Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 09.09.2014 13:39

:smile: ja sa mordujem od včera s Aronom :aaa: ale jeho hustá hlava :love: na tú nenachádzam slov, úžasná je, ako mu tie chlpy samé stoja. Ale aj tú som mu včera otrimovala, nech mu zhustne ešte viac :) čo mu ale rastie hrozne pomaly je suknička, teraz sa začína nejaká rysovať konečne, ale otrimujem dačo aj z tej, lebo nie je taká hustá a tiež nohy som zase otrimovala. Na tých má tiež strašne málo a ešte aj krátkej srsti. Som zvedavá, čo z toho bude :ha:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Uto 09.09.2014 16:18

No to ani môj Dino nemá sukničku. Raz som mu ju dala ostrihať a odvtedy mu ešte nedorástla. Aj hlavu má ako bradáčik, nie ako westík. :lol: :angel: Už som sa za tých 6 rokov mohla naučiť trimovať. :bum:
A tu je Becky otrimovaná inak sa mi nedala odfotiť. Príjmam vaše pripomienky. :lol:
Viem že ešte by bolo hruď riadne otrimovať, ale nechce si to dať, stále sa vrtí ako vrtidielko. Budem to asi musieť ostrihať. :ach:
Obrázok
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 09.09.2014 16:55

Aron nikdy nebol ostrihaný, len sa mu neskôr vytrhala šteňacia srsť na bruchu a nohách. Na hlave a chrbte som mu ju vytrhala hneď, to si nechal. Ale nohy a bruško nie a som chcela nech ma má rád :lol: a chovateľka nie a nie prísť za mnou (resp.ja za chovateľkou). Tak preto dúfam, že sa mu to spravííííí
Na chrbte aj hlave má tej srsti brutál veľa. Uff.

Hrudník ohol, netráp sa s tým. Hlavné sú ostatné časti tela.
Obrázok

Ten hrudník jej sprav potiaľ pokiaľ začína predná končatina. Hlavu by si mohla kľudne ešte otrimovať na úplne krátko (ak si nechá), dorastie jej to (kým je ešte šteňa). A vlastne aj bruško a labky môžeš kľudne na kratšie otrimovať, tam ešte nemusíš sledovať u šteniatka línie. Najprv nech jej rastie tvrdšia srsť, to je dôležité a potom sa budeš držať línii :)))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Sob 13.09.2014 11:01

Podľa mňa týmto hrubosrstým rastie srsť pomalšie ako tá jemnejšia srsť. Preto už nechcem dať aj Dina ostrihať, lebo jemu to rastie aj pol roka. A suknička sa mu ani za pol roka nespraví.
Napríklad Becky mala už teraz sukničku, len som ju otrimovala.
A ďakujem za rady, ešte som ju trocha dorazila.
Ale k tej hrudi som sa ešte stále nedostala.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 13.09.2014 12:30

No prave ta hruba srst mam pocit ze rastie rychlejsie ako ta jemna. Caesar ma na chrbte tvrdu srst a rastie brutal rychlo no na bruchu ma jemnejsiu a menej hustu...ale neviem ci pomalsi rast s tymto aj suvisi, nikdy mi to takto nenapadlo, skor je to dlzkou, predsa len na suknicke ma westik o dost dlhsiu srst
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Sob 13.09.2014 13:16

No ja som to zas myslela tak, že tie westíky ktoré majú geneticky danú jemnejšiu srsť, tak tým rastie srsť rýchlejšie ako tým ktoré majú geneticky danú hrubú srsť. Veď to vidno aj na šteniatkach. Hrubosrsté šteniatko, hoci aj nie je trimované, tak má srsť krátku a priliehavú. Šteniatko s jemnejšou srsťou môže byť aj trimované, srsť je dlhšia a odstávajúca.
Tu je napríklad také šteniatko s jemnejšou srsťou. Sa mu normálne už rysuje suknička. :smile:
http://www.albireo.com.br/eventos/151/Albireo_Lyrae
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 13.09.2014 13:54

Nemyslim si, ze je rozdiel v raste srsti, ale v tej ne/priliehavosti. Ale ja to nemam s cim v reale porovnat. Nemala som moznost vidiet stenata z jedneho vrhu , kde jedno malo tvrdu srst a druhe vatovitu, ci ta dlzka srsti bola rovnaka alebo rozdielna. A sudit z fotky sa to neda
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Sob 13.09.2014 15:12

No to je pravda, že to môže byť aj tým, že tá odstávajúca srsť vyzerá byť dlhšia. Ja to teraz porovnávam stále, lebo mám doma dva úplne rozdielne typy srsti. A napríklad som zistila, že Becky sa srsť oveľa viac klbčí. Musím ju každé dva dni vyčesávať, lebo inak sa jej normálne začnú robiť dredy. :oo: S Dinom som tento problém nikdy nemala. Jeho stačí vyčesať raz za týždeň alebo aj raz za dva týždne. Aj to robím len z princípu, lebo praktický význam to u neho nemá.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 15.09.2014 15:21

Mam v docaske westika, psa, asi 4-rocneho. Je z KS Vranov nad Toplou. Neznesie sa velmi so psikmi tak som zvedava co sa s tym da spravit. Dufam ze to vsetci v zdravi prezijeme :ha: idem ho akurat okupat a upravit
O tom jeho probleme so psikmi viac pisem tu viewtopic.php?f=88&t=1390&start=2235
Zatial sa vola Timmi ale mozete mi napisat vase navrhy na mena, nesmie to byt nic na Fe, Ce a Ar :)) malo by to byt zvucne nieco ako Radko, Edko, Bruno..dakujem za pomoc s vymyslanim mena :ahoj:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pon 15.09.2014 16:23

Miška - tak držím palce aby ste to všetci zvládli bez ujmy.
Podľa mňa sa ľahšie vymýšľajú mená pre fenku ako pre psíka. Náš sused si stále myslí, že Becky sa volá Bety a oslovuje ju Betka. :heh: Tak už aj ja ju tak niekedy volám. :heh:
Inak nepamätáte si koľko vážili vaše šteniatka? Becky bude mať 5 mesiacov a váži 5,8 kg. :oo:
A aj Dinko nám pribral, má 9 kíl. Asi s ním začnem behať... Len dúfam, že neschudnem aj ja. Ale u mňa už asi ani nie je z čoho. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 15.09.2014 17:15

Aron vazil 8 kg tusim od 5.mesiacov :-D

Tak docaskar znackuje. Resp.hygienicke navyky zatial 0 bodov. Konecne je okupany a ma nieco s ockami resp.skor s motorikou :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pon 15.09.2014 17:57

Miška - Aron mal 14.1. 6 kg a 20.1. mal presne 5 mesiacov.
Som to našla na vašej FB stránke. :angel: :lol:
Tak to sme potom akurát. Len Aronko je samček, tak dúfam, že táto naša neprerastie ešte aj Dinka. :heh:
Fu, tak to máte asi o zábavu postarané s dočaskárom. Dúfam, že ho to rýchlo prejde s tám značkovaním.
Mne sa celkom páči aj meno Oscar.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 15.09.2014 18:36

No vidis vies to lepsie ako ja :lol: ale potom mal hned 8 kg :-D neboj...a ak ho ma prerast tak ho prerastie :ha:

A (asi) Edrin (Edo) ma zrejme neurologicko-nefrologicky problem. Boli sme na veterine ale dnes uz len pohotovost za priplatok (25 €) tak pojdeme zajtra rano....chudacik take daco som este nevidela co sa mu robi s ockami :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 19.09.2014 21:46

Timko hľadá domov. Je strašne dobrý psík. Miluje ľudí. Jediná jeho chybička je, že sa neznesie so psíkmi.
ObrázokObrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Str 08.10.2014 20:48

Fotky zo stretnutia westíkov od Vavreny :))) :ahoj:
Obrázok
https://www.dropbox.com/sh/10pqgytvrzr8 ... AIDBa?dl=0
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI