusová - si doviezla steniatko. Ked som bola teraz v Brne kuknut, mala ho tam, nech si zvyka na ruch. :smile:
Obrázok
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Amaguk » Ned 06.07.2008 14:35

snad hej :smile:
stenuch je ake krasne male bubatko, na zozratie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod ivana1 » Ned 06.07.2008 14:37

To teda hej, cely cas takto spalo, len ked po hodinach pani odchadzala, shiba sa viezla v klietke - a ono veselo cupkalo na voditku. Uplne super! A ja som nemala fotak pri sebe! :pac:

// Témy spojené, OT vymazaný :smile:
/ Bibiana
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Basha » Sob 20.12.2008 21:00

Zaujimavi hafcovia :smile: ,pacia sa mi, neviete mi odporucit nejaku stranku (moze byt aj v anglictine), kde by som sa o tomto plemeni dozvedela viac? Alebo sem nieco nakopcit... :smile: Aj by som sa rada opytala, ako su na tom s vlohami pre pasenie...Viem, ze su ini pracovne ako borderky (moj pase najradcej psov ked aportuju:)), napr. ako ich laka past auta, ci su v tomto tiez taki psychosi :lol: Podla toho, co som zatial namatkovo sa docitala, tak mi pridu ,,tvrdsi" ako bordery kedze su to dobytkary vlastne, iny sposob vyuzitia maju...Puberta je s nimi asi zaujimava :ha: Rada by som pocula, nazory z ,,prvej ruky"..diiiiky
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod calwen » Ned 21.12.2008 8:18

Basha...ak boh da tak sa o par rokov presvedcis na vlastne oci :no:
Ak budu financie tak ja si chcem importovat druheho psa a vychadza mi to zatial na ACD (tu este nemam vybratu krajinu odkial by som vzala..) , HOK z Holandska alebo Svedska alebo minibultika(ano viem tento tam moc nezapada ale je to srdcovka :ha: )
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Basha » Ned 21.12.2008 13:00

Jeeeej tesim, vedela som, ze tuzis po dalsom holandiatku, viem ze mas rada CSV, ale nevedela som, ze xes ACD :ha: Tak to sa tesim, bo ja sa nechystam, a uz vobec ne tak skoro...Ale informovat sa uz mozem aj teraz :yes: Bude krasny masaker ked sa stretne Mardenko s niecim takymto sialenym, pevne konstitucnym :jupi:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod calwen » Ned 21.12.2008 19:22

No ako vravim...musim co to este o ACD pozistovat-aj o minibulloch a potom aktualne sa uz nejak rozhodnem... A na CSV je cas este par rokov :no:
Neviete nahodou osobne stranky nejakeho ACD-agilitaka?
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Basha » Ned 21.12.2008 20:19

kukni sem: http://www.cidabro.cz/images/mel-10m-smecka2.jpg inak ten jeden ich pes, tam je agilitak - Windwarrior´s Flying Force ´´Otto´´, mne aj tak najviac pasuju ku konom :ha: a dobytku, jak borderky ku ovciam:)
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod calwen » Pon 22.12.2008 22:48

Ja som sa prave zamilovala :aaa:
Asi som nasla matku mojho potencialneho buduceho stenata ak take bude :no:
Je krasna-neni to taky sudok na nohach :lol: a hlavne beha AGILITY
http://www.camdendog.estranky.cz/stranka/aki
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Basha » Pon 22.12.2008 23:40

Ja som sa dogooglila k jednej dobrej stranke - je tam aj prehlad chovnych stanic po celom svete:
www.australiacattledog.com
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Australian Cattle Dog

Poslaťod Tasha » Uto 23.12.2008 10:39

Je to krásne, ale pri mne si to predstaviť neviem. Je to pre mňa malé... Už som si nejak zvykla na veľké psy a do menších ako čsv by som asi veľmi nechcela ísť...som strašná...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI