Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Pon 12.01.2009 11:16

Ahoj Brusu,
my s Goodiem cvičime agility a teraz ked skoncila sezona, sme presli na obedience.Snazim sa cvicit denne aspon 20 minut.V aprili ba som rada spravila skusku OB Z, cize zaciatocnikov. NO uvidime.lebo pes je teraz v puberte a prestava posluchat :nwm:
Nastastie je hodne pazravy,takze sa mi dobre cvici na pamlsky.No a v lete uz mame miesto v Agility tabore v Poprade,tak si dame intenzivku.
Co sa tyka vystavovania,povedala som si,ze tento rok vymetieme par vystav,nech pozbieram par skusenosti :ahoj:
Inac mne sa osobne pacia viac blue merle aussici - ale ved vies, nie je to len o krase ale aj o charaktere..
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Ned 18.01.2009 22:02

Ahoj Goodie.
Povaha u AO naozaj väčšinou nie je problém. Taša tiež občas skúša a pokiaľ tú jej energiu neusmerním, tak má tendenciu vymýšľať si aktivity sama ( obľúbená činnosť ´´ lietanie ´´ za vtáčikmi, bežkármi... :dunco3: ) Ale musím ju pochváliť, lebo väčšinou sa ozaj snaží vyhovieť povelu. Aktívne sa zúčastňuje vyháňania koníkov na pastviny - aj keď to oni letia aj samé a v spolupráci so staršou NO aj zaháňa späť. Vtedy je fakt šťastná.
Učí sa rada, chápe rýchlo a aj keď mám pocit, že cviky poslušnosti nepatria medzi jej favoritov som z nej stále viac nadšená. :lol:
Inak u nás pamlsok žiaľ nejak extra neúčinkuje - nie je veľmi pažravá..čo je trochu na škodu.
dajte vedieť ako ste dopadli :winner: a pozdravujem aj ďalších Bohuňkiných odchovancov v Trenčíne.
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Ned 01.02.2009 16:23

Ahojte,
par fotiek môjho fešaka[*Obrázok]
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Ned 01.02.2009 16:27

A tu ako dospelák[*Obrázok]

[Obrázok*]
[Obrázok*]
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod calwen » Ned 01.02.2009 16:32

goodie je fesak...uz sa tesim az sa stretneme na cvicaku...dufam ze je stale taky tesivy ako byval ked bol maly :no: :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Ned 08.02.2009 14:46

Ahojte,
no tesivy je stale a hlavne hravy - i ked uz teraz mal rok a s niektorymi psami sa uz neznesie,to vies dospieva...
No a na vystave v Brne sme nedopadli nijak- lebo sme ani nesli.Goodie chytil 5 dni pred vystavou virus a prehnackoval skoro 3 dni,takze mi nasadili antibiotika a rontgen criev,probioticku pastu na zaludok a dietne zradlo.Pekne :hmm: ,pomali mam pocit,ze mi to robi naschval...minuly rok to bolo totiz tak isto, :ach:
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod calwen » Ned 08.02.2009 14:49

To si spominam...minuly rok to bola letna Bratislava nie? Ale tam ste nakoniec isli.
Hlavne nech sa da dokopy :no:
Uvidime co to da na cvicaku...Mardi tiez dospieva a obcas ma problem s nejakym psom-no z 99% je to vtedy ked ten pes ma problem s nim :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Ned 08.02.2009 18:18

:lol: nejaké nové fotky mojej kočky :hi:ObrázokObrázokObrázok
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod lusillda » Pon 09.02.2009 15:39

Ahoj.Som tu novacik. Velmi tuzim po AUO, v podstate uz mam rezervovane steniatko od http://ewbor.republika.pl/ od mysha ...z polska...mozem sa spytat odkial mete vy svoje steniatka a ci niekto nema skusenosti s polskymi chovatelmi?
lusillda
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Uto 10.02.2009 11:13

Ahoj brusu,
pekne fotecky, my ked chodime s Goodiem vom vsetci ho tipuju za fenku, neviem preco :nwm:
Lusillda, ja mam psa z Ciech CHS Puella Fera. Nemam skusenosti s poliakmi,ale webstranka a pes sa mi lubia.
Co chces suku, ci psa? Odkial si?
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod lusillda » Str 11.02.2009 13:13

Chcela by som fenku.mam doma dve (labradora a zlatu retriverku). Som Z Popradu ale studujem v Kosiciach a ju by som chcela mat tam v byte.Ale uvidime podla toho ake budu steniatka.Ja by som moc chcela blue-merle ta farba je pre mna uplne fascinujuca a kazdy z nich je ini. Vzdy sa v niecom vynimaju :no: Neviem ci mozem tykat....ale... ty si tiez z Kosic?
lusillda
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Str 11.02.2009 21:16

Ahoj Goodie.
Mne sa Goodík ako sučka nevidí - má pekný exteriér mladého samca. :jop:
Lusillda, pozerala som stránky....krásne psíky, teším sa s tebou na šteniatko. Ja tiež mám sučku z Čiech (puella fera) - ako Goodie a som z Košíc (teda kúsok od).
:jupi: :aaa: A mám dobrú správu!!! O pár mesiacov sa počet ausíkov na SR rozrastie. Jedného si berie moja známa do MT a druhého......na tom sa ešte pracuje - možno priateľ. Tak uvidíme. Nahováram ho na sučku z HU. Tá chovateľka má úžasných psov.
Inak Taša je neskutočná. Včera sme ju zobrali na vzchádzku s koňmi, z čoho bola nadšená, ale spôsobom, ktorý bol až otravný. Boli sme dve, ona lietala medzi nami a štekala, štekala, štekala....a krúžila okolo nás. Tak sme sa rozdelili. Beťárka ale aj tak sa snažila ´´pásť´´ a zhrňať kone. Tak sa potom nabehala asi 20 km zatiaľ čo my asi polovicu...a vôbec nevyzerala potom unavene. :lol:
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod lusillda » Štv 12.02.2009 9:17

Takze uz viete kolko ich tu zatial je? Tak to je skvele ze viem o niekom kto je z Kosic...nechodite nahodou na prechadzky aj do Kosic?
Ak sa mozem opytat kolko Vas vislo steniatko? a nema nahodou ta chovatelska stanica v HU aj neaku webovu stranku? Moc dik.
lusillda
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Uto 17.02.2009 9:40

Ahoj,
Lusillda kludne mi mozes tykat, no Kosice su daleko od nas ja som z BA. Teda novy ausik na Slovensku, no tesim sa :aaa: konecne sa to tu zacne hybat, ved ausici su uzasne plemeno.
Ja som bola cez vikend na borderstretku a s Goodiem sme tam kazili priemer :yes: Inac Goodie je samec, jasne to potvrdzuje, teraz,ked mal rok zacina behat za fenami, jedna radost

Brusu,neviem ako ty, ale ja som sa uz prihlasila do KCHMPP, tak dufam,ze moju prihlasku na clenstvo prijmu a budem tento rok moct Goodieho uchovnit. Inac chystas sa vystavovat do Nitry 28.3. ?? My ideme :yes:
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Uto 17.02.2009 20:14

Ahoj Goodie.
My už v kchmpp sme - pozri členov :no: . Tú Nitru naďalej zvažujem, Taša by sa mi mala čochvíľa začať hárať a keď si to načasuje na výstavu.....Na druhej strane by som zopár ľudí rada postretala + popozerala psíkov (okrem iného aj Goodíka :yes: ), tak to ešte prehodnotím.
Lusillda cenu nechcem tu rozoberať, veď nakoniec všetko je relatívne, možno, keď bude príležitosť, tak osobne.
Adresa tej stránky je http://www.australianshepherd.hu/
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI