Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Sob 03.01.2009 14:06

Ahoj,
jasne,že si ťa pamätám...Goodiemu sa prefarbili oči na jantárové,až na jedno,ktoré má ešte napoly modré.Nejaké fotky nájdeš v mojej galérií resp.si pozri našu webstránku.Pozerám,že máš leopardíka- pekné plemeno :aaa: , myslím,že ti dá tiež zabrať ho unaviť. Poznala som jedno dievča v BA,čo si tiež importovala leoparda - blue merle chlapca.Ako šteňa jej z nudy doma rozdriapal vchodové dvere :dancing: Myslím však,že ona nemala naňho dosť času a tak sa potom realizoval týmto spôsobom.
Neviem,či ju náhodou aj nepoznáš z výstav, viem totiž len toľko,že s ním chodila po výstavách a mali celkom úspech,veď nakoniec tu nemala až takú konkurenciu.
My sa s Goodiem chystáme najbližšie do Brna vo februári,na Trenčín som sa nestihla prihlásiť :pac:
Uvidíme ako pochodíme,bude to totiž naša 2 výstava v živote.Boli sme ako dorast na Duodanube a Goodie sa vystavil celkom sám,začo som mu nesmierne vdačná - šťastie sme mali aj v tom,že sme boli sami v kruhu :winner: a tak ho moc nerozptyľovali iný psi. Brno už bude o niečom inom,myslím,že tam bude celý český chov - no uvidíme...
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod Donna » Uto 06.01.2009 12:18

heh no aby som pravdu povedala je nemozne ho fyzicky unavit. a psychycky je to tiez hodne narocne pr neho 2 hodiny 100% sustredenia nie su priblem... a ot je este stena :aaa: to by sa mal dat este unavit nie??? :hmm: :lol: mojmu sa zasa jedno oko prefarbilo do jantarovej a druhe mu stmavlo...

a o tom blue merle hafanovi.. no jedine viem o jednom jedinom blue merle psovi ktory ma teraz 2 roky.. volas a sunnydog´s perfekt match a maju ho v tej chovnej stanici odkial mam ja toho svojho (www.catahoula.sk) ale ona ho nema od stenaitka... ma ho od nejakeho roku ale doviezla ho z nemecka a do nemecka bol privezeny priamo z ameriky. inak o ziadnom blue merle psovi v BA neviem .... ale keby vies asponmeno by bolo super lebo sme poculi ze tu este nejaky leopard je ale nevieme sa ho dopatrat :ua:

a tie vystavi... tak v Brne sa snad stretneme ja tam idem na oba dni, nasa prva vystava spolocna :aaa: uz sa vidim jake nervy budem mat... ale nie, nemozem, lebo andy so mna vyciti vsetky pocity a potom sa mi nepredvedie a potrebujem ziskat dobre hodnotenia.. najlepsie prve miesto :lol: aj ked v cechach s tym vobec neratam ze by sa mu to mohlo podarit. bodaj by sa sam vystavil jak goodie... aj artur sa mi sam vystavuje... a vzdy zachrani situaciu :heh:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Str 07.01.2009 14:06

:lol: No sme tu aj my - Východ :lol: (High speedfetch a Taša / Happy Babe) + podľa chovateľky by mal byť jeden starší black tri pes niekde v Slovenskom raji ( nevedela upresniť kde).
Držíme palce na výstave v Brne..
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod Alexis » Str 07.01.2009 16:41

A co sa tyka toho kupirovania chvostov....Viem,ze sa rodia bud s prirodzene kratkym,alebo sa im kupiruje len ma zaujima,ze ci sa to musi kupirovat.
Vdaka za odpoved :smile:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod Donna » Str 07.01.2009 16:47

nemusi... videla som aj s chvostom uz sice osm si najprv mysleal ze je to nejaka divna borderka lebo bol este aj tricolorny :lol: ale bol to australan
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod Alexis » Str 07.01.2009 17:01

Oks fajn vdaka predsa pacia sa mi psy skor s dlhym chvostom :yes:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod Donna » Str 07.01.2009 17:02

ja mam halvne pocit ze to akoby tak schudsuje toho psa... lebo ked nema chvost tak ma taku velku prdelku :lol:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Štv 08.01.2009 12:26

Mne sa páčia viac bez chvostíka ( akoby aj nie, keď ani moja nemá :no: , že?) Sú také hustejšie, masívnejšie. S chvostíkom sa viac podobajú na borderky, aspoň podľa mňa. A ten super bezchvostíkatý " rožkový tanec" ktorý spustia keď sa tešia.....treba vidieť. :lol:
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod goodie » Štv 08.01.2009 14:07

Ahoj brusu,
zdravim z Bratislavy. :aplause: Idete s fenami na vystavu do Brna? Ako sa inac dari?
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Štv 08.01.2009 14:56

Ahooj Goodie :smile: .

No Brnenskú sme nestihli uzávierku. Teda skúsime až Nitru a BA, to by už malá mala byť v triede mladých. Snáď sa tam aj stretneme. V nov.sme boli na NitraCanise a bola fajn ( dostali sme VN), pre obe dobrá skúsenosť.
Inak v KE je sučka ( moja ) a druhý je pes ( Higspeedfetch - Majkin).
Goodie rastie do krásy :poklona: a to s očkami je zaujímavé ako zjantároveli. Red merle je ešte zaujímajejšia než blue. Taša je ako z divých vajec - má energie za 12tich, radosť pozerať :aaa: . Pracujeme na pošlušnosti, rozmýšľam do budúcna možno aj nad skúškami..uvidíme ako nám to pôjde. Ako sa darí vám?
Chcem ju pofotiť, potom pošlem.
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Štv 08.01.2009 15:14

Obrázok Na fotke s bračekom - Hooper Dooper.
Naposledy upravil brusu dňa Štv 08.01.2009 15:21, celkovo upravené 1
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Štv 08.01.2009 15:18

Obrázok. Jedna pracovná...zablatená :jop:
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.01.2009 18:29

brusu, prekrásny mladý australák! :jop: Som rada, že sa aj na SK rozširuje. Keby som mala viac času v budúcnosti, asi sa tiež rozhodnem pri australákovi. Ale ešte sa uvidí...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod brusu » Ned 11.01.2009 11:17

Ďakujeme :lol: . Vaši sú tiež super :jop:
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Austrálsky ovčiarský pes

Poslaťod miska16 » Ned 11.01.2009 17:10

Taaaaaak sa velmi tesim ze sa konecne aj na Slovensku rozbieha toto prekrasne plemeno. vsetkym vam drzim palce vo vystavovani, ja sa tiez urcite o nejake 2 roky pridam k vam a prinesiem nejakeho fesaka na Slovensko. Momentalne sme s rodinkou v zahranici a vystavy tu navstevujeme takze nejakych aussies stale vidime.Vela uspesnych a zdravich psikov :jupi:
miska16
Šteniatko
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Cervenik

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI