Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod julieta » Štv 13.12.2007 13:23

IWKA, ak si si nevšimla napísala som ,,česť výnimkám,, takže som nedávala chlpáčikov do jedného vreca....


Zdravím Vás, Tatiana Vargová. A zároveň gratulujem Ajke ku krásnemu výsledku na klubovke. Škoda že sme tam neboli. Bugiho polovičná sestrička je veľmi krásna. :no:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Iwka » Štv 13.12.2007 19:06

ano, vsimla som si len to bolo ze vacsina westov, a poznam ich dost, niesu vyryvacne. obcas sa najde nejaky psik co chce byt dominantny aale inac nic. a dakujeme za ,,CEST VYNIMKAM" :ha:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

stafbulik

Poslaťod Tatiana » Str 19.12.2007 17:52

dlhsie sa mi neslo prihlasit,tak az teraz mozem podakovat za gratulaciu k vysledku,mam z toho radost
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod MisheliQ » Str 19.12.2007 18:30

Iwka píše:
julieta píše:všetko závisí od výchovy. a hlavne treba byť dôsledný. Mne sa napriklad stalo že v 4 mesiacoch môjho psa napadol 4 rocny koker zozadu. stafikov mojho znameho pravidelne napadaju maltezaky, westiky a bisoniky. A najviac nemam rada ustekane metlicky :)) a provokaterov. Ale samozrejme psa dotvara človek tak česť výnimkám.



hej,hej,hej, pozor na vec! nedavaj westy,maltezaky a bisonydo jedneho vreca! Spolocenske plemena a terrier?

Aj tvoji su terrieri, takze poznas ake to je. su trosicku tvrdohlavejsi ako napr retrieveri, ale su to osobnosti! Poznam viacerych westov(jedneho aj mam) a v ziadnom pripade by nikomu neublizili. Poznam NO, ktory kazdeho psa idu roztrhat, poznam ,,bojove plemena" , ktore su uplni mazlici a mierumilovni psici a poznam viacej pudlikov a bisonov, ktore su uplnimy trhacmi a idu roztrhat, je im jedno ci civavu ci dogu. Asi tak.

ja mám westíka a on ako dosť skáče ľuďom do nôh, neviem prečo..žeby bolzle socializovaný? kvôli mne? aj so psami sa sem tam rád bije, ale to mu nedovolím, ale tak ako začala som pracovať na tom, aby neútočil..a tak so psami teraz už v pohode, aj minule s jedným westíkom sa nemal v láske a prednedávnom som ho mala na voľno, ten westík bol na voľno a vôbec sa nepobili..síce ten westík trochu vrčal ale to môj pes začal potom robiť také kolečka kolo neho, no zlaté...ale v bytovke furt dakomu do nohy skáče, nechápem..sopliak jeden..ale tiež som počula o tom, že majitelia westíkov majú tých svojich chlpáčov fakt zle socializovaných, aj u nás v poprade mi už pár ľudí vravelo, že ich psa napadol westík a pod. napr. jedna pani mi vravela, že jeden westík napadol jej sučku..chápete pes a napadne sučku? to je sila..ale westíci pôsobia tak plyšovo, ako aj yorkšíri lenže niekedy je opak pravdou
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

ajka

Poslaťod Tatiana » Uto 25.12.2007 13:46

stafik ako steniatko,foto archiv Ajky a bulterierky Dashky Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod janka97 » Pon 31.12.2007 11:13

mojli by ste mi pomoct ze kolkatich rokov sa tento pes doziva thank you very mach :ha:
janka97
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

stafik

Poslaťod Tatiana » Pon 31.12.2007 20:12

stafbulik sa dozije priemerne 12 a viac,zalezi na roznych podmienkach,bulik sa doziva okolo 10 rokov Obrázok Obrázok
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Tatiana » Pia 18.01.2008 15:05

ak su tu nejaky majitelia stafikov a mate skusenosti s ucastou na sutaziach organizovanych u nas dajte vediet,lebo viem iba ze v cechach taketo sutaze byvaju
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod archelsa » Ned 20.01.2008 15:28

mne sa stráášne pači stafik, a raz by som chcela takého mať, netuším či ho zvládnem, možno keď budem mať viac skúseností
a čo sa týka westíkov...no môj nieje vyrívač on sa rovno zakusí :heh:
ale už sa na tom pracuje...robíme pokroky, akože fenky v pohode , psy len ktoré pozná a ostatní podľa toho ako mu padnú do oka....
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Tatiana » Ned 20.01.2008 20:39

stafici su pohodaci a zvladne ich aj dieta ak su spravne vedeni,nenadarmo ich neprezyvaju "baby dog" :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Amaguk » Ned 20.01.2008 21:20

Tatiana píše:stafici su pohodaci a zvladne ich aj dieta ak su spravne vedeni,nenadarmo ich neprezyvaju "baby dog" :smile:

ono toto velmi pekne zneje, a zrejme to aj plati vo vztahu k ludom, aj ja ako clovek mam so stafikmi len dobre skusenosti, zial, nie tak uz ini psi - hlavne so stafikmi samcami :ua:
takze by som stafika urcite nedavala do ruky malemu dietatu. su to psi, ktori potrebuju riadnu socializaciu s inymi psami a aj tak sa mozu voci nim zacat prejavovat problemticky, aspon taka je moja opakovana a niekolkorocna skusenost
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Tatiana » Ned 20.01.2008 21:24

to je o tej vychove a ich minulosti,ale ide hlavne o vztah k ludom a to su spolahlivy uplne,a tie deti som nemyslela bez dozoru v malom veku,stafik je sidlo ale aj velmi lenivy,a v canisterapii sa uplatnuju prave kvoli vztahu k cloveku
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Amaguk » Ned 20.01.2008 21:32

o ich vyuziti v caniske viem :smile: ale zial ten ich vztah inym psom naozaj problematicky je, co je v sucasnoti, ked si ich ludia kupuju ako modne a viac-menej spolocenske plemeno, dost podstatna vec - kontaktom s inymi psami sa da len tazko vyhnut.
Ono sa to dost zvykne obchadzat - tato stranka ich povahy, a potom vznikaju velmi zle situacie, lebo ludia na to nie su pripraveni a majitelia sa svojim psom dostatocne nevenuju po stranke socializacnej. Co je pri energii a sile tohoto plemen potencialne dost nebezpecny pristup. My sami mame v susedstve jedneho - krasny pes, ale zurivo na pockanie napada inych psov-samcov a sposobil uz nejedno zranenie.
majitelia su samozrejme :censored: .
Zial, tieto plemena si vacsinou vybera isty druh ludi, z coho potom vznika dost hrozna kombinacia :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Tatiana » Ned 20.01.2008 22:07

to je asi skor vynimka,lebo chodim po vystavach roky a pocet stafikov je okolo sestdesiat a este som nezazila ziadny rozruch ,u AST to ano,nehovorim ze sa to nemoze stat,beriem to statisticky a zatial nebol zaznamenany utok stafika na cloveka,s tymi potyckami na psov je to zriedkave,a myslim ze ide najskor o zitie s clovekom a to je bezproblemove :smile:mam aj bulikov a moja staficka plus patterdalka sa znasaju v pohode,skor by som povedala ze vyryvat by chcela patoska,ale to v ramci hierarchie Obrázok
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Amaguk » Ned 20.01.2008 22:10

Tani, ale ja som nevravela o utokoch na cloveka :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI