Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Puk » Ned 23.09.2012 13:54

aďka píše:Pokračovanie.
[b]Tlačová konferencia SKJ
Pes bol sprievodcom človeka a verným spoločníkom človeka počas celej histórie a veríme, že ním zostane aj naďalej.
Ing. Jozef Jursa CSc. v. r.
prezident Slovenskej kynologickej jednoty



Máš na mysli tohto podpísaného prašivca, ktorý najprv rozvíri a zamúti vodu (viď jeho názor v denníku SME z 27.8. kde sa vyslovil za konkrétny zákaz konkrétneho plemena) a potom sa začne oháňať láskou ku psom a 20 tisíc organizovanými kynológmi? Zrazu zmenil rétoriku, keď aj na základe vypovedaného už stihol narobiť kopu zla? Každý jeden poctivý psíčkar by mu mal napľuť do toho farizejského ksichtu! Trochu ma mrzí, že nikde sa k danému návrhu nevyjadrí aspoň predsedníctvo SKJ. Bolo by namieste, ale radšej čuší, lebo veď...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Tania » Ned 23.09.2012 22:01

Ahojte všetci, toto nie je SPAM, je to dôležité, prosím o POMOC!

Jedna z možností, ako získať najmä čas kým prejde návrh novely o držaní psov do parlamentu je pripomienkovať online návrh novely.
Je potrebné do 10/10/2012 získať 500 pripomienok od fyzických osôb + ideálne aj pripomienky od mimovládnych organizácií priamo na stránke.

Pridávam foto s manuálom AKO NA TO, prosím ZDIEĽAJTE.

1. Načítať web stránku: https://lt.justice.gov.sk/Material/Mate ... &langEID=1


2. zaregistrovať sa naľavo hore (stačí pod nickom, netreba uviesť celé meno)

3. otvoriť si prihlasovací email, ktorý príde do uvedenej poštovej schránky (ak by nechodil, treba hľadať v spamoch alebo junk emailoch)

4. prihlásiť sa pod svojim nickom a heslom

5. viď foto - treba zrolovať okno nižšie a zadať PRIPOMIENKOVAŤ MATERIÁL

6. napísať pripomienku (ideálne bez vulgarizmov, štylisticky správnu a vystihujúcu nezmyselnosť zákona) napríklad takúto: Zásadná pripomienka – návrh zákona je v uplnom rozpore s realitou, predkladateľ nepredložil žiadne fakty ani číselné údaje, ktoré by zdôvodňovali potrebu preloženia návrhu zákona.
Alebo: Zásadná pripomienka – návrh zákona je bezpredmetný, pretože k vyriešeniu prípadných problémov postačuje doteraz platná legislatíva. Predkladateľ úmyselne skresľuje fakty a prejavil základné nedostatky znalostí v obore kynológie.
(ale prosím nekopírovať lebo duplicity nebudú brať do úvahy, prosím aspoň o zmenu slov, úpravu vety, ďakujem.)

Obrázok
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Jayos » Pon 15.10.2012 15:05

POZOR !
V OKOLÍ OBCE JELENEC (medzi Nitrou a Zlatými Moravcami) SA STRATIL ČIERNY STAFBULÍK.
AK HO NÁJDETE PROSÍM KONTAKTUJTE MAJITEĽA NA T.Č. 0903 215 382

ĎAKUJEME.

Obrázok
Jayos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Mirka & Tyson » Uto 23.10.2012 17:02

Puk píše:
aďka píše:Pokračovanie.
[b]Tlačová konferencia SKJ
Pes bol sprievodcom človeka a verným spoločníkom človeka počas celej histórie a veríme, že ním zostane aj naďalej.
Ing. Jozef Jursa CSc. v. r.
prezident Slovenskej kynologickej jednoty



Máš na mysli tohto podpísaného prašivca, ktorý najprv rozvíri a zamúti vodu (viď jeho názor v denníku SME z 27.8. kde sa vyslovil za konkrétny zákaz konkrétneho plemena) a potom sa začne oháňať láskou ku psom a 20 tisíc organizovanými kynológmi? Zrazu zmenil rétoriku, keď aj na základe vypovedaného už stihol narobiť kopu zla? Každý jeden poctivý psíčkar by mu mal napľuť do toho farizejského ksichtu! Trochu ma mrzí, že nikde sa k danému návrhu nevyjadrí aspoň predsedníctvo SKJ. Bolo by namieste, ale radšej čuší, lebo veď...


:jop:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Jayos » Pia 26.10.2012 8:24

Jayos píše:POZOR !
V OKOLÍ OBCE JELENEC (medzi Nitrou a Zlatými Moravcami) SA STRATIL ČIERNY STAFBULÍK.
AK HO NÁJDETE PROSÍM KONTAKTUJTE MAJITEĽA NA T.Č. 0903 215 382

ĎAKUJEME.

Obrázok


NAŠIEL SA :ahoj:
Jayos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Tania » Pia 26.10.2012 11:27

“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Jayos » Sob 27.10.2012 9:59

"SBT však nikdy nebyl použit v bojích proti lidem!!!" ... Týmto to chápem že nebol šľachtený pracovne a tým pádom vedený na rukáv, zadržanie, stopu atď... ako napr. NO
"je i výborným psem loveckým" ... Lovecký pes nesmie korisť zahubiť a SBT bol šľachtený na zahubenie svojej koristi t.j. potkan a iná škodná.
Samozrejme doba pokročila a na druhej strane treba psa zamestnať a tým pádom je využitie SBT už všestranné , je to plemeno ktoré je prístupné na všetko :heh: ALE v prvom rade je to SPOLAHLIVÉ plemeno a preto ho milujem :5:
Tiež to bolo plemeno ´chudoby´ a dnes :4:
Jayos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod romanK » Sob 27.10.2012 13:52

lovecky pes moze zahubit korist (skodna) a bezne sa na to puziva a pri fyzicky zdatnejsich superoch ju len drzi (bojuje).takze v podstate SBT robi to naco bol slachteny :no:
romanK
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Jayos » Pia 16.11.2012 13:51

To ano jasne, poznám históriu SBT, lenže keby som bol polovník tak si zaobstarám originál lovecké plemeno.
I keď poznám pár šikovných stafikov ktorý sa uplatnili i v polovníctve a aj pár bulíkov :smile:
Každý majiteľ vidí čo baví jeho psa a podľa toho by ho mal zamestnávať :5: nasilu nie :au:
Jayos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Str 05.12.2012 9:56

Ahojte :ahoj: chcela by som vas poprosit nema niekto niake oblecenie pre stafbulika???bola by som velmi vdacna ak ma niekto niake a chce si kupit nove alebo uz nepotrebuje samozrejme nie zadarmo na cene by sme sa dohodli chcela by som to poslat na dobierku...zima nam zacala a daginkovi je vonku zima stale sa trasie hladala som v obchodoch a tam mali len pre civavu a v obchodoch pre psikov su dost drahe okolo 30 eu tak ak by niekto mal bola by som velmi vdacna .najlebsie by bolo cosi nepremokave nakolko sa rad vala po snehu a to by mal hned mokre :ahoj:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Tania » Ned 23.12.2012 15:05

Janka, objednaj si z netu, my máme tento - http://www.zoohit.sk/shop/psi/oblecky_p ... iky/252216 je cenovo dostupný, teplý a dobre sedí :)

Krásne Vianoce prajeme spolu s Dariusom :santa:
Obrázok
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Nisus » Ned 23.12.2012 15:32

Tania, Dariusko je najkrajší stafbulík, akého som kedy videla :smile: (Aj keď len na fotkách, ale tá rozkošnosť z neho normálne srší :jop: )
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Tania » Ned 23.12.2012 16:52

jee Nisus ďakujem, odkážem mu :smile: je to naše zlatíčko, aj povahovo je presne taký, aký má stafbulík byť... :smile:
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Rhiannon » Pon 04.02.2013 13:07

Priatelia sice zima je uz pomalicky prec, no musim Vam vrelo odporucit oblecenie na mieru ktore sije jedna sikovna Pani v Cechach. Ja som si u nej objednala pre moju malu SBT oblecko, sice som musela trosku pockat, no stalo to za to... teplucke, cele brusko mame schovane, nepremokame :no: Skratka oblecka v obchodoch sa mozu strcit niekam.

Cena bola aj s postovnim 25e, vrelo odporucam...! :jop:
http://www.facebook.com/WoofMivi
Obrázok
Rhiannon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Bratislava- Dúbravka

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Aflou » Sob 09.02.2013 21:07

Super bundičky :smile: .
Aflou
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI