Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: francúzsky buldoček, pôrod bez cisárskeho rezu

Poslaťod Vikiki22 » Pia 27.11.2015 15:17

Je chovateľ a "chovateľ". Jeden sa snaží chovať čo najzdravšie a najlepšie šteňatá a záleží mu na zdraví matky, no niekedy sa pôrod nevydarí cez cisárskeho rezu. A tí druhí "chovatelia", tím je úplne jedno, aj keď budú ich suku rezať každý pol rok. Im na zdraví a na psoch nezáleží, im ide len o finančný zisk.
Preto odporúčam sa skontaktovať s chovateľmi, ktorí majú REGISTROVANÚ chovateľskú stanicu. Tie nájdeš na stránke klubu FB http://m.bulldogamopsklub.webnode.sk/
Dobrý chovateľ ti aj úprimne vysvetlí, ako to je s týmto problémom v chove.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Dastuch » Str 02.12.2015 18:08

ahojte,má tu niekto psíka,ktorý nema kupirovany chvostik a poskytol by mi fotku toho chvostika?..viem,zvlastna prosba,ale potrebujem to do diplomovky:)
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod jakut » Pon 07.12.2015 0:55

ved im sa chvosty nekupírujú

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Cucka » Sob 28.05.2016 9:20

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o nejaké rady, s priateľom chceme francuzskeho buldoočka, ešte len hľadáme, pretože nechceme podporovať nejake pivničné množenie, za zlých podmienok. Ak by ste vedeli o nejakom dobrom fawn psíkovi, prosím dajte mi vedieť :). Ale chcela som sa hlavne spýtať, či mi neviete poradiť niečo na prepravu autom. Chceli sme taku tašku, pretože tá klietka sa mi osobne veľmi nepáči. Len si netrufame tipnúť veľkosť tašky. Už máme kupene peliešteky, misky všetko :) tak sa tešíme len toto nemám šajn akú? ak by ste mi poradili, bola by som vďačná :)) Zuzana
Cucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod eldida » Sob 28.05.2016 20:19

Zdravím,
držím Vám palce, aby ste našli to najlepšie šteňa. Čo sa týka chovných staníc, to Vám bohužiaľ neporadím. My sme toho nášho kúpili cez bazoš, ale predtým než sme ho boli vziať, nám chovateľa očekovala kamoška veterinárka a dala nám aj rady, ako si šťana pozrieť a čo sa pýtať. Čo sa týka tej veľkosti tej tašky, tak úplne bežná pre takúto veľkosť plemena - v obchode to už majú v oku. :no: Ten náš bol sedem týždňový, keď sme ho brali a vmestil sa mi do dvoch dlaní... Nebol to síce náš prvý pes, ale prvý "francuzák" a hneď sme si ho zamilovali. Iné plemeno si už neviem predstaviť mať doma... A to som mala veľa psov. V byte je úplne úžasný, nešteká, kluďas a veľký mazel. V teple treba rátať,že bude udychčaný a treba dať na to pozor. Krochká len keď ňuchá jedlo a s vetrami v našom prípade nemáme problém, lebo sme našli vhodné granulky. Veľa šťastia... :ahoj:
eldida
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Cucka » Pon 30.05.2016 14:39

A máte psíka alebo sučku? ja už sa neviem dočkať. Naposledy sme mali psíka z útulku ale chudáčik, neskôr sme zistili, že nebude vôbec bytový, kedže je to kríženec labradora a vyžly. Takže sa len doma trápil, nemal dostatok pohybu. Dufam, že bude hlavne zdravý :)
Cucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod lukky1988 » Pon 26.09.2016 7:56

Ahojte. Asi pred 2 týždňami sme si vzali do dočasky fr.bulldocka...Neskutočný psik..Uzasny. Pridavam video ako sa zoznamoval s naším Casperom

https://www.youtube.com/watch?v=GoL-siU90x0
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod lukky1988 » Pia 30.09.2016 8:12

posielame pozdrav. datelina natrhana, ideme nakrmit kralikov :no:

a ak by si ma chcel niekto adoptovať, bol by som moooc štastny
Prílohy
IMG-20160929-WA0016.jpg
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod jakut » Pia 30.09.2016 8:14

čo si ho nenecháš ? :) Je krásny.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod lukky1988 » Pia 30.09.2016 8:28

a naviac uzasna povaha.... no ale mam 3 a vidim že 4 su uz zial vela na mňa. No kym mu nenajdeme domov bude u nas. Nepresuniem ho do inej docasky. Je to poklad.
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod jakut » Pia 30.09.2016 8:41

ja som mala 4, aj sme sa pohrávali s myšlienkou, že "doplníme" počet, ale stále prišlo do toho niečo, prečo radšej nie. Momentálne to už neprichádza do úvahy vôbec. Saška ostala slepá a to jej teraz neurobím, že niečo nové donesiem.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Pelech pre francúzskeho buldočka

Poslaťod Viera357 » Uto 11.12.2018 17:34

Dobrý deň,
chcela som sa takouto formou informovať ohľadom pelieška pre francúzskeho buldočka. Dostala som ho od priateľa k narodeninám. Zatiaľ spáva pri mne v posteli, no chcem, aby si zvykol spávať aj sám, keď bude starší. Vás som sa chcela spýtať na vhodný peliešok.. Čítala som, že francúzske buldočky môžu mať problémy s kosťami a chcem, aby mu bolo čo najpohodlnejšie. Našla som si tento plyšový - https://www.trixie.de/heimtierbedarf/en ... card=65648 . Mne sa veľmi páči, no zaujímal by ma váš názor na tieto plyšové peliešky pre psíkov. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede. :))
Viera357
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pelech pre francúzskeho buldočka

Poslaťod jakut » Str 12.12.2018 23:35

Netusím, co su to problemi s kostami, ak si teraz zvykne na postel, uz ho z nej nedostanes. Kupuj prakticke, v tej ovci budeš mať chlpy všade a nedostaneš ich odtiaľ, ani pranim, ani ničím. Realne budeš mať chlpy aj tak všade. Ak sa ti do toho povracia, či ho preženie a ver, že ten deň raz príde, lebo problemy s trávenim su reálnejšie, ako problemy s kosťami.. tak bude možno iste po pelechu. Ak ti v tom pelechu začne hrabať tak vydrží možno prvé hrabanie, druhé už isto nie. Takže hlavne prakticke, hladké, ľahko čistitelne, najlepšie čo sa zmesti do práčky. Mne sa najviac osvečil ludsky matrac a pevny potah na nom, vzdy spavali najradšej na tom. A aj spavaju.
Mozem sa spýtať preco ste si vybrali prave buldocka abodkial ho mate ?
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pelech pre francúzskeho buldočka

Poslaťod Margita » Štv 13.12.2018 7:50

Môžeš nám dát link odkiaľ si cerpala info?to s tymi kosťami

//Zlúčené témy. Vikiki22
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod Margita » Sob 01.02.2020 17:03

Na FB z nejakého zahranicnej stránky,5mesacny ,až na tú farbu by som takéhoto buldocka brala

Edit no kus som sa sekla , vyhľadávanie na mobile ,no čo už :D
Prílohy
FB_IMG_1580572866408.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI