Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Shel-chan » Str 06.05.2020 13:33

jasne. len to je trosku zlozitejsie... zdovodnenia som ti akurat napisala na fb :smile:

a hej, suhlasim, ak chcem psa na chov, snazim sa vybrat co najkvalitnejsieho, aby som mala co najvacsiu sancu, ze bude vsetko super :yes: a potom sa uz len modlit, co z neho vyrastie

tmava s palenim je voci celociernej aj voci sable (plavej/zlatej – a teda aj v pripade zihanej) recesivna, takze to sa vie niest cele generacie bez toho, aby sa to prejavilo. ani nahodou to nepoukazuje na primiesanie ineho plemena.
ak ti z nicoho nic v rodokmeni "vybehne" dominantna farba (merle u pudlov, spicov, frbulov, alebo celocierna u frbulov) – tak tam vies, ze sa tam muselo primiesat ine plemeno. (aj ked aj to je otazne, lebo biele/plave/zlate psy vedia prenasat merle bez toho, aby ju bolo navonok vidno – ale neverim, ze po milion generacii.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Stafordahirsky bullterier Ch. s.

Poslaťod LukasSTB » Štv 25.06.2020 12:53

.
Naposledy upravil LukasSTB dňa Štv 25.06.2020 16:54, celkovo upravené 1
LukasSTB
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Shel-chan » Štv 25.06.2020 14:41

vitaj :)
ja osobne nepoznam chovky stafbulikov, ale myslim, ze najlepsie urobis, ak napises do vsetkych styroch choviek, a predstavis sa chovatelom. povedz im, akeho partaka hladas, co s nim chces v buducnosti robit, co od neho ocakavas, co mu vies ponuknut, a uvidis, ako dalej. moze sa stat, ze ti niektory z chovatelov nebude sympaticky, alebo mozno niektory neplanuje steniatka. inak pokial viem, tak teraz su kvoli corone strasne plne poradovniky zaujemcov o steniatka (kludne na cakacke aj do leta 2021), takze by som sa hlasila cim skor.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Ulf » Pia 26.06.2020 7:19

Ono je dobre ak sa da chvku/y ponavstevovat osobne, clovek uvidi psov jak sa chovaju, ludi jaka je s nimi komunikacia, ake maju naziry. Jedna osobna navsteva je za desiatky mailov z mojej skusenosti.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Shel-chan » Pia 26.06.2020 7:41

Offtopic: chalan vymazal správu. to je mi už úroveň dneska... :ach:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod terbie » Sob 11.07.2020 11:05

Vedeli by ste odporučiť chovateľské stanice? Z toho, čo som hľadala, sa väčšina webov zdá byť neaktívnych, ani na stránkach klubu nie sú aktuálne ChS... :/)? Kľudne aj do SZ. Ďakujem, toto fórum je super :D
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 6:35

Ahojte :ahoj:

Volám sa Loki a som z CHS Small Torpedo :4:
Domov si ho berieme až k Veľkej noci, ale chodíme pravidelne pestovať :love:
Prílohy
20210222_171903 - Copy.jpg
20210222_170830 - Copy.jpg
20210222_173223.jpg
Bonny Small Torpedo
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 6:50

No ale k veci :heh: :heh: :heh: sím vás pekne... veľmi pekne by som poprosila váš názor na 1 vec


Pri Siriuskovi som nikdy neriešila klietku. V období keď bol šteňa sme doma boli 4 ľudia, práca / škola takže to nebolo tak striktné že po-pia 8h sám, ale tak aj tak býval sám. Tak ako to je v ďalších xy rodinách. Do nábytku sa nám nikdy nepustil a ostatné /rozumej uteráky a pod/ nestoja za reč.

No ale teraz pri Lokim sa tak nejak na mňa z každej strany valí klietka a rady ako nie je nič lepšie :oo: akože apriori nie som proti klietke, veľkej, v ktorej pes nie je za trest a ktorá naozaj slúži na nejaký účel.

Ale prichádza jedno veľké ale, priestor. V momentálnom byte /3i/ sme síce len dvaja pracujúci ľudia, ale na 110x70xniečo klietku tam skutočne nie je priestor /viem čo vás napadne, 3 izby, to by bolo na dlhšie, proste nie je/.
Buď ju niekam nasilu pichnem, bude zavadzať a tým pádom tam bude aj tak len "dočasu" alebo klietka nebude. Keď ho prinesieme beriem si dovolenku, nejakých 10 dní budem s ním doma s tým, že ho budem pomaličky zvykať že sa odchádza a prichádza, ale aj tak. Plus ak sa nariadenia vlády nezmenia, 2 dni v týždni mám home office.
Aké máte s klietkou skúsenosti vy?

Demolácia byt - OK je mi jasné že z rôznych dôvodov psy vedia veci zničiť. To mne je jasne, ale skutočne sa tomu nedá predísť nijak inak ako klietkou? :/ a tým teraz nemyslím spreje na nábytok, ktoré "zaručene" psa odpudia :ach:

No a potom je tu druhý argument FB diskutérov "pre bezpečie psa".... a toto som sím pekne neriešila už naozaj nikdy. Som divná ja? Nemám po zemi nože ani pasce na medveďa, káble sú schované za nábytkom a podobne. Izba do ktorej nechcem aby išiel sa proste zavrie :nwm: jedine kam by vedel vyskočiť a čo by mohlo byť "nebezpečné" je gauč, resp, kreslo, resp posteľ. Takže teraz začínam pochybovať sama o sebe, či som celý Síriusov život bola len ignorant :heh: alebo som mala proste len šťastie a toto sa bežne rieši? :ach: :ach:

Odber je 1.4. a rada by som dovtedy mala túto dilemu vyriešenú :plac:


EDIT: jedine čo ma ešte napadlo je oddeliť obývačku, kde nie sú dvere, detskou zábranou. Dať tam dvierka a v období zvykania si by bola jeho chodba, s pelieškom a miskou :nwm: chodbu mám že 1m širokú do tvaru L..... ech 5x4 m, cca.. neviem to je teraz odhad...ale malá nie je... minimálne určite väčšia ako klietka :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod straka17 » Uto 23.02.2021 7:58

My sme mali klietku pre stena ACD na intraku, mega to vec. Ja si ju naozaj neviem vynachvalit, sice zavadzala, ale psa bolo vzdy kde zavriet, rovno sme ju hodili v piatok do auta ked sa slo domov, vylozili v psej hale, pes to vzal za svoje, chrapal tam a my sme mohli riesit organizacne veci.
Na druhu stranu jak ho mas kde vyvriet, neni to asi uplna nutnost. Myslim, ze Wer tak mala na chodbe Nyxa.
Zalezi podla mna aj na aku povahu natrafis. Bady znicil doma 1 nabijacku a to byval sam doma 8h+ prakticky hned.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 8:04

veď toto.. ako hovorím, so Siriusom nikdy nebol problém..samozrejme aj jeho sme zvykali ale veci ničil skôr keď sme boli doma a vynucoval si pozornosť.. tak nám začal trhať naše veci rovno pred očami :heh: :heh: že "tak ty ma ignoruješ?? ja ti ukážem!! :prd: "


takže to s tou chodbou mi príde ako najschodnejšia vec :nwm: v rámci mojich možností :ach: .... zatiaľ sa javí Loki ako spachtoš, už teraz sú jeho sestry jak turbomyši :heh: :heh: tak uvidíme
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slausa » Uto 23.02.2021 10:20

Ja sice nemam stena ale klietku som kupovala primarne do auta. A reraz ju mame v obyvacke :lol: . Sice nenici ani nic, ale podla mna je fajn ked ma nejake svoje miesto. Celkom dlho z nej bola vyhukana ale teraz tam chodi spat sama. Je vyhukana z toho ked niekto ku nam pride, koho nepozna, ked som ju zavrela do izby a nevidela ich tak bola nervozna. Takto spala v klietke a neriesila ze jej vrtali za hlavou, aj ked nevedela kto to je.
A keď nic ine, kŕmim prevazne masom. A je super mat miesto kam ju mozem zavriet s kosťou bez toho aby komplet zasvinila dlazku :heh: Takto vyberiem ten umely spodok, oplachnem a hotovo.

https://youtu.be/IokYnQOAWVg Mrkni. Nevravim ze sa 100% stotoznujem ale podla mna aspon dobre vravi, ze mat psa na tu klietku nauceneho nie je odveci.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 10:33

mno veď, to ja chápem všetko :nwm: aj výhody.... ide mi skôr o posúdenie ako moc je to "nutnosť"..resp ako moc niekto preháňa a kde je ten zdravý rozum a realita podľa vás.... pretože niektoré tie názory mi prídu už také že "nemáš klietku pre sbt - nežiješ... niečo si urobí, pre jeho bezpečnosť, je vyrobený zo skla" :ach: a pod

pretože na ňu naozaj, naozaj nemám priestor :ach: buď by som dala, neviem kam, zatiaľ preč kreslo a bola by v prostriedku obývačky....alebo ju dala k posteli kde potom do skrine budem musieť chodiť vyslovene bokom, lebo sa inak neotočím :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod straka17 » Uto 23.02.2021 11:02

My sme mali klietku na intraku tak, ze okolo stola sa prakticky chodit nedalo a pri stole sa sedelo v tureckom sede :lol: Zalezi na tvojej pohodlnosti. Dokupit nejaku latkovu kennelu mozes kedykolvek
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod clupko » Uto 23.02.2021 11:05

ved klietku nie je moc problem zohnat, tak skuste bez nej a ked zhodnotis, ze je to problem (nici, neoddychuje, alebo hocico), tak kupis.
my sme boli bez. najprv mal dovolene vsetky izby aj ked bol sam, postupne sme zatvarali podla toho, co kde vyviedol. takze po par dnoch metodou pokus-omyl skoncil zavrety v predsieni, co bola vo vtedajsom byvani velka prazdna izba (bol tam len botnik, ktory trochu rozhryzol) cca 4x4 metre. a postupne sme zas otvarali dalsie izby. vtedy sme nemali vobec HO, prvy tyzden dovolenka a potom sme si 2 alebo 3 tyzdne striedali pol dnove dovolenky, takze az na par hodin okolo obeda s nim stale niekto bol. ale po prvom mesiaci uz proste nebolo ako, takze musel byt na supu sam 8+ hodin. cize - za mna to nie je nutnost, ale podla potreby by som to zvazila.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Margita » Uto 23.02.2021 11:06

Ja som za klietkovy odchov :lol: Adela ma. 90tkovu, keď bola stena mala 120 :heh: otvorím prepravu, klietku a pes je v nej, v tomto vidim veľkú výhodu, kamkolvek ideme, zavriem ich a vybavene, Darina detto, alebo keď upratujem, strcim obidve do klietky a je, alebo aj. Keď dám. Psy k mame, majú tam prepravky a pri kŕmení do vletia do boxu každá do svojho dostanú nazrat, aby aj. Keby chceli vznikať nejaké konflikty nemajú možnosť, a mam je spoko, a psy tiez :lol: alebo keby sme. Šli. Niekam do hotela zavriem ich do boxu a nemám stres že niečo vyvedu, to isté aj prepravky v aute, keď ideme niekam na výlet a potom sa najesť tak. Psy zostanú v aute v prepravke a spia, keď je teplo tak sa snažíme tak dag auto aby mohlo byt otvorené a vidíme naň, klietka je supisko vec a aj kadejaké boxy a prepravky
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI