Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 10.01.2017 19:02

Offtopic: K Leonkovi by sa najviac hodil flat. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod majjuna25 » Uto 10.01.2017 19:43

Leila Tobrok píše:a su rozdiely aj v cene podla sfarbenia?


logicky by byť nemali. Ale záleží od chovateľa. Sú i takí, ktorí zdvihnú cenu pekne sfarbeného šteniatka len preto, že sa naňho ozve viac záujemcov... :nwm:

Určite si zbehni na dáke australácke stretko, nech môžeš ausíky bližšie spoznať :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 10.01.2017 20:17

ja ich poznam a tak, ale ak sa dostanu do uzsieho vyberu urcite pojdem
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Aris » Uto 10.01.2017 21:13

Offtopic: Leila prečo si upustila od chodaka? Ja ich mám vo veľmi úzkom výbere a zrovna tvoj názor by ma zaujímal. Kľudne aj SS
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Uto 10.01.2017 22:15

Offtopic: mala som presne tú istú otázku len som tu nechcela OTčkovať :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod majjuna25 » Uto 10.01.2017 23:13

Leila Tobrok píše:ja ich poznam a tak, ale ak sa dostanu do uzsieho vyberu urcite pojdem



:jop: ak chceš, sa potom ozvi a môžeme spraviť dáky zraz s pár hafanmi, nech poznáš čo najviac rôznych ausíkov :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod kasei666 » Str 11.01.2017 5:13

Leila: Co do povahy je australak ustekany, trosku hyperaktiv a u psov v puberte sa prejavuju silne obranarake pudy ( co ak sa vcas a dobre neriesi, moze prerast v agresivitu ). Zdravie si treba davat poroz na hlavne na oci a klby, ausici maju geneticke vysetrenia povinne ( aspon v CR). Budem asi hnusna ale neodporucam slovensky chov, kedze maju nove stanovy, kde sa pes moze uchovnit bez RTG. No ano Srdcove eso su super. V CR je aj chovka Fallcat. Ty chodia vacsinou na zahranicne vystavy. Odporucim ti stranku www.aussiesworld.cz tam najdes vsetko :lol:
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Austrálsky ovčiak-cena

Poslaťod Charlotte-Ira » Ned 22.01.2017 15:03

Ahojte,
chcela by som si kúpiť psíka:). Môj vysnívaný psík je AUO. Chcela by som vedieť aká je asi cena takéhoto psíka s PP. Budem rada aj za každú radu/skúsenosť ohľadom výchovy, stravy, povahy... . Pravdaže mám o AUO naštudované dosť, ale rady od chovateľov sú určite lepšie ako knihy alebo internet :lol: . Zatiaľ Vám veľmi moc ďakujem :jop: .
Charlotte-Ira
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Ned 22.01.2017 17:39

skús ti trochu preštudovať aj túto tému popísané tu toho je myslím dosť :yes:
a ceny sú spomínané na predošlej strane :no:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod majjuna25 » Ned 22.01.2017 19:57

Ahoj Charlotte,

cena ausíkov je od tých 500/600€ vyššie, väčšinou, čo tak počúvam, je to tých 700-850€. Máš pravdu, rady od chovateľov/majiteľov sú nezriedka lepšie ako knihy/internet, preto moc doporučujem zoznámiŤ sa s ausíkmi osobne, spoznať viacero ausíkov, aby si vedela, do čoho ideš :lol:
Ja bývam v BA, ak by si bola niekde odtiaľto alebo z okolia, môžeme sa kľudne stretnúť, predstavím ti moje dve potvory :lol:

Na predchádzajúcej strane kasei spomínala webovú stránku: http://www.aussiesworld.cz - perfektná stránka, kde sa dozvieš niečo o povahe, zdraví, chove, vrhov aktuálnych i plánovaných.....
špeciálne si prečítaj články o povahe, veľmi pekne napísané :yes:

:ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Charlotte-Ira » Ned 22.01.2017 21:55

Ja som akosi zo ZA a do BA sa nechystam :smile: . Veľmi rada by som ich videla(milujem to plemeno<3). Popravde neviem o nikom kto má v ZA ausíka :ua: . Je pravda, že do parku alebo na cvičisko moc nechodím, ale ani nikto známy(ani známy známeho) nemá ausíka a ani nepoznajú nikoho s ausíkom :ua: . Skúsim pozrieť tú stránku možno napíšem pár mailov do choviek... . Chvíľu som premýšľala aj nad BOC ale do AUO som sa proste zamilovala na prvý pohľad :lol: . Čítala som o tej cene, či sa platí aj za sfarbenie a tak... môj sen je mať Red Merle AUO s chvostom (na pár fórach som čítala, že AUO s chvostom nie je AUO) neviem čo je na tom pravdy lebo na výstavy chodiť nebudeme :no: a ani som sa o tom moc nezaujímala :ua: . Zatiaľ ďakujem za všetko. Všetky rady sú vítané :lol:
Charlotte-Ira
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod tonamie » Pon 23.01.2017 17:58

Ahoj pri Martine je chovatelska stanica Labakan. Urcite by neodmietli navstevu. Alebo na jesen 2017 bude pri Ziline oblastna vystava vsetkych plemien.
http://www.zelvet.sk/labakan/index.php/ ... d-standart
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod kasei666 » Štv 26.01.2017 21:56

Charlotte - moj merlaty chvostoid, nemyslim, ze by bola o nieco menej australak. Pokial nebudes chodit na vystavy, pouvazuj o nestandardom.
Prílohy
FB_IMG_1471784170029.jpg
FB_IMG_1471784170029.jpg (23.05 KiB) Zobrazené 3920 krát
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 15.02.2017 20:52

Kedy sa merle šteniatkam pigmentujú nošteky? Malé Lečo má 13 týždňov a takýto frňák, ešte v 9 bol celý ružový. Má ešte čas? Keď vidím avatar Kasei, tak ma to neteší.. aj malého mama mala tmavší nos v jeho veku, a teraz má len na 80% hnedý.
Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Slausa » Str 15.02.2017 21:27

Offtopic: Aký ušiačik :love:! To sa fakt volá Lečo?. Ale podľa mňa nebude mať nikdy celý hnedý nos.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI