Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Puk » Sob 17.08.2013 13:50

No, zhrnula... Povedal by som, že zaklincovala!
Prečítal som si Tvoje príspevky na tejto strane a poviem len jediné: mali by byť výstrahou pre nových majiteľov (nielen) stafíkov, ako sa nemá vychovávať pes! Nie, nemáš problém opäť, Ty ho máš stále!
Nie som znalec, ale títo psi nemávajú problémy s ľuďmi, ale pri styku so psami je to náročnejšie a väčšinou to súvisí s plemennými drivom, socializáciou a hlavne výchovou a jej usmernením. Práve v tých posledných dvoch si ako majiteľka zlyhala! Problémy si mala začať riešiť už v puberte a vtedy, keď začínal "robiť ramená" na šteňatá. Tam ešte bola šanca zvrátiť tento stav. Pobitím sa rotvíkom prišla definitíva a neverím, že sa Ti ju už kedy podarí zvrátiť. V psovi sa otvoril hlas krvi... Bola Ti tu poradená dôslednosť, dôslednosť a zase dôslednosť. Len dodám, že ani nie tak v nasledujúcej výchove čo sa týka vzťahu ku psom, ako v disciplíne pri obťažovaní hostí, pretože v tomto prípade pes disciplínu skutočne nemá. Tu city nabok a poslušnosť sa dá jednoducho dosiahnuť. Pri stretnutiach so psami to už ale nikdy nebude, to už môže byť len Tvoje zbožné želanie. Tú dôslednosť musíš uplatniť už len pri svojej predvídavosti v tom smere, že : dovidenia nekontrolovateľné stretnutia s neznámymi psami bez toho, aby mal Tvoj pes košík a bol na vodítku. Nesúdim psa, ale na toto si ho odsúdila svojou benevolenciou doteraz Ty. Myslím, že tento postup je, aj vzhľadom na ostatných psov a ich majiteľov, prejavom Tvojej zodpovednosti. Neviem, ako by sa páčilo Tebe, keby k Tvojmu psovi dobehol neznámy pes a zrichtoval ho bez varovania. V takom prípade je ospravedlňovanie asi tak na dve veci. Osobne neverím, že si schopná sama si s týmto problémom dať rady a že korešpondenčné rady pomôžu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Sob 17.08.2013 14:39

tak asi som to pokaslala som len clovek a robim chyby...neviem co mam robit ale skusim ho niako cvicit alebo neviem bude nosit kosik mozno by mi poradili na cvicisku...ale zase na druhej strane je velmi vela psov co sa neznasaju s druhimi psami proste je to pes a pes a nech robi majitel cokolvek....na druhej strane je este mlady musi sa dat nieco robit som odhodlana ist do toho naplno ja sa priznam ze som na neho bola makka a vela veci som mu tolerovala ale ma odomna velky respekt naozaj ked sa hnevam staci ze zvysim hlas tak vie ktora bije musi sa dat nieco robit ja strasne chcem :plac:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Sob 17.08.2013 14:49

alebo aspon hop vycvicim ze nesmie sa odomna pohnut ked uvidi ineho psa...to by som mohla zvladnut od dnes zaciname a dam do toho vsetko usim to napravit ked nie uplne aspon ciastocne...
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Sob 17.08.2013 15:00

nechcem problemi bojim sa ze takyto ostane...ano viem je to moja chyba mala som zakrocit ovela skor ja som si myslela ze si len urcuju hierarchiu.psik ma dva roky hadam nieje nic stratene bola chyba s nim jednat ze vsetko moze ked sa hnevam tak hadze tie smutne oci a vsetko mu vzdy prejde mysli si ze sa moze byt ale ked pochopi ze nemoze mozno to bude lebsie musim predvidat situacia bude na voditku chodit a stale ho budem usmernovat nezelane spravanie trestat silnym napomenutim na co on reaguje dobre spravanie budem chvalit...pojdem aj na cvicisko je mi to jedno ak pomozu obetujem tie peniaze...
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod erasit » Uto 01.10.2013 9:41

tak od piatku mam konecne aj ja jedneho :jupi:
erasit
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod woolf » Uto 04.03.2014 9:58

Dobrý deň,
nevie náhodou niekto z Vás o niekom, kto predáva exteriérovo neštandardné šteniatko s PP?
Ďakujem
Naposledy upravil woolf dňa Uto 04.03.2014 11:47, celkovo upravené 1
woolf
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Owecka753 » Uto 04.03.2014 11:37

Zdravím vás,síce píšem úúplne dopredu ale do budúcnosti by som chcela ísť bývať do bytu..a priateľ mi akosi zatrhol veľkého psa/chcela som dobermana/ a tak som mu potom ukazovala stafbulíka a to sa mu pozdávalo viac...môžem vás poprosiť o nejaký zoznam Kvalitných,serioznych chovateľov na Slovensku a v CZ? dakujem
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod hriva » Str 05.03.2014 12:52

Nechcela si predtým aj pita?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Owecka753 » Pia 07.03.2014 10:20

chcela,najväčší top bol DOberman,pitbull..ale kedže sa musím zhodnúť s priateľom...musím brať ohľad aj na jeho rozhodnutia..
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Celine » Uto 11.03.2014 13:39

Používate niekto na staffbulla furminátor? Oplatí sa to kúpiť? Alebo som našla ešte Trixie trimovacie hrablo, niekde píšu, že je to to isté ako furminátor a podľa čepele to tak aj vyzerá. Ďakujem za radu :smile:
Celine
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Bugy » Štv 24.04.2014 14:59

Dobrý deň.
Nemá niekto tabuľku približných hmotností pre toto plemeno podľa mesiacov?
Nakoľko je to moje prvé šteňa tohto plemena neviem či mám v strave pridávať alebo nie.
Na oko sa mi figúra pozdáva no rád by som si ju porovnal.
Vopred ďakujem.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod woolf » Štv 24.04.2014 15:23

neviem či už tu taká otázka bola, ale zaujímalo by ma čím krmíte.
woolf
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Bugy » Uto 29.04.2014 11:53

woolf píše:neviem či už tu taká otázka bola, ale zaujímalo by ma čím krmíte.

Dobrý deň
Moja odpoveď Vás asi neuspokojí no na Vašu otázku je odpoveď veľmi subjektívna.
Každý sa určite snaží svojho zverenca kŕmiť čo najlepšie a každý jeden člen fóra by Vám mohol napísať že jeho krmivo a spôsob podávania je ten naj.
Dôležité je aby ste si o danom krmive,ktoré chcete podávať zistil čo najviac a aby ste si tak našli svoje naj.
Prajem pekný deň.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Bugy » Str 07.05.2014 16:53

Bugy píše:Dobrý deň.
Nemá niekto tabuľku približných hmotností pre toto plemeno podľa mesiacov?
Nakoľko je to moje prvé šteňa tohto plemena neviem či mám v strave pridávať alebo nie.
Na oko sa mi figúra pozdáva no rád by som si ju porovnal.
Vopred ďakujem.


Dobrý podvečer.
Vážne mi s týmto nemôže nik pomôcť?
Stačili by približné váhy v danom mesiaci,pri váhe otca,matky..
Ak by niekto vedel bol by som povďačný.
Vopred ďakujem.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Bad » Str 07.05.2014 16:58

Bugy, strava se neřídí dle tabulek ani se neodvíjí od mír rodičů, ale pouze a jenom kondicí štěněte - jednoduše musí být tak akorát, ani tlusté, ani hubené. Velikost je daná geneticky. Podstatná je kvalita stravy.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI